49 SHOPPING Cadeaumaand bij Merrie Mie Dakdekkersbedrijf GOETHEER Nieuwe afsla nkstudio 'Sanérie' OPOp Laura Biagiotti Tempore Uomo elders 19.99 Dreft elders 2.29 Dynamisch Palazzoli voor nabestaanden French Kiss in Cine City Plus Grijpskerke heeft eigen blikvanger Bij aankoop van een nieuwe bruidsjapon tot 150,- gratis accessoires Bij het huren van een nieuwe bruidsjapon tot 75,- gratis accessoires Met gemak dekt Goetheer uw dak! I3ij inschrijving van advieskuur €50 9m korting rNógnaoit vertoond l Aftershave 50 m' A QQ 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 - Middelburg, Gortstraat 60-62 - Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 Afwasmiddel 750 ml unlalce Service in Europa Versierde kerstboom iftlv/nfl'iftiinDe Faam Woensdag 22 november 2006 - Pagina 5 Een witte kerst? Heel misschien door bo van scheyen RITTHEM - Zijn werkkamer staat vol met beeldscher men, die allemaal online in verbinding staan met het Hydro Meteo Centrum Zee land, het KNMI en met ge gevens die door Rijkswater staat worden verspreid, zo als de 'snelpijl' die de tem peratuur, windsnelheid en de waterhoogte weergeeft. Jos Broeke weet als eerste in heel Zeeland wat het weer doet. "Het jaar 2006 is wel een jaar vol extremen geworden", vertelt weerman Broeke, bekend van Omroep Zeeland. "Juli het heetst en augustus het natst sinds honderd jaar, september was het warmst sinds driehon derd jaar. En nu krijgen we ook nog de warmste herfst ooit ge meten. Alweer een nieuw weer- record voor Nederland dat nu al bevestigd kan worden." Het heeft allemaal te maken met de klimaatsveranderingen, Bij de gedachte om op Cu rasao weerman te zijn, schudt Broeke zijn hoofd en zegt heel stellig: "Dat lijkt me dodelijk vervelend, do-de-lijk! Nee, geef mij het dynamische weer hier in Nederland maar. Depressies zijn mijn favoriet, met een ste vige zuidwestenwind, regen en prachtige wolken." Op de waag of hij nog lang door wil gaan, zegt hij: "Zolang mijn stem het nog doet, ga ik door met het verkondigen van het weer via radio en tv." denkt hij. "Het is nog niet zo dat onze natuur hierdoor volledig van slag is, maar we moeten er wel rekening mee houden dat de aarde steeds warmer zal wor den. Dat kan ook voor Zeeland enorme gevolgen hebben, denk maai- aan de noodzakelijke dijk verhogingen", stelt Broeke. Afgelopen zomer hadden we hier een klimaat dat ook in Nice in Frankrijk te vinden is, legt hij Jos Broeke: "Geef mij maar wind en regen." foto: bo van scheyen uit. Dat is voor de Zeeuwse toe ristische sector gunstig. Maar hoe zit het met de landbouw en de visserij? "In de toekomst zul len er vissoorten verdwijnen en verschillende gewassen kunnen straks niet meer op de ziltige klei verbouwd worden. Weten schappers venvachten wel dat de natuur zich hieraan vanzelf zal aanpassen." Broeke: "Maar het zal toch af wachten worden hoe de ko mende tijd de aaide en de at mosfeer zich zullen ontwikke len. Het is van zoveel verschil lende factoren afhankelijk." De top tien van warmste jaren ligt na 1988. "In dat jaar voltrok zich een omslag, waarna het al leen maar warmer is gewor den." Als je nu kijkt naai- schil derijen uit de zeventiende eeuw, zie je heel vaak prachtige sneeuwlandschappen en win terse taferelen. Dat soort win ters zijn zeldzaam geworden. "Klopt", stelt Broeke bedacht zaam. "De laatste witte kerst da teert alweer uit 1981, en of we dit jaar een witte kerst kunnen verwachten kan ik je niet voor spellen. Maar een