www.middelburg.nl r rondleiding vlissingsbolwerk aftrap tweede fase rondom arnemuiden 'De Giraffe' wil naar de Olympische Spelen 9 december Open Huis begraafplaats en crematorium Tnlv/*^NDe Faam Woensdag 22 november 2006 - Pagina 9 Vorige week werd de Nederlands bokskampioen zwaargewicht, Danny Roelofs, door Koos Schouwenaar ontvangen op het stadskantoor. Namens het gemeentebestuur feliciteerde de burgemeester de Middelburger met zijn behaalde titel. Langzamerhand is het een traditie dat de burgemeester inwoners van Middelburg ontvangt die een bijzon dere prestatie hebben geleverd. Zo ook Danny Roelofs, die drie weken geleden Nederlands bokskampioen zwaargewicht werd. Hij mocht hier voor de felicitaties van het gemeen tebestuur en een plaquette in ont vangst nemen. Burgemeester Koos Schouwenaar vroeg Danny wat hij de komende tijd met zijn bokstitel gaat doen. 'Eerst ga ik er van genieten. Daarna is het de bedoeling dat ik mij door middel van training en wedstrijden handhaaf tussen de top van Nederland. Maar om eerlijk te zijn wil ik naar de Europese Kampioenschappen. Ik denk er niet aan om professional te worden, maar als amateur zou ik graag naar de Olympische Spelen willen gaan. De spelen in Londen 2012 moeten mogelijk zijn. Maar mocht ik mij tussen de acht besten van Europa scharen, wie weet, dan is misschien ook Beijing in 2008 haal baar.' De burgemeester wilde ook graag weten of Danny iets voor het boksen in Zeeland kan betekenen. De sport staat namelijk op een laag pitje. Danny beaamt dat boksen in onze provincie niet erg populair is. 'Misschien is een Nederlands Kampioen in Zeeland net het zetje wat we hier kunnen gebruiken. Wellicht gaan hierdoor meer jonge ren zich interesseren voor de boks- sport.' Hangjongeren Zou Danny Roelofs het boegbeeld voor de Middelburgse jongeren, met name de hangjongeren willen wor den? 'Als ik hierin iets bij kan dragen, waarom niet. Hangjongeren staan vaak bekend om moeilijk en agres sief gedrag. Bokssport wordt vaak geassocieerd met agressie. Dit beeld klopt niet. Bij boksen komt het neer op discipline. De sport is karak tervormend.' De Giraffe Danny wordt ook wel 'De Giraffe' genoemd. Als je Danny tegenkomt, is het niet moeilijk te raden hoe hij aan deze bijnaam komt. De naam is aan hem gegeven door één van zijn trai ners. De bokser kan hierom lachen. 'Ja, ik ben niet klein. Ik ben 1,98 meter en ik kom nogal houterig en als een stijve Hollandse jongen over. De lengte is overigens een groot voordeel, want voor een kleinere tegenstander is het hierdoor moeilij ker om mij te raken.' Danny en vriendin Femke op bezoek bij de burgemeester De afgelopen maanden is hard gewerkt om de accommodatie van de begraafplaats en het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk uit te breiden, te moderniseren en te verbeteren. Bent u ook nieuwsgierig hoe het is geworden? Kom dan 9 december tussen 12.00 en 16.00 uur naar het Open Huis om het resul taat te bekijken. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Het groen rond de Hoop is weg. Hierdoor is de molen weer goed zichtbaar. Op vrijdag 24 november is er voor alle belangstellenden een rondlei ding over het Vlissingsbolwerk. Er wordt uitleg gegeven over de werkzaamheden. De rondleiding begint om 15.00 uur vanuit de werkkeet ter hoogte van de Zandstraat. Vanaf 6 november is de uitvoering van het "Onderhoudsplan Bolwerken" van start gegaan. De medewerkers van het Realisatiebedrijf van de gemeente Middelburg willen u graag op de hoog te brengen en uitleg geven over de werkzaamheden. Tevens nemen zij de uitvoeringsplannen met u door over het werk aan het Langevielebolwerk. Hoe kunnen we de omgeving van Arnemuiden nog mooier maken? En welke mogelijkheden zijn er voor (water)recreatie en natuur? Dat zijn de vragen die het project Rondom Arnemuiden wil beant woorden. ledereen kent het lied van de klok van Arnemuiden. Over de tijden dat het dorp een welvarende vloot" bezat. Maar de tijden van weleer zijn ver dwenen. De Arne verzandde en de vissersvloot vertrok naar Vlissingen. Sindsdien is het stiller geworden in Arnemuiden. Ook de Oranje-, Suzanna-, Elisabeth- en Wilhelmina- polder liggen er rustig bij. Er wordt goed geboerd. Maar verder is er wei nig bedrijvigheid, is er weinig ontwik keling. Dat kan anders! Toekomstdromen De afgelopen maanden zijn veel men sen geïnterviewd. Zij werden ge vraagd naar hun ideeën over het stu diegebied. Vrijwel alle betrokkenen vinden dat er iets moet gebeuren in de polders. Zoals het nu is, worden kansen niet benut (recreatie), is het niet mooi (natuur), zijn er bepaalde problemen (infrastructuur) of wensen (wonen). De grote kracht van het gebied zit in het water, de natuur en de recreatie. Het is de droom van velen om daar meer uit te halen. Het project Rondom Arnemuiden wil proberen om een toekomstbeeld te schetsen voor de Oranje-, Suzanna-, Elisabeth- en Wilhelminapolder. Maar dat gebeurt niet zomaar. Een grote groep mensen gaat daarbij samen aan de slag. Want vooral inwoners en andere betrokkenen weten hoe het leven in Arnemuiden is. Zij hebben een idee over wat ze willen houden zöals het is. En hebben misschien wensen en ideeën voor verbeterin gen. Hoe gaat het in z'n werk? In workshops werken ervaringsdes kundigen diverse scenario's uit. De scenario's die voortkomen uit de workshops moeten uiteindelijk leiden tot een advies over de toekomst van het gebied rondom Arnemuiden. Dit advies wordt eind 2007 opgesteld. Het gaat dan naar de Middelburgse gemeenteraad. De gemeenteraad moet dan een besluit nemen over de uiteindelijke inrichting van het pro- jectgebied. Doe ook mee! Wij willen u uitnodigen deel te nemen aan het adviestraject. We vragen u uw stem te laten horen tijdens de workshops, om zo tot een gezamen lijk advies te komen. Het eindproduct zal een - vanuit de maatschappij gemaakt - advies zijn. Een advies dat wordt voorgelegd aan de Middelburgse gemeenteraad. Om zo tot een goed besluit te kunnen komen over het gebied waarin u woont en werkt. Aftrap op 27 november in De Arne Op maandag 27 november wordt de workshopfase van het project for meel ingeluid, onder andere door wethouder Frank Streng en gedepu teerde Maria Ie Roy. De bijeenkomst vindt plaats in verenigingsgebouw De Arne en begin om 19.00 uur. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. Dan kunt u zich ook aanmelden voor de workshops. Meer weten? Neem dan eens een kijkje op www.middelburg.nl. Via Projecten en plannen Rondom Arnemuiden leest u het laatste nieuws over het project.

de Faam | 2006 | | pagina 9