luisteren Een leesbril op maat 45, FOCUS OPTIEK Seizoen zes van The Sopranos Feest der herkenning Officiële Mededelingen dé Weekkrant De Faam Op z'n kop Nieuwe Burg 9 4331 AG Middelburg Telefoon 01 18-625310 www.foculair.nl Provincie Zeeland Woensdag 29 november 2006 - Pagina 13 G oger, wel Jody Voor de Zeeuwse zanger Alwin was het teleurstelling dat René Froger zich ziek afmeldde. Maar op treden op dezelfde avond als Jody Bemal maakte veel goed. foto: feüce buonadonna "Het is echt geweldig. Alle mensen doen lekker mee. Het is voor mij een eer om zo'n zaal enthousiast te krijgen", zegt zanger Alwin over zijn opti eden. De zingende make laar- uit Heinkenszand krijgt veel belangstelling. Direct na de act staan de fans te wach ten. Geduldig deelt hij hand tekeningen uit. "Dit smaakt naai- meer. Ik wil graag een stapje hoger. Nu werk ik voor al regionaal. Tegenwoordig krijg ik aandacht van RTL4 en SBS6, daardoor komt er meer bekendheid. Volgend jaar komt er een single en mis schien een album. Ik ben trots dat ik nu uit de wereld kan helpen dat Zeeuwen stil zijn en geen feest vieren. Hier zet ten ze de boel op z'n kop." door marcel van der voort GOES - "Géén René Froger vanavond. Hij heeft griep en stemproblemen", zegt pre sentator Chiel Montagne te gen het publiek. Het is vrij dagavond en even gaat er een golf van teleurstelling door de Zeelandhallen in Goes. Wie weg wil krijgt zijn geld terug. Achthonderd Zeeuwse muziekliefheb bers blijven over en beleven een bijzondere avond. Een live-band en bekende acts zorgen voor de juiste stemming. Echter niet bij iedereen. "Dit is waardeloos. Ik ben fan van René Froger, kom speciaal voor hem. Eigenlijk wil ik nu meteen weg gaan. Wat is dit balen. Bijna vijfentwintig euro kost mij dit om binnen te komen", zegt Alex de Feijter uit Oost-Souburg. Jody Bemal maakt veel goed. Er wordt een beertje op het podi um gegooid en vijf vriendinnen in oranje jasjes lopen de polo naise. Zijn liedjes werken aan stekelijk. De zanger na afloop: "Sterren dansen op het Ijs van SBS6 is ontzettend aangeslagen. Voor mij ook. Ik sta nu bijna el ke dag op de schaatsen bij Holi day On Ice. Ik moest vandaag eigenlijk repeteren, maar heb voor Goes vrijgemaakt. Vanaf oktober speel ik Joe in de musi cal Fame. Een jongen die achter de meisjes aan zit. Net zoals ik. We werken aan nieuwe num mers en volgend jaar komt er een cd", vertelt Jody. Grant and Forsyth zingen suc cesnummers. Zanger Alwin uit Heinkenszand krijgt het publiek goed mee. Openhartig Iets later: "Als de klok van Arne- muiden, welkom thuis voor ons zal luiden" en "Meisje ik ben een zeeman". De Havenzangers scoren met liedjes die de Zeeu wen aanspreken. George Baker die zich met een grote sigaar in de kleedruimte in de stemming brengt, is openhartig tegen zijn fans. "Het is 1969. Ik werk in een limonade fabriek en scoor een hit. Opeens bekogelen ze mij met slipjes." LUV, op het allerlaatste mo ment ingehuurd, komt vanuit België. De diva's zingen de nummers uit hun succesperio de. "Zullen we het nog eens dunnetjes over doen voordat het tijd wordt voor seks", roept Patty tenslotte als ze hun med ley aankondigt. Tja, Froger mag het dan af laten weten het Feest in Goes gaat toch gewoon door. Eén van de beste series op de Ne derlandse tv. Zo mogen we de alom gelauwerde hitserie The Sopranos uit Amerika toch wel noemen. In middels is alweer het zesde seizoen op DVD (deel 1) verkrijgbaar en is het wederom vooral genieten ge blazen van James Gandolfini die maffiabaas Tony in al z'n gewelddadigheid én kwetsbaarheid prachtig neerzet. We zien Tony aan het werk als hoofd van 'de familie', thuis als vader en echtgenoot én - uiteraard - op de divan bij z'n the rapeute. Op de DVD's (vier stuks) zijn twaalf afleveringen verzameld en leveren cast en crew commentaar op vier af leveringen. Misschien wel het beste seizoen van The Sop ranos is vanaf 30 november te koop. De feestdagen doemen langzaam maar zeker weer op aan de horizon en daar mee ook de zogenaamde v Mk® verzamel-CD's en- DVD's. I Vooral voor wereldberoem- I; de namen is het dé tijd van m het jaar om alle succes- number ones nummers maar weer es op een schijfje (of meerdere) te bundelen. Zo ook de Zweedse hitmachine Ab ba. Number Ones is één groot feest der herkenning met on verwoestbare liedjes ais Dancing Queen, Money, Money, Mo ney, Waterloo en Winner Takes It All. Echt iedere song die je hierop tegenkomt, was ooit een megahit (en ergens ter we reld een nummer 1). Op de limited edition is overigens wei een CD'tje bijgevoegd met daarop minder bekend materiaal. Ook is er vanaf begin december een DVD-vèrsie van Number Ones verkrijgbaar. Daarop ondermeer video's van de nummer 1-songs, zeldzame tv-opnames waaronder het allerlaatste tv- optrcden van Abba tijdens de Late Breakfast Show in 1982. 