U wilt uw toeslag stoppen? Belastingdienst Toeslagen Uw zorgverzekering in 2007 Wijzigingen doorgeven makkelijk gemaakt: in één keer tegelijk voor al uw toeslagen Welke veranderingen moet ik doorgeven? November 2006 Belangrijk bericht over de toeslagen Meer weten over de toeslagen? Leuker kunnen we't niet maken. Wel makkelijker Toeslagen Bulletin Het kan zijn dat u op een bepaald moment geen toeslag meer wilt ontvangen. Bijvoorbeeld omdat u verwacht dat u door een verandering in uw situatie in de loop van het jaar geen recht meer heeft op toeslag [zie ook de rode kolom op deze pagina]. U kunt op elk moment van het jaar aan ons doorgeven dat u geen toeslag meer wilt ontvangen. Zo voorkomt u dat u achteraf geld moet terugbetalen. U kunt uw toeslag stopzetten via het aanvraag- en wijzigingsprogramma dat u kunt downloaden van www.toeslagen.nl. Of vraag het wijzigingsformulier aan via de BelastingTelefoon: 0800-0543. Het kan gebeuren dat er iets in uw huishouden verandert, of dat uw in komen stijgt of daalt. In zo'n geval moet uw toeslag worden aangepast. Is er iets in uw situatie veranderd? Geef het dan zo snel mogelijk aan ons door. De wijzigingèn die u ver plicht bent aan ons door te geven, staan op deze pagina in de rode kolom. Als u uw wijziging doorgeeft voor uw huurtoeslag en zorgtoe- slag, gebruikt u het programma 'Aanvragen en wijzigen huur- en zorgtoeslag' op www.toeslagen.nl. Ontvangt u ook kinderopvangtoe- slag, dan hoeft u de wijziging niet nog een keer apart aan de Belastingdienst/Toeslagen door te geven. Wij zorgen ervoor dat uw wij ziging voor al uw toeslagen wordt doorgevoerd. Ook als u de wijziging via een papieren formulier door geeft, hoeft u dezelfde wijziging niet apart voor alle toeslagen door te geven. Eén formulier is voldoende. Heeft u meerdere wijzigingen? Gaan de wijzigingen op dezelfde datum in, dan kunt u de wijzigingen voor al uw toeslagen in één keer doorgeven, via internet of met een papieren formulier. Gaan de wijzi gingen op verschillende data in, geef deze dan per ingangsdatum apart aan ons door. Voorbeeld: uw huur en uw adres veran deren tegelijk, per 1 april, dan geeft u dat in één. keer elektronisch door (of op één papieren formulier). Wilt u vervolgens uw toeslag per 1 mei op een andere bank- of giro rekening ontvangen, dan geeft u dat apart aan ons door. Ga daarvoor opnieuw naar het aan vraag- en wijzigingsprogramma op www.toeslagen.nl (of gebruik een tweede papieren formulier). Kijk op www.toeslagen.nl of bel met de BelastingTelefoon: 0800-0543. Maandag t/m donderdag van 08.00 tot 20.00 uur en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. De BelastingTelefoon op zaterdag De BelastingTelefoon is tijdelijk ook op zaterdag geopend van 09.00 tol 1700 uur. Let op: alléén in december en alléén voor vragon over huur-, zorg- en kinderopvangtoeslag. Wat zijn de veranderingen waar u de Belastingdienst/Toeslagen van op de hoogte moet houden? De hoogte van uw toeslag hangt immers van veel verschillende zaken af. Hieronder vindt u per toeslag de wijzigingen die u verplicht bent aan ons door te geven: Huurtoeslag U krijgt een toeslagpartner. U gaat bijvoorbeeld samenwonen of trouwen. U en uw partner gaan uit elkaar. U krijgt een andere toeslagpartner. Uw inkomen of dat van uw toeslagpartner, medebewoner of inwonend kind veran dert Of het inkomen blijkt anders te zijn dan u op het moment van uw aanvraag verwachtte. U gaat verhuizen of uw correspondentieadres verandert Uw huur gaat omhoog of omlaag. Er komt iemand bij u wonen (een medebewoner] of een medebewoner vertrekt. U krijgt een onderhuurder of deze vertrekt. U wilt het rekeningnummer veranderen waarop u de huurtoeslag ontvangt. Uw toeslagpartner of medebewoner komt te overlijden. Zorgtoeslag U krijgt een toeslagpartner. U gaat bijvoorbeeld samenwonen of trouwen. U en uw partner gaan uit elkaar. U krijgt een andere toeslagpartner. Uw inkomen of dat van uw toeslagpartner verandert. Of het inkomen blijkt anders te zijn dan u op het moment van uw aanvraag verwachtte. U wilt het rekeningnummer veranderen waarop u de zorgtoeslag ontvangt. Uw toeslagpartner komt te overlijden. Kinderopvangtoeslag Uw inkomen of dat van uw toeslagpartner verandert. Of het inkomen blijkt anders te zijn dan u op het moment van uw aanvraag verwachtte. Uw kind gaat naar een ander soort kinderopvang. Het aantal uren of het uurtarief van de kinderopvang verandert. Uw kind maakt geen gebruik meer van geregistreerde kinderopvang, maar u ont vangt nog wel kinderopvangtoeslag voor dit kind. U krijgt een toeslagpartner. U gaat bijvoorbeeld samenwonen of trouwen. U en uw partner gaan uit elkaar. De bijdrage van uw uitkeringsinstantie of gemeente verandert. U wilt het rekeningnummer veranderen waarop u de kinderopvangtoeslag ontvangt. Uw toeslagpartner komt te overlijden. Meer weten over uw toeslag? Wie is mijn toeslagpartner? Wat is mijn toetsingsinkomen? Is mijn onderhuurder ook mijn medebewoner? Het antwoord op deze en nog veel meer vragen vindt u op www.toeslagen.nl. U kunt ook bellen met de BelastingTelefoon: 0800-0543. Iedereen in Nederland moet zich verzekeren tegen ziektekosten. De zorgtoeslag komt u tegemoet in de kosten. Mocht u vragen hebben over de zorgverzekering, kijkt u dan op www.denieuwezorgverzekering.nl.

de Faam | 2006 | | pagina 49