VAN DE dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG I VEERE Woensdag 22 november 2006 - Pagina 3' INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg VASTSTELLING STRAATNAAM Burqemeester en wethouders hebben rqi besloten tot het toekennen van de naam Hazenvliet aan de wateren bij de buurt Hazenburg in Arnemuiden. De besluiten met tekeningen liggen voor iedereen ter inzage bij de infor- matiewinkel in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Daar kan men desge wenst tegen betaling ook een kopie krijgen. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4340 LA Middel burg. Indien u bij ons een bezwaarschrift heeft ingediend en u bent van mening dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kunt u tevens op grona van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg verzoeken een voor lopige voorziening te treffen. In het geval u gebruik maakt van de mogelijkheid tot het verzoeken van een voorlopige voorziening, dient u uw verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Dit bedraagt 138 euro voor natuurlijke personen en 276 euro voor andere dan natuurlijke personen. VERORDENING CLIENT- EN BURGERPARTICIPATIE WMO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 23 oktober 2006 heeft besloten tot vaststelling van de Verordening cliënt- en burgerpartici patie WMO Deze verordening is op 1 november 2006 in werking getreden en ligt voor iedereen ter inzage bij de informatie winkel in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie krijgen. Onderwijshuisvesting 2007 Met ingang van heden ligt voor een ieder ter inzage bij de inlormatiewin- kel van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3, het besluit van burge meester en wethouders van 17 oktober 2006 tot vaststelling van het onder- wijshuisvestingsbudget, -programma en -besluit voor het jaar 2007. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Bessie Smithstraat 11bouw gara- ge. Billie Holidaystraat 14: plaatsen berging. de Meylaan 7: vergroten woning. Herculesweg 10: plaatsen units. Jodengang 24: bouw garage/ schuur. Kuipers-Rietbergkwartier 8: vergro ten berging. Oude Koudekerkseweg 40: bouw tuinkamer. Prinsenlaan 54: bouw aanbouw. Ramsburgerweg 6-8: verbinden 2 bedrijfsruimten met een verkeers ruimte. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Ampèreweg 33: bouw loods kan toor (14-11 Korte Noordstraat 45-47: intern verbouwen (10-11). Kruisweg 14: uitbreiden woning (10-11). Kuipers-Rietbergkwartier 19: plaat sen dakkapel (14-11). Kuipers-Rietbergkwartier 25: plaat sen dakkapel (14-11 Markt 11 A en 17: maken doorgang (10-11). Markt 51 aanbrengen draaihek (10-11). Muddy Watersstraat 4: bouw gara ge (10-11). Muddy Watersstraat 6: bouw gara ge (10-11). Nadorstweg 6B: bouw vrijstaande woning (10-11). Veerstraat 6 te Nieuw- en Sint Joosland: intern verbouwen van horecagelegenheid naar detailhan del en winkel (15-11). Verwerijjstraat 24: uitbreiden woning (14-11 Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLING EN VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende monumentenvergunning is verleend: Gortstraat 54: bouwen aanbouw, wijzigen indeling en renoveren kap. De vergunning ligt gedurende zes weken, van 24 november tot en met 4 januari 2007 voor een ieder ter inza ge bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Degene die tegen het ontwerpbesluit een zienswij ze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden qeen zienswijze te hebben ingediend) kan tijdens genoemde inzagetermijn een gemotiveerd be roepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningen-rechter bij ae Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. ONTWERPBESLUIT WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN IS INGEDIEND VRIJSTELLINGSPROCEDURE Veere - het vergroten van een woning Veerseweg 6 (art. 15 Wet RO) Zoutelande - het vernieuwen/vergroten van een tuinschuur Langendam 20 (art. 19, lid 3 Wet RO) De bouwplannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met het bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verlenen door toepas sing van genoemd