1 Montuur in verschillende kleuren 1 Gehard glas dus onbreekbaar 1 Inclusief oogmeting Juiste pupilafstand Flexi veersysteem 1 jaar garantie Ongeacht de sterkte Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. (0118) 631071). Verkeer en Vervoer Informatieavond N660 Middelburg- Koudekerke De provincie Zeeland heeft plannen voor een herin richting van de weg Middelburg-Koudekerke De bedoeling is de ver keersveiligheid te verbete ren door bestemmingsver keer te scheiden van het doorgaand verkeer. Hiervoor is de aanleg van een parallelweg voorzien. Op donderdag 7 decem ber 2006 zullen de voorlo pige plannen worden ge presenteerd in zaal "de Babbelaar" van de Vlied berg, Ter Poorteweg 15 te Koudekerke. U bent daarbij welkom vanaf 19.30 uur. Gedeputeerde Verkeer en Vervoer de heer mr. drs. A.J.G. Pop- pelaars zal om ca. 20.00 uur een korte toelichting geven op de plannen. Tijdens deze avond kunt u vragen stellen en eventu eel reageren op dit plan. Om ca. 21.30 uur willen wij de bijeenkomst sluiten Ook kunt u de plannen vanaf 5 december 2006 raadplegen op onze inter net site www.zeeland.nh nieuws\werkzaamheden 1» Milieu Besluit accepteren melding Van Dalen Middelburg B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accep teren van de melding Wet milieubeheer van Van Dalen Middelburg B.V.. De melding heeft betrekking op het plaatsen van een nieuwe kantoorrruimte binnen de inrichting aan de Kleverskerkseweg 65 te Middelburg. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 2 januari 2007: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op'werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. In de week van 25 tot en met 30 de cember 2006 is de directie ruimte, milieu en water gesloten en liggen de stukken, gedurende de openingstijden, ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum op de tweede verdieping in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteen- sedijk 7 te Middelburg. - bij de gemeente Mid delburg, dienst ruim te, afd. vergunningen en handhaving, Kanaal- weg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op don derdagavond. Belanghebbenden kunnen tot en met 2 januari 2007 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voor ziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin Ontwerp-vergunning Hoondert Beheer B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aan vraag ontvangen om een vergunning Wet milieube heer van Hoondert Be heer B.V. te 's-Heeren- hoek voor de opslag en bewerking van puin tot te hergebruiken product (puingranulaten) aan de Industrieweg 7 te Middel burg. Ten behoeve van deze activiteiten zijn binnen de inrichting een brekerinstallatie, interne transportmiddelen, kan toorruimten, een weeg brug en diverse containers aanwezig. Gedeputeerde Staten wil len de vergunning verlenen met voorschriften ter be scherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt WÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊi van 30 november 2006 tot en met 10 januari 2007 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. - In de week van 25 tot en met 30 december 2006 is de Directie ruimte, milieu en water gesloten en liggen de stukken, gedurende de ope ningstijden, ter inzage bij het Zeeuws Documen tatiecentrum op de tweede verdieping in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 te Middelburg (maandag dinsdag gesloten, woensdag 1/m vrijdag van 10.00 uur tot en met 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur tot en met 16.00 uur). - bij de gemeente Mid delburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op don derdagavond. Een ieder kan tot en met 11 januari 2007, bij voor keur schriftelijk, zienswij zen over de ontwerp-ver gunning indienen bij Gede puteerde Staten van Zee land, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijker wijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning en de adviseurs die advies heb ben uitgebracht over de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam, (tel. 0118- 631749) mm

de Faam | 2006 | | pagina 13