lezer luisteren Stichting Werkt voor Ouderen bakt onze aardappeltjes precies lang genoeg. 0118-448 448 Robbie live! Fraai eerbetoon aan Brood Kies OOK VOOr Hulp die werkt» Stichting Werkf voorouderen www.werktvoorouderen.nl Vriendin "We worden alle twee een dagje ouder, daarom hebben mijn man en ik al een paar jaar hulp in de huishouding. We zitten bij Stichting Werkt voor Ouderen. Ze hebben veel ervaring met zorg en dat merkje gewoon. Mijn koelkast krijgt heel regelmatig een flinke beurt, de volgende keer worden de ramen weer gedaan. Maar stofzuigen en de toiletten doet ze natuurlijk iedere week. Zelfs in de vakanties gaat dat gewoon door! En zo'n gratis Pluspas die je erbij krijgt is ook heel handig. Maar wat ik het meest waardeer, is dat onze hulp echt naar ons luistert. Ze bakt onze aardappeltjes bijvoorbeeld precies hoe wij ze lekker vinden. En dat heb ik nog nooit eerder meegemaakt." Bel voor meer informatie over Stichting Werkt voor Ouderen naar: Of kijk op Woensdag 22 november 2006 - Pagina 25 Geen weg terug... door marcel van der voort MIDDELBURG - "In het Zeeuw se verkeer kwamen dit jaar vie rendertig mensen om het leven. En het jaar is nog niet eens voor bij. Vorig jaar vonden drieën twintig mensen de dood. Elke dode is er één te veel, maar het aantal stijgt momenteel", vertelt A. Poppelaars, gedeputeerde Verkeer. Hij deed deze uitspraak zondag tijdens de herdenkings bijeenkomst in de Nieuwe Kerk van Middelburg. 'Geen weg terug' heette de ne gende bijeenkomst van Slacht offerhulp waar nabestaanden en betrokkenen van verkeersslacht offers elkaar ontmoetten. Zo'n veertig van hen staan even stil bij een grote wand en hangen daar een foto van een overleden dier bare. Van vooral jonge mensen. De sfeer is sober, de gesproken woorden soms verontrustend. "Het gaat niet goed met het aan tal ongevallen in Zeeland. In de maand september vielen er acht doden, En dan hebben we het over mensen die overlijden na een ongeval. Er raken jaarlijks honderden mensen zwaar ge wond. Die niet meer kunnen lo pen of in een verpleegtehuis te rechtkomen. Achter die ongeval len schuilt ook groot leed", stelt Poppelaars. Samen met Rijkswa terstaat heeft de provincie 2,7 miljoen euro beschikbaar. Alle gevaarlijke bermen worden ver hard. "Zodat we de afloop van een stuurfout positief kunnen beïnvloeden." Burgemeester K. ScHouwenaar van Middelburg: "Bij een dodelijk ongeluk ont staat er niet zelden na de uitvaart een stilte. De aandacht van de omgeving wordt minder. Op de nabestaanden komt veel af. Ver zekeringen, juridische procedu res, nazorg, de zorg voor achter gebleven gezinsleden en de vele onbeantwoorde vragen. Soms gaan er jaren overheen voor ie mand zijn leven weer in de hand krijgt. Het is vooral slachtoffer- Als Tessa Krapf vertelt over het moment dat ze haar vriendin Annemiek voor haar ogen zag verongelukken, kan ze haar tranen haast niet bedwingen. "Alles kan snel veranderen. Secondes hebben invloed op wat gebeurt. Stel het was later, dan was het voorkomen." Toen het tweetal in hun auto's van het werk kwam, zag Tessa opeens een witte auto op de verkeerde weg helft rijden. Die botste frontaal op Annemiek, ze overleed ter plekke. Tessa geeft voorlichting op scholen. "Soms ben ik bijna total loss. Door de herinneringen die boven komen en de reacties." Ook èmoties toen de namen van de slachtoffers werden opgenoemd. Voor iedere do de ging een roos in een vaas. hulp die dan een belangrijke rol kan vervullen." Hanna van Oe- veren verloor haai' zoon René bij een bizar brommerongeluk. De jongen was onherkenbaar ver minkt. "René en een tegenligger, ook een jongen met brommer, zijn tegen elkaar opgereden. Ze zaten op een opgevoerde brom mer met een snelheid van ze ventig kilometer per uur. De klap was zo hevig dat de benzinetank is open gescheurd en in brand vloog. Zijn helm was ook ver brand en omdat hij een volle tank benzine had en de wind richting René was, is hij zodanig verbrand dat we niet meer naar hem konden kijken." Robbie Williams heeft net een nieuwe CD (Rudebox) uit die nogal afwisselend werd ont vangen. Het zal voor z'n fans niet veel uitmaken, die zullen het schijfje ongetwijfeld blind aanschaffen. En als ze dan toch aan het winkelen zijn, kunnen ze meteen deze dubbel-DVD meenemen. And Through It All bevat live-opnames van ver schillende concerten uit verschillende jaren. Daarnaast is er nog bonusmateriaal in de vorm van diverse televisieop tredens (David Letterman Show, Later with Jools Holland, Top Of The Pops, Live8). And Through It All is misschien dan de zoveelste live-DVD van Robbie, het is zeker niet de minste. De live-DVD is beslist een aanrader. Met de film Wild Ro- mance, een tentoon- - stelling in Groningen en il^pB Herman Brood-herden- - kingsjaar ingeluid. Wie li alles van Nederlands ^ShÉSP junkie nog es op een W x rijtje wilt hebben, doet JS ]fl| er goed aan de drie-CD- box Final aan te schaffen. Met op CD 1 alle grote hits (van Never Be Clever tot Love You Like I Love Myself tot-Saturday Night), op CD 2 het latere (hit)werk zoals Sleepin' Bird en Sa turday Night (Big Band Versie) en op CD 3 een allegaartje waaruit vooral blijkt hoe kleurrijk Brood ook in z'n muziek was. De een-tweetjes met Henny Vrienten (de Doe Maar-klas sieker 32 jaar verbasterd tot 50 Jaar) en André Hazes (in het legendarische De Res), alsook de zeer geslaagde remix van Saturday Night door Armin van Buuren vormen daar het treffende bewijs van. Al met al een fraai eerbetoon. Tessa Krapf zag haar vriendin Annemiek voor haar ogen verongelukken. De emotionele pijn voelt ze nog steeds, foto: jaap wolterbeek

de Faam | 2006 | | pagina 25