Fondue- Gourmetschotel Jfclïi Vrijheid voor jeugd, rust voor de wijk SS PLUS Pak mee: een tas Aftrap voor voetbalvertier én regels... Weekendvoordeel ■M'ÊÊÈm f lm per 250 gram Basis schotel ELDERS 2.99 PLUS Corbijn - VrouwenPolder www.piussupemiarkt.nl Wat een verschil. Witlof PLUS Salades boordevol voordeel op kaas W9 Grolsch Maridel Pils* Mosselen Excellent Krat 16 beugelflesjes a 45 cl. Fricandeau Danio Fruitkwark PLUS Gevuld speculaas Nicolai op bres voor speelterrein plus pakkers Geldig van donderdag 30 november t/m zaterdag 2 december 2006 iy VLISSINGEN - "Er zijn hier heel veel jongeren in de wijk. We ma ken mee dat bij ons in Touten- burg fanatiek wordt gevoetbald. Het is voor de deur smal en daar staan soms vijfentwintig jonge ren. Als een bal de muur raakt, dreunt het door het huis. Ik praat met ze en begrijp de be hoefte aan een speelterrein. Daarom ben ik mezelf gaan in zetten", vertelt Nicolai Schiette- katte. Nu in Vlissingen speelveld As senburg is geopend, verwacht Schietekatte minder overlast. "Ik hoop dat het rustiger wordt. Er is Burgemeester A. Dok-van Weele onthulde één van de borden met gedragsregels op het Sterken- burgplein en wethouder E. Wal- rave deed daarna de eerste af trap op het nieuwe voetbal- en basketbalterrein. Dat was de rol verdeling vorige week. De burge meester: "Op de borden staan afspraken en ideeën hoe hier de komende tijd samengewerkt kan worden door jongeren, hele jon ge jongeren en omwonenden." Ze kreeg hulp van Nasir Kalil en Djani Würtz. "Het begon alle maal met een droom van het Whoz Next Team in Bossen- burgh. Vier jaar-later is het reali teit. Het veldje is klaar, de aftrap kan beginnen", aldus Djani. weinig plek om te voetballen. Op het Sterkenburgplein doen de jongeren dat wel. Regelmatig komt de bal in een tuin of op een auto. Het balletje trappen zal minder worden, dus ook het rondhangen." Hij denkt niet dat de noodzaak van het speelter rein samenhangt met de drugs overlast en criminaliteit rond het plein. "Er komen jongens die an dere plannen hebben dan voet ballen. Die keet schoppen. Dan komt er olie op het vuur en dat geeft aanleiding tot irritatie." De Vlissinger spreekt positief over de voorbereidingen. Hierbij zijn naast omwonenden en jongeren ook gemeente, politie, welzijns organisatie Palladium en wo ningcorporatie l'Escaut betrok ken. "Ik merk dat de jongeren vastberaden zijn. Veel van de omwonenden zie je af en toe op de bijeenkomsten, de jeugd is er steeds. Wel vind ik ze ongeorga niseerd, ze roepen tegenstrijdige dingen en spreken door elkaar heen. Ik vind het interessant om te zien hoe zo'n proces gaat. Aan de ene kant bewoners die falie kant tegen zijn en aan de andere kant de jongeren die een speel- terrein willen." "Ik vind het nieuwe speelter rein mooi en leuk. Het is beter, de mensen hebben geen over last meer. Zelf merkte ik daar weinig van. Wel een beetje raar. Er wonen hier veel oude re mensen en die mogen ons wel wat vrijheid gunnen", vindt de dertienjarige Levis Blümink. Een andere sportief uitziende jongen zegt op het Sterken burgplein: "Het is beter zo. Nu hebben ze geen last meer van jongeren. En wij hebben geen problemen meer met de poli tie." Ondertussen rijdt een knaap, helm half op het hoofd, met zijn brommer rondjes over het plein. Hij kijkt argwa nend naar de aanwezigen. Iets verderop wordt er gewoon ge voetbald. Even later op het nieuwe speelterrein. "Dit ziet er mooi uit. Ik vind het een vooruitgang. Die tegels zijn idealer om te voetballen dan gras. Na regen is het slecht voetballen", zegt de elfjarige Jens. Een tijdje daarna komt de vierjarige Body op zijn plas tic tractor het terrein oprijden. Bal onder zijn arm. "Ik ga voet ballen", roept het hummeltje. Fort den Haakweg 12 T: 0118-593517 F: 0118-596002 Openingstijden: maandag - donderdag vrijdag zaterdag 8.30 - 18.00 8.30 - 19.00 8.00 - 17.00 Jongeren uit de buurt zijn blij met het nieuwe voetbalpleintje. Voor omwonenden betekent de komst van het veldje ook minder overlast, foto: jaap wolterbeek 500 gram Krab, Javaanse kip-saté of kaas-mosterd 2 bakjes a 150 gram NORMAAL 3.78 Pakeentas Bak 2 kilo of 24 flesjes a 30 cl. Cl ncoc Q QQ Cl nPRQ Q 'Alcohol verkopen wij alleen aan CLUCnj O. jO LLUliAJ 7. J7 personen van 16 jaar en ouder. 48/06 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Vers uit eigen grill, 100 gram ELDERS 1.75 Diverse smaken 2 bekers a 450 gram naar keuze ELDERS 3.38 Uit eigen oven, vers voor u aangesneden Per 100 gram

de Faam | 2006 | | pagina 15