mooie oude spreuk is deze: 'Houden de bo men hun blaren lang, wees dan voor een strenge winter bang." OOST-SOUBURG - Voor na bestaanden is er op donder dag 23 november een ont moetingsmiddag. De middag is van 14.00 tot 15.30 uur in het Palazzoli Huis aan het Oranjeplein 41 in Oost-Souburg. Meer info: 0118-413932. VLISSINGEN - In bioscoop Cine City in Vlissingen is dinsdag 28 november weel een Cine Plus Middag. De film die om 14.00 uur start is French Kiss met Meg Ryan Een kaartje kost 6,50 euro en er is gratis onbeperkt koffie, thee en cake. Na afloop bij gen de bezoekers ook nog een drankje in 't Cine Café. Het verhaal van de film draait om Kate die er achter komt dat haai- vriend in Pa rijs een nieuwe liefde heeft ontmoet. Ze zet haar vlie gangst overboord en gaat naar de lichtstad om zijn hart te heroveren. In het vliegtuig ontmoet ze de on gemanierde Fransman Luc Teyssier, die belooft haar te helpen met haar 'missie'. GRIJPSKERKE - Grijpskerke moet schoner en de nieuwe blikvanger die maandag in gebruik is genomen moet daarbij helpen. Langs de fietsroute naar Aagtekerke ligt veel zwerfaval. Fietsers kunnen hun rommel voor taan in de blikvanger - een soort vangnet - mikken in plaats van in de berm. St.-Jacobsstraat 11-13, Vlissingen 0118-44 1243 w w w.merrieme .nl Actie geldig t/m 23 december 2006 Niet in combinatie met andere acties - 7 dagen per week 365 dagen per jaar O - reparatie en renovatie C - nieuwe daken C - bitumineuze dakbedekkingen Cl - kunststof daken D - controle service 5e jaar Cl - 10 jaar garantie Arnesteinweg 48K 4338 PD Middelburg Tel. 0118-674650 Fax: 0118-674106 De gehanteerde Thermo Fysische Methode (TFM) een actieve bewegings therapie in combinatie met individuele voedingsadviezen, heeft al tientallen jaren wereldwijd zijn doelftreffendheid bewezen. Nieuw is nu het gebruik van de Infrarood warmtecabines. Thermo Fysische Methode (TFM) Hypermoderne infrarood-cabine (snelle vetverbranding) Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen Gerichter afvallen: plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup, etc.) Voedingsadviezen (geen diëten, shakes, drankjes, e.d.) Maximaal resultaat bij minimale inspanning Gewaarborgde cm-garantie Fysiotherapeut Zonnebank Geldig tot 4 december 2006 Bel snel en maak een afspraak voor een GRATIS en VRIJBLIJVENDE figuuranalyse. Tel. 0116 - 594096 Adres Fort den Haakweg 15A te Vrouwenpolder Info www.studiosanerie.nl Openingstijden: Ma. en do. 9.00 -12.00 uur en 13.00 - 21.00 uur Pi. en vrij. 9.00 -15.00 uur Wo. gesloten SCHLECKER Laura Biagiou» TEMPORE UOMO - per Itr: 1.99 per 100 ml: 19.98 Original bestel eenvoudig in het SCHLECKER s filiaal bestel via Internet: www.SCHLECKER.com bestel via telefoon: 0900 7777444 0.20 p/mln) SCHLECKER brengt het naar uw huisadres naar uw SCHLECKER filiaal of naar een ander gewenst adres Makkelijker kan het niet: Natuurlijk betaalt u O.- Euro* verzendkosten minimaal bestelbedrag slechts 15.- Deze kerstboom verliest zijn naalden niet en is gemakkelijk neer te zetten en weer fiP af te breken. Set bevat: 1x kerstboom hoogte ca. 150 cm., 1x 50-delige mini lichtketting, 12x glazen sterren, goud met een doorsnede van ca. 4 cm., 20x kerstballen, rood uni en gedecoreerd met een doorsnede van ca. 6 cm., 1x ster guirlande, goud met een lengte van ca. 10 mtr. Advertentie geldig vanaf 22.11.2006 t/m 28.11.2006 zolang de voorraad strekt. Prijswijzigingen voorbehouden.

de Faam | 2006 | | pagina 5