artikel. In ver band hiermee liggen de ontwerp vrijstellingsbesluiten en de relevante stukken van 23 november 2006 t/m 3 januari 2007 ter inzage. Gedurende de genoemde periode kunt u mondeling of schriftelijke een zienswijze tegen een bouwplan bij het college indienen. (GEWUZIGDE) VASTSTELLING 2E HERZIENING BESTEMMINGS PLAN BUITENGEBIED Wij maken bekend dat gedurende 6 weken, van 23 november 2006 t/m 3 januari 2007, tijdens de openingstij den van het gemeentehuis aan de Traverse 1 te Domburg ter inzage ligt de door de gemeenteraad op 26 okto ber 2006 gewijzigd vastgestelde 2e herziening oestemmingspïan Buiten gebied. Buiten kantooruren ligt het plan in deze periode ook elke donder dag van 16.00 tot 19.00 uur ter inza ge- De herziening van het bestemmings- Elan Buitengebied heeft in hoofdzaak strekking op: - enkele onderdelen van het bestem mingsplan waaraan Gedeputeerde Staten van Zeeland in 1999 goedkeu ring hebben onthouden, zodat het nodig is deze onderdelen te herzien; - bebouwingsvlakken die zijn toege kend aan de percelen met de bestem ming woondoeleinden, bedrijvenbe- stemmingen, anders aan agrarische en buitenplaatsen; - diverse vormen van detailhandel waaraan binnen de bestemming Detailhandel subbestemmingen wor den toegekend; - bunkers en drakentanden waaraan een passende bestemming wordt gegeven; - diverse onderdelen door opname van nieuw beleid, zoals mogelijkhe den Nieuwe Economische Dragers, mogelijkheden landgoederen nieuwe stijl in bepaalde gebieden, mogelijkhe den teeftondersteunende voorzienin gen in bepaalde gebieden, uitbrei dingsmogelijkheden niet-agrarische bedrijven, aanpassen voorschriften paardenstallenregeling Westkapelle, de mogelijkheid tot het bouwen van een zomerwoning bij permanent bewoonde burgerwoningen en agrari sche dienstwoningen, net opnemen van cultuurhistorische en archeologi sche waarden (landfront, kreekruggen en monumenten); - het opnemen van ruilverkavelings- bos- en natuurgebieden en het opne men van gebieden rond de Fort den Haakweg te Vrouwenpolder; - eerder op grond van artikel 19 WRO gevoerde vrijstellingsprocedures die zijn verwerkt; - kleine aanpassingen van bermsloten ten behoeve van de uitvoerinq van de N57; - aanpassing van het bestemmings plan aan het Omgevingsplan op de onderdelen aÊjuacultuur, glastuin bouw, duisternis, landgoederen. Ten opzichte van het ter visie gelegde ontwerp heeft de gemeenteraad de 2e herziening van het bestemmingsplan gewijzigd vastgesteld. De gewijzigde vaststelling heeft in hoofdzaak betrek king op: Toelichting/voorschriften 1artikel 13A activiteiten in het kader van de Nieuwe Economische Dragers schrappen bij voormaliqe aqrarische bedrijven; 2. het opnemen van een Hst met monumentale en beeldbepalende/ karakteristieke boerderijen; 3. in artikel 34A wijziginc heid opnemen voor de bouw van maximaal drie woningen (inclusief dienstwoning) in bestaande vrijkomen de agrarische monumentale en beeld bepalende/karakteristieke bebouwing; 4. in artikel 34A wijziginc heid opnemen voor het realiseren van kleinschalige (intramurale) woonzor ginstellingen door gebruik te maken van monumentale en beeldbepalen de/karakteristieke boerderijen en bed r i jfsgebou wen 5. het opnemen van de mogelijkheid tot het realiseren van slaaphuisjes op de stranden Noordduine te Domburg en Veerse Gatdam te Vrouwenpolder; 6. het opnemen van de mogelijkheid tot het uitbreiden van de begraafplaats te Biggekerke; 7. het opnemen van de aantallen standplaatsen bij niet-reguliere kam peerterreinen (niet zijnde minicam- Pirj9s); 8. het aanpassen van de wijzigingsbe voegdheid in artikel 14, lid 11 tenein de omzetting van agrarische gronden in natuur mogelijk te maken zover de gronden voor grenzen aan bui tenplaatsen; 9. het aanpassen van artikel 35 zodat spel- en speelvoorzieningen bii mini- campings uitsluitend op of aansluitend op het bebouwingsvlak van het agra rische bedrijf zijn toegestaan; 10. het opnemen van een toelichtende tekst betreffende Zwakke Schakels; 11. het opnemen van een begripsbe paling maalderij; 12. op de voorschriftenkaart 1 het broedgebied voor weidevogels langs de Middelburaseweg ter hoogte van Buttinge te verkleinen zodat dit gebied samenvalt met het open, nagenoeg onbebouwd gebied. Plankaart 1de bestemming van de stranden Noordduine te Domburg en Veerse Gatdam te Vrouwenpolder is gewij Buraemeester en wethouders var Middelburg maken bekend dat inzak* het onderstaand ontwerpbesluit bin nen de termijn van ter inzage legginc geen zienswijzen naar voren i: gebracht: Vlissingsesingel 44: verlenen var vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid, van de Wet op de ruimte lijke ordening voor het uitbreider van de woning. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat. zij voornemens zijn met toepassing var artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht', ten behoe ve van de vestiging van een schoon heidssalon op de begane grond, Schuitvlotstraat 24. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 24 november tot en met 4 januari 2007, ter inzage bij de vakba lie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent het ontwerp besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via tele foonnummer 67 52 25. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke pagina's elders in deze Faam, www. middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. zigd in Strand met de nadere aanwij zing (m); 2. ae bestemming van de bestaande tropische tuin aan de Fort den Haak weg te Vrouwenpolder is gewijzigd in Recreatieve doeleinden, subbestem ming tropische tuin; 3. ae bestemming van het perceel Dishoek 14A te Koudekerke is gewij zigd in Woondoeleinden, met de sub bestemming verblijfsrecreatie in recre atiewoningen met de nadere aanwij zing (zu) en met vermelding van oppervlakte- en hoogtematen; 4. de bestemming van het perceel Rapenburgweg 20 te Meliskerke is gewijzigd in Woondoeleinden, vab (2); 5. de bestemming van het strandpavil joen De Westkaap te Westkapelle is gewijzigd in Waterstaatswerken met ae subbestemming strandpaviljoen (WWhs); 6. het bebouwingsvlak op het perceel Vrouwenpolderseweg 55a te Seroos- kerke is in noordelijke richting ver schoven; de bestemming van het per ceel aan de zuidzijde is gewijzigd in de bestemming Recreatie met de sub bestemming speelvoorzieningen; 7. de bestaande mestopslag aan de Koekoeksweg te Aagtekerke is voon- zien van een passende bestemming door middel van een nadere aanwij zing (me): 8. het bestaande strandpaviljoen GolfLinks te Domburg is voorzien van een passende bestemming Shs; 9. de bestemming van strandvakken ter hoogte van Oostkapelle en Zoutelande waar kleedcabines aan wezig zijn, zijn overeenkomstig de bestaande situatie aangepast. Gedurende de genoemde termijn kunnen mondelinge en schriftelijke bedenkingen worden ingediend bij Ge-deputeerde Staten van Zeeland, Postbus 60014330 LA Middelburg (0118-631700) door: - -diegene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt; -iedere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van ae Wet op de Ruimtelijke Ordening tij dig zijn zienswijze bij de gemeente raad kenbaar te maken; -iedereen die bedenkingen heeft tegen de door de gemeenteraad bij de vast stelling aangebrachte wijzigingen in het bestemmingsplan. Het gewijzigd vastgestelde bestem mingsplan is tevens in te zien op de gemeentelijke website, www.veere.nl, onder ""visie en beleid, bestemmings plannen". BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Aagtekerlce - het vergroten van een garage/tuin kamer Noordhoek 2; - het bouwen van een vrijstaande woning hoek Pekelingseweg/Rijs- oordseïaan;( 1 e fase) - het bouwen van een vrijstaande woning hoek Pekelingseweg/Rijs- oordseïaan;(le fase) Domburg - het vergroten van sanitairunits Trommelweg 4; Grijpskerke - het bouwen van een loods Poppen- damsev/eg, kadastraal bekend LI 612; 1 e fase) - het veranderen van ramen en deuren Molenstraat 8; Oostkapelle - het veranderen van gevels Dom- burgseweg 73; Veere - het bouwen van een vrijstaande woning Bieweg 8; - het plaatsen van tochtsluis Markt 5; Westkapelle - het veranderen van een voorgevel Zuidstraat 103; Lees verder op pagina 37.

de Faam | 2006 | | pagina 36