f VERKIEZINGSAVOND IN HET STADHUIS KLANKBORDGROEP BAARSJESSTRAAT NIEUWE WOONWIJK AAN ZUIDKANT VAN MIDDELBURG HET WOORD AAN RAADSLID ATY HARWIJNE dé Weekkrant De Faam Wmo-overleg in Brede Cirkel Verkeershinder Stadhuisstraat Themabijeenkomst Wet- en Regel geving voor sportverenigingen Rioleringswerken Roompotpad en Oostgatstraat Woensdag 22 november 2006 - Pagina 8 De stembureaus sluiten vanavond om 21.00 uur, maar vanaf 20.00 uur bent u al van harte welkom om de verkiezingsavond in de burgerzaal van het stadhuis aan de Markt bij te wonen. Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u tot 23.30 uur de uitslagen via opgestel de schermen volgen. Woont u in de Baarsjesstraat of directe omgeving en wilt u mee denken over ontwikkelingen die de gemeente, Woongoed en Stichting Philadelphia daar voor ogen hebben? Geef u dan nu op voor de klankbordgroep. De klankbordgroep komt meer dere keren bij elkaar om mee te denken in de verschillende stap pen die gezet worden voordat de bouw kan starten. Door de vertraging van de sloop ën bouw aan de Keetenstraat is de plan ontwikkeling voor de Baarsjesstraat uitgesteld. De school aan de Baars jesstraat kan namelijk pas in de zomer van 2008 verhuizen naar de multifunctionele accommodatie aan Ten zuiden van de Erasmuswijk wordt een nieuwe woonwijk gebouwd. Wilt u er meer over weten? Kom dan donderdag 7 december naar de informatiebij eenkomst. De bijeenkomst vindt plaats in wijkcentrum Palet, J. van Reigersbergstraat 2 en begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur staat koffie en thee voor u klaar. Middelburg is en blijft in-ontwikkeling. Eén van de ontwikkelingen is de bouw van nieuwe woningen. Met de vaststelling van de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030 is voor groei van de Middelburgse bevolking gekozen. Dat betekent automatisch dat de vraag naar woningen stijgt. Het gebied ten zuiden van de Erasmus wijk is een van de locaties waar een nieuwe woonwijk gerealiseerd kan worden om aan de toenemende vraag naar woningen te kunnen vol doen. Uitgangspunten De planvoorbereiding is inmiddels gestart. De verwachting is dat er plaats is voor circa 300 woningen. Het gaat dan om goedkopere en duurdere woningen, zowel huur als koop. De meesje woningen zullen projectmatig gebouwd worden. Daarnaast is er ruimte voor een beperkt aantal vrije kavels. Het is de bedoeling dat er ook een woonzorgcluster komt. Iedere stem telt De PvdA vindt het mee kunnen praten van bewoners belangrijk. Hoe Middelburg er uit komt te zien kunt u als inwoner zelf meebepalen. Laat uw stem dus horen en oefen uw invloed uit. Bijvoorbeeld door deel te nemen aan de wijktafel. In iedere wijk kunnen bewoners op de wijktafel onderwer pen aan de orde stellen en voorstel len doen voor het wijkplan. De wijkta fel bespreekt welke voorstellen wor den opgenomen in het wijkplan en welke als eerste uitgevoerd moeten worden. Bij grote bouwactiviteiten kunnen omwonenden deelnemen in een klankbordgroep. Een voorbeeld: In iedere wijk zijn locaties aangewezen voor het inrichten van woonservices- zones. De klankbordgroep praat mee tijdens de ontwikkeling van het plan. Eerst worden de voorwaarden voor een plan afgesproken. Hoeveel er gebouwd wordt, welke zorg er gele verd gaat worden en wat daarvoor nodig is. Rekening moet worden gehouden met de welstandseisen en bouwnormen. De architect ontwerpt, de klankbordgroep denkt mee en waar nodig wordt het plan bijgesteld. Er zijn locaties waar het lukt met de klankbordgroep en omwonenden overeenstemming te bereiken over de plannen. Er zijn ook locaties waar verschil van mening blijft bestaan. Dat is niet zo gek, want je hebt te maken met verschillende belangen. Belangen van de omwonenden, de andere wijkbewoners, de gemeente, de zorginstelling en de woningcorpo ratie. En dan worden de toekomstige de Keetenstraat. Ondertussen is het de hoogste tijd om verder te gaan met de planontwikkeling. Interesse om hier over mee te praten? Geef u dan op bij projectleider Rutger Wondergem. U kunt mailen naar r.wondergem@middelburg.nl of bel len naar 67 57 57. De eerste bijeen komst staat gepland op donderdag 7 december. Landschappelijke inpassing is een belangrijk aandachtspunt. Programma Dit is een eerste informatieavond. Er zal dan ook nog geen plan gepresen teerd worden, maar het gaat over het proces (hoe komt het plan tot stand en wanneer) en over randvoor waarden/ontwerpuitgangspunten (aan wat