Officiële Mededelingen dé Weekkrant De Faam Vlissingse kunstenaar 'tekent' op mensenhuid Tattoobeurs Bangkok Levenskunst na de diagnose Verkoop voor rechten van kind Mantelzorgers in gespreksgroepen Provincie Zeeland Woensdag 22 november 2006 - Pagina 16 Liefde in de tattoo... door marcel van der voort VLISSINGEN - Van hobby zijn werk maken en ook nog een eigen stijl hanteren. In deze omstandigheid is de Vlissinger Ser Troubatch. Toen hij vluchtte uit Rus land kon hij niet vermoe den dat hij een succesvol ta toeageshop zou krijgen. Inmiddels is hij ruim negen jaar eigenaar van Tattoo Ser in Vliss- ingen. Tegenwoordig aan de Kleine Markt 5. Direct valt de netheid op. Alles is hygiënisch en gezellig. Een dame heet de gast welkom: "Hallo, ik ben mamma Ser." In het bloed Even later komt de tatoeage kunstenaar zelf zijn zaak bin nen. Een grote verschijning met piercing in zijn gezicht en veel tatoeages op het lichaam. "Ik te ken al heel lang. Mijn opa is een bekende tekenaar in Rusland. Het zit in mijn bloed. Vroeger schilderde en exposeerde ik. Eerst begon ik met tatoeëren op varkensvel en wit rubber lijkend op huid. Daarna ging ik mijn" vrienden doen. Ze vertrouwen mij. Ik vind mijn eerste werk nog steeds goed." Grenzen "Veel werk ik met zwart en wit, tribal en schaduwwerk. Colle ga's zien mijn werk en ik heb ze ven prijzen gewonnen.De Vlis- Ser Troubatch houdt zondag 26 november voor de twee de keer de Tattoo Conven tion. In hotel Ameville, Bui tenruststraat 22 in Middel burg is van 12.00 tot 20.00 uur alles op het gebied van de tatoeage. "In twee zalen komen drieëndertig stands met tatoeëerders. Naast het hotel staat een tent met mu ziek, kleding en sieraden. Ook doen we een tattoo- contest in vier categorieën." Verder de band Bugaboo Tang en een freakshow van Crazy White Sean. Van hem zijn bizarre dingen te ver achten, zoals de voetjes van de vloer, hangend aan vlees haken. Of hij steekt slijpend op metaal zijn sigaret aan. Kaarten kosten acht euro. Kinderen tot twaalf jaar gra tis. Informatie: 06-19356859. singer kent wel zijn grenzen. "Ik ben gelovig. Een doodshoofd zetten doe ik, maar geen spot prenten van Jezus. Evenmin na zi-afbeeldingen en emblemen van motorclubs zonder toe stemming." Tijdens het inter view haalt hij een voorbeeld van een tatoeage uit de computer en trekt dat over met carbonpa pier. Een klant wacht geduldig op zijn beurt. Dat film- en popsterren zich Ser Troubatch heeft zo zijn grenzen: "Een doodshoofd prima maar geen spotprenten van Jezus of nazi-afbeeldingen, foto: jaap wolterbeek graag met een tatoeage laten zien, werkt aanstekelijk, stelt hij. "Heel veel mensen kijken daar naar. Ze willen een bepaalde le vensstijl navolgen. Persoonlijk vind ik het leuker als iemand met eigen werk komt of mij iets laat ontwerpen. Dan zit er echte liefde in de tatoeage. Vroeger was er Old School. Tegenwoor dig Fantasy met veel diepte, driedimensionaal. Dat breng ik in met schaduw. Tevreden ben ik nooit. Wil altijd beter. Ik zie dat het goed is, maar wil altijd verder groeien. Dit is mijn le ven." Ser heeft duizenden tatoeages gezet. En zit er zelf ook behoor lijk vol mee. "Ik heb tribals op mijn armen en mg. Mijn vinger heb ik zelf gedaan. De rest ie mand anders. Want het is net als bij een hand in het vuur ste ken, die trek je terug vanwege de pijnprikkels." Met een stand op de Wereld Tatoeage Confentie van Bangkok in 2007. Dat is de grote wens van Ser. Inmid dels wordt hier hard aan ge werkt. Daarmee hoopt de Vlissingse Rus een grotere naamsbekendheid te krij gen. VLISSINGEN - Hoe verder met kanker: levenskunst na de diagnose. Dit is het thema van de lezing die dr. M. van Mou- rik op donderdag 30 novem ber houdt in de aula van Zie kenhuis Walcheren in Vlissin gen*. De lezing is voor kanker patiënten, hun naasten en be langstellenden. De avond is van 19.30 tot 21.30 uur. In schrijven kan via 0118-425850 of psb@zwv.nl. De toegang is gratis. MIDDELBURG-Sokken, trui en, speelgoed, muziekinstru- mentjes, sieraden, cadeauarti kelen en nog veel meer is er te koop in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Terre des Hommes heeft daar tot en met zaterdag 2 december een stand. De stichting zet zich in voor de rechten van het kind in ontwikkelingslanden. MIDDELBURG - Mantelzor gers zijn welkom bij de ge spreksgroepen van Steunpunt Mantelzorg van Vrijwillige Thuiszorg Walcheren. Op donderdag 23 november is er van 13.45 tot 15.15 uur een middaggespreksgroep. Die is in Wijkcentrum Het Palet in Middelburg. Kom je nog toe aan jezelf? Dat is het thema van de avondgespreksgroep. Deze avond is op dinsdag 28 november van 19.30 tot 21.00 uur in de Zeeuwse Biblio theek. De toegang is gratis. Voor meer info of opgave: 0118-553530. *éÊÊk' Natuur en landschap