KUNSTSTOF ALUMINIUM NIEUWBOUW RENOVATIE 20-jarig Groot Niet Te Vermijden speelt in Diamonds Pearls in op behoefte aan 'muzikale en theatrale hits' Tongval Wanneer? Geen VUT «VEKA> a'.yy.MWfliT» In BRUYNSEiLS-VOCHTEN UhHEZZ) BRASSCHAATSTEENWEG 292 2920 KALMTH0 'f:lv/ST3"<ft!iiiDe Faam Woensdag 22 november 2006 - Pagina 26 Herkenbaar, maar anders Het Groot Niet Te Vermij den is nog altijd groots en niet te vermijden. De be kende theaterband is ook dit jaar in de theaters te zien, dit keer met htm voor stelling Diamonds Pearls. Voorman Louis Kockel- mann vertelt over de voor stelling en zijn liefde voor 'Het Groot'. Wat kunnen de bezoekers ver wachten als ze naar een optre den gaan? "Een theaterband die een muzikale menukaart met veel verschillende stijlen aan biedt", vindt Kockelmann. "Ge bracht op een manier die al ja ren volle zalen oplevert. De fans weten waar ik het over heb, de nieuwe klanten laten zich ver rassen." Diamonds Pearls brengt onder meer muziek en acts uit het eerste decennium van Het Groot Niet Te Vermij den. "Met deze concertreeks spelen we zeker ook in op de be hoefte van het publiek om her kenbare songs en acts tehoren en zien, maar dan in een nieuw jasje. Het zijn dus de muzikale en theatrale hits van Het Groot." In alle jaren is de theaterband in al zijn facetten gegroeid. "Na tuurlijk zijn we wel eens doorge schoten. Hierdoor konden we alleen nog maar in de grote theaters spelen. Dat is gelukkig gecorrigeerd. We kunnen nu Diamonds Pearls is op nieuw een programma met internationale muziek. Allerlei stijlen uit verschil lende landen komen voor bij: Turks, Albanees, Frans, Engels, Italiaans, Bulgaars. Natuurlijk met de bijbeho rende teksten... Kockelmann: "We proberen die talen zo goed mogelijk uit te spreken. Wij worden geholpen door mensen die de taal daadwerkelijk spre ken. Zij adviseren ons om geen onuitputtelijk moeite te doen de tongval te leren beheersen omdat dat in veel gevallen onmogelijk is. Toch doen we ons best en er is al tijd wel iemand in de zaal die na afloop meldt alles te heb ben verstaan. In Theater Ho tel in Almelo kwam laatst een Russische dame naar ons toe die heel verrast was dat ze ineens haar eigen taal voorbij hoorde komen." overal terecht. Het is goed te constateren dat we geleerd heb ben waar het om gaat bij theatermaken. Niet in drukte en hoeveelheid, maar in rust en eenvoud. Volgens mij is Dia monds Pearls een prachtige, energieke voorstelling gewor den." Veel bands hebben moeite met het eerste kwartiertje van het optreden: hoe krijg je een zaal warm voor je muziek? Louis Kockelmann en zijn collegae hebben daar niet veel moeite mee. "Door alle feesten en par tijen waar wij in de beginjaren hebben opgetreden, weten we dat goed aan te pakken. Het is een kwartier hard werken om het publiek voor je te winnen, om te zorgen dat er chemie tus sen de band en het publiek ont staat. En elke keer is het een fan tastisch gevoel als het lukt." De band staat sowieso bekend om hun grote binding met het publiek. Kockelmann gebruikt een metafoor om het uit te drukken: "Als je een schoenen doos vult met tien ratten waar van je van vijf ratten de snorha ren hebt uitgetrokken, dan weet je welke ratten overleven: die met de snorharen dus. Nou is de vergelijking ratten en muzi kanten wat vreemd, maar het geeft wel aan dat het belangrijk is om de zintuigen goed ontwik keld te hebben. Onze Theater snorharen zijn gelukkig goed ontwikkeld." Diamonds Pearl van Het Groot Niet te Vermijden is te zien op 24 november in de Stadsschouwburg in Middel burg. Het optreden begint om 20.00 uur en de entreeprijs is 22 euro. Voor meer info kijk op: www.hetgrootniettevermij - den.nl. De band bestaat twintig jaar en er is geen sprake van op houden. "Dat we het zo lang al volhouden met elkaar komt door het feit dat we eer lijk tegen elkaar zijn en elkaar dus niet naar de mond pra ten. Daarnaast is creativiteit evident, nieuwe dingen be denken. Zeer belangrijk ook is solidariteit. Zorg dat je er bent. Laat het niet afweten. Bovendien gaat een perfor mer niet in de VUT, die gaat tot het einde door. Je wilt niet meemaken dat een artiest wegloopt van het podium en nooit meer terugkomt. As er al afscheid wordt genomen, moet dat op een sociale ma nier gebeuren. Maar ik heb nog plannen genoeg. Geluk kig maar, want zonder plan nen ga je dood. Hoe langer wij optreden, hoe meer het repertoire en de mogelijkhe den groeien." met VEKA kunststofprofielen met VAN BEVEREN aluminiumprofielen ▲WAN BEVEREN JÊÊk ALUMINIUM

de Faam | 2006 | | pagina 26