WIHKBtoM A o IPPY «sfistfY mmm@w Pole Sport dé Weekkrant De Faam Schrijfster maakt kinderprentboek over scheiding Aanzet Schrijfster Noormannen houden bazaar Bromsnor herleeft in lezing bieb Debuut-cd... i Heeft u al gekozen? RPHOLIDAYS Roompot, tel. 0900-8810, internet: www.roompot.nl Langeviele 25 4331 LR Middelburg Telefoon 0118 - 67 40 77 Plein 1940 5 4331 LG Middelburg Telefoon 0118 - 64 44 33 Langeviele 52 4331 LW Middelburg Telefoon 0118 - 67 41 02 Brakstraat 24 4331 TN Middelburg Telefoon 0118 - 62 77 79 Woensdag 22 november 2006 - Pagina 43 Papa is boos door leon janssens WAARDE - 'Welterusten, roept papa als hij de deur dicht doet. Jesse knikt. Hij knijpt zijn ogen dicht. Maar hij is helemaal niet moe. Dan hoort hij een boze stem. Het is papa. Jesse doet de deur open. Waarom zou papa boos zijn?' Het nieuwe kinderboek van Nelleke Scherpbier uit Waarde heeft een serieus onderwerp: scheiding. Nog een citaat uit 'Weekendpa- pa': 'Jesse heeft wel eens ge hoord dat papa en mama ruzie maken. Toch schrikt hij heel erg als hij hoort dat zijn ouders gaan scheiden. Hij krijgt een verdrietig gevoel in zijn buik.' Het prentenpraatboek gaat dus over een vader die ergens an ders gaat wonen, over de in drukken en gevoelens van een kind waarvan de ouders gaan scheiden. "De uitgever vroeg of ik een prentenboek over echtschei ding wilde maken. Mijn ouders zijn gescheiden, dus ik heb er zelf mee te maken gehad. Dat hoeft niet per sé bij een thema, maar bij dit toevallig wel. Het is niet zozeer de eigen ervaring die ik veiwerkt heb, want ik heb mij gebaseerd op gegevens van pe dagogische instellingen. Ik her kende wel veel van de informa tie die ik kreeg." Het prentenboek biedt een handreiking om met jonge kinderen te kijken naar, en te praten over een situatie waar in ouders gescheiden wonen. Nelleke Scherpbier laat in een aantal situaties zien dat kin deren de sfeer thuis goed aanvoelen. Als ouders uit el kaar gaan, worden kinderen boos en verdrietig, voelen zich soms schuldig. Kinderen worstelen met deze gevoe lens. 'Weekendpapa' wil een hulp zijn om alle verwarrende gevoelens bespreekbaar te maken. De illustraties van Anne Westerduin tonen ver schillende emoties. De praat- vragen bij dit verhaal geven een aanzet om een gesprek met een kind over zijn situatie te beginnen. Weekendpapa is verkrijgbaar in de boekhan del en kost 11,50 euro. Het zijn tien hoofdstukjes ge worden met onderaan ieder hoofdstuk een vraagstelling in een wat moeilijker leesbaar let tertype zodat de kinderen dat samen met een volwassene kunnen doen. legt de schrijfster uit. Scherpbier werkt momen teel mee aan twee kinderboe ken en de vertaling van teksten van buitenlandse prentenboe ken. 'Weekendpapa' is haar vierde boek. "Mijn moeder Nelleke Scherpbier werkte een jaar aan het boek Weekendpapa. foto: leon janssens schrijft ook, het zit in de fami lie", zegt ze. "Aan dit boek ben ik een jaar bezig geweest. Je sleu telt aan de tekst, laat het ande ren lezen. Vind je het wat of vind je het niks? Je kijkt of het past bij de belevingswereld van een kind, want het is de bedoe ling dat een kind er iets aan heeft." Het boek is belangrijk voor kin deren met gescheiden ouders, denkt Scherpbier. "Ouders heb ben een chaos in hun hoofd, nergens tijd voor. Maar voor het kind staat de wereld op'z'n kop want papa en mama gaan uit el kaar. Voor een kind is het een natuurwet: je ouders zijn er al tijd. En dan merk je, gebaseerd op liefde, de rek is er uit. Schei ding. Papa en mama is een een heid. Je moet kiezen. Leuker bij mama of bij papa. Het is niet kompleet en druist tegen je ge voel in." Nelleke Scherpbier is ge trouwd met Johan en heeft twee kinderen, Han (3) en Im- me (2). Ze heeft in Waarde een boekenwinkel (met Wouterse Meliskerke) enwerkt als re dacteur voor uitgevers Co lumbus en Mozaïk en het Re formatorisch Dagblad. WESTKAPELLE - Voetbal vereniging De Noormannen uit Westkapelle houdt zater dag 25 november de jaarlijk se bazaar in HCR De Valk aan de Zuidstraat 79. Vanaf 15.00 uur is er van alles te doen. Zo is er een rad van avontuur, een grabbelton en kunnen bezoekers meedoen aan de dartwedstrijd en sjoelwedstrijd. Wie die dag de hoogste score heeft be haalt krijgt een prijs. MIDDELBRUG - In de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg houdt de Heemkundige Kring Walcheren van daag om 20.00 uur een lezing met als titel De veldwachters op Walche ren. A. de Kórt gaat in op het fenomeen veldwachter. Vo- ro de oudere generatie nog een bekende 'bromsnor' die gewapend met sabel en zak boekje de orde handhaafde in de Zeeuwse dorpen. VLISSINGEN - Marcela Si mons geeft zondag 26 no vember samen met het Westkappels Koor en haar dochter Amanda Simons een optreden in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Tijdens deze middag wordt hun nieuwe CD gepresen teerd. Het optreden begint om 14.30 en de toegang is gratis. I Afgelopen week presenteerden diverse winkels zich als I kanshebbers voor de verkiezing Winkel van het jaar. I Deze week ziet u sommige van hen een 2e keer. DE KEUS IS AAN U! I Als u nog niet gekozen heeft knip dan de bon uit en win een weekend/midweek genieten op een park van I Roompot Vakanties of een van de kadobonnen. I Alle winkels op Walcheren komen in aanmerking voor de titel Winkel van het Jaar. Let daarbij op, overzichtelijkheid, goede sfeer, I prettige bediening, bereikbaarheid, aantrekkelijke etalage, klant- I vriendelijkheid, enz. De beste winkel noteert u op de 1e plaats, de I 2e beste winkel op plaats 2 en de 3e beste winkel op de laatste plaats. Alle stemmen met de daarbij horende punten worden opge- J teld en zo kan er een wirlfcel van het jaar uit al uw aanmeldingen gekozen worden. De Faam beloont u voor de moeite, u maakt I kans op de hoofdprijs: een weekend/midweek in een vakantiebun- I galow van Roompot Vakanties of één van de kadobonnen. I AARZEL NIET EN VUL DE BON VANDAAG NOG IN! Alleen oigi- nele bonnen dingen mee naar de hoofdprijs. Max 1 bon per adres. www.roompot.nl Mijn Winkel van het jaar in de regio Walcheren is: 1e plaats:5 punten 2e plaats:3 punten 3e plaats:1 punt Ik ding mee naar de hoofdprijs: Naam: Adres: Postcode, plaats: Telefoon: Stuur deze bon voor 15 december 2006 naar: De Faam, postbus 5, 4460 AA Goes o.v.v. „Winkel van het jaar" juwelier modeaccessoires Running Skating

de Faam | 2006 | | pagina 43