Bekendmaking natuurbeheer Op 17 oktober j.l. heeft het college van Gedepu teerde Staten de Provin ciale Subsidieregeling Natuurbe-heer (PSN) en dé" Provinciale Subsidierege ling Agrarisch Natuurbe heer (PSAN) vastgesteld. De PSN subsidieert het beheer van natuurgebie den in Zeeland. De PSAN subsidieert het beheer van agrarische beheersgebie den. De beide subsidiere gelingen worden met ingang van 1-1-2007, in het kader van de Investerings-impuls Lan delijk Gebied, overgeno men van het rijk. De subsidieregelingen wor den bij de overdracht niet gewijzigd. Ook de afhan deling van de subsidieaan vragen via de Dienst Regelingen blijft gehand haafd. Informatie over de regelingen blijft centraal beschikbaar op het LNV- loket www.hetlnvloket.nl. Hier kan men terecht voor algemene informatie over de regelingen, de subsidie voorwaarden, de aan- Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl vraagformulieren, de wijze van aanvragen en de af handeling van aanvragen. De aanvraagperiode voor 2007 is opengesteld van 15 november 2006 tot en met 14 januari 2007. Gedurende deze periode kunnen subsidieverzoeken bij de Dienst Regelingen worden ingediend. Het betreft zowel de subsidie aanvragen voor verlenging als voor nieuwe aanvra gen. Aanvragen voor sub sidie worden afgehandeld op volgorde van binnen komst. De subsidieaanvra gen kunnen worden inge diend bij de Dienst Rege lingen, Front office Pro gramma Beheer, Postbus 322, 9400 AH Assen. Voor subsidieaanvragen voor 2007 zijn door Gede puteerde Staten de vol gende subsidieplafonds vastgesteld. plafond verlenging PSN ha 1105 euro 808.659 plafond verlenging PSAN ha 236 euro 1.231.543 doorlopende beschikkin gen euro 1.764.517 plafond groei PSN beheer euro 38.174 plafond groei PSN func tiewijziging euro 38.174 plafond groei PSAN beheer euro 38.174 totaal rijksbudget voor Zeeland euro 3.919.241 Bij het beoordelen van de subsidieverzoeken volgt de Dienst Regelingen het Provinciale Natuurgebieds plan Zeeland. Het Natuurgebiedsplan, de opengestelde beheerspak- ketten en de daarbij beho rende vergoedingen zijn te raadplegen op de provinci ale website www.zeeland.nl. Milieu Saneringsplan Dokstraat 1 te Arnemuiden Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastge steld dat de bodemveront reiniging op de locatie Dokstraat 1 te Arnemui den ernstig is en hebben met het saneringsplan van de gemeente Middelburg ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescher ming). Gedeputeerde Staten heb ben besloten geen toepas sing te geven aan de uni forme openbare voorberei dingsprocedure. De beschikking ligt van 23 november 2006 tot en met tot en met 22 decem ber 2006 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren, en van 27 december 2006 tot en met 30 december 2006 bij het Zeeuws Documen tatiecentrum op de twee de verdieping in de Zeeuwse Bibliotheek, aan de Kousteensedijk 7 te Middelburg, woensdag t/m vrijdag van 10.00 uur tot en met 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur tot en met 16.00 uur. Daarna ligt de beschikking nog tot en met 3 januari 2007 weer ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water. De beschikking ligt in deze periode tevens ter inzage bij de gemeente Mid delburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op donder dagavond. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 januari 2007 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gra- venhage. De beschikking treedt 4 januari 2007 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan.. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw M. de Bokx (tel. 0118- 631722). Evaluatieverslag bodemsanering Zaaihoekweg ong. te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met het evaluatieverslag van de bodemsanering op de locatie Zaaihoekweg ong. te Vlissingen ingestemd (artikel 39c Wet bodembe scherming). De beschikking ligt van 23 november 2006 tot en met tot en met 22 decem ber 2006 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren, en van 27 december 2006 tot en met 30 december 2006 bij het Zeeuws Documen tatiecentrum op de twee de verdieping in de Zeeuwse Bibliotheek, aan de Kousteensedijk 7 te Middelburg, woensdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot en met 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur tot en met 16.00 uur. Daarna ligt de beschikking nog tot en met 3 januari 2007 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water. Gedurende voornoemde periode ligt de beschik king ook ter inzage in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 januari 2006 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 4 januari 2007 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw M. de Bokx (tel. 0118- 631722).

de Faam | 2006 | | pagina 16