voor soort plan zitten we te denken). Uiteraard is er de gelegen heid om vragen te stellen en desge wenst uw visie op een en ander ken baar te maken. Direct omwonenden hebben een uit nodiging ontvangen, maar andere belangstellenden zijn uiteraard ook van harte welkom. Een brede cirkel van middelgrote en kleine zorg- en welzijnsorganisaties uit de gemeente Middelburg worden door wethouder Albert de Vries en het gemeentelijjk Wmo-projectteam uitgenodigd voor een Wmo-overleg op dinsdagmorgen 12 december in het stadskantoor. Er zal dan uitleg gegeven worden over de plannen van de gemeente met de nieuwe Wet maatschappelijk ondersteuning (Wmo) in 2007. Met name zal het gaan over de informa tie- en adviesloketten die de gemeen te ontwikkelt. Ook wordt de nieuwe samenwerkingsstructuur met zorg en welzijnsorganisaties besproken. Op een praktische manier zal duide lijk gemaakt wordemwat er bijgesteld kan worden aan het beleid of de uit voering daarvan op het gebied van zorg en welzijn. Op deze bijeenkomst willen we graag bespreken in welke vorm de samenwerking met de middelgrote en kleinere organisaties het beste gegoten kan worden. Organisaties die nog geen uitnodi ging hebben gekregen, maar zich hierbij willen aansluiten kunnen con tact opnemen met Martijn van Poecke, telefoonnummer 67 57 51, m.van.poecke@middelburg.nl of met Jolien Hemmes, telefoonnum mer 06 130 33 190, j.hemmes@middelburg.nl. De witte kantoren (systeemunits) naast het voormalige pand van bur gerzaken aan de Stadhuisstraat gaan verdwijnen. Vanaf 16 november zal begonnen worden met demontage. Op 24 november zullen de units weg gehaald worden. Hiervoor wordt een kraan ingezet. Tussen 6.00 en 10.00 uur zal er maar één rijbaan beschikbaar zijn. Er kan dan enig verkeershinder ont staan. bewoners vaak nog over het hoofd gezien. Bij verschil van mening beslist uiteindelijk de gemeenteraad door alle belangen tegen elkaar af te wegen. De PvdA bezoekt regelmatig bijeen komsten van wijktafels, verkeers- werkgroepen en klankbordgroepen om te weten hoe de meningen lig gen, zodat wij deze mee kunnen nemen in onze standpuntbepaling. Onze fractie ontvangt regelmatig ver tegenwoordigers van belangengroe pen. Jong, oud, iedereen is welkom om een bepaald idee of probleem bij ons aan te kaarten. Uiteraard kan dat ook per e-mail of door ons te bellen. U kunt zaken direct op de politieke agenda krijgen door het nemen van een burgerinitiatief. We leggen u graag uit wat daarvoor nodig is. Vandaag zijn de Tweede Kamerver kiezingen. Nog zo'n mogelijkheid in een democratie om als burger invloed uit te oefenen. Door uw stem te laten klinken. Wat de PvdA betreft doet u dat niet alleen bij verkiezin gen, maar het hele jaar door. Aty Harwijne raadslid PvdA fractie aty.harwijne@zeelandnet.nl De gemeente Middelburg houdt, in samenwerking met SportZee- land, een themabijeenkomst Wet en Regelgeving op 11 december. Deze bijeenkomst wordt gehou den in Hotel Arneville aan de Buitenruststraat en begint om 19.30 uur. Door middel van een themabijeen komst geven we meer inzicht in de werkwijze van de Wet- en Regelge ving en hoe om te gaan als vereni ging. U kunt uw vereniging inclusief het aantal personen (maximaal drie per sonen per sportvereniging) voor 8 december via de mail aanmelden: p.de.guchteneire@middelburg.nl Als het via internet voor u niet moge lijk is dan kunt u contact opnemen met Dennis Winne, telefoonnummer 67 56 76 of Patrick de Guchteneire, telefoonnummer 67 5797. Binnenkort gaat de gemeente de bestaande riolering in het Room potpad en de Oostgatstraat ver nieuwen. Om de plannen toe te lichten is er op woensdag 29 november een informatiebijeen komst. Om aan de gestelde milieueisen van het rijk te voldoen moet de gemeen te diverse aanpassingen aan het rioolstelsel uitvoeren. Eén van deze aanpassingen is het afkoppelen van het schoonwater van het gemengde rioolstelsel. Aangezien de bestaande riolering in het Roompotpad en de Oostgatstraat aan vervanging toe is, wordt van de gelegenheid gebruik gemaakt om deze straten direct af te koppelen. Concreet houdt dit in, dat na het openbreken van de straat, het nieuwe vuil- en schoonwaterriool aan gelegd wordt en daarna de bestra ting weer in oorspronkelijke vorm wordt teruggebracht. De-bewonèrs en gebruikers van deze straten zijn om 16.30 uur welkom in het stadskantoor om de plannen met de medewerkers van het Ingenieurs bureau te bespreken.

de Faam | 2006 | | pagina 8