13 JOm de intocht luister bij te zetten, ijn er veel optredens in de stad. De chting Evenementen Middelburg heeft een isselend programma samengesteld, oepen, dansgroepen leatergezelschappen Dp 18 november aan omierKiaas laten zien wat zij in hun mars hebben. En natuurlijk kan het publiek daarvan meegenieten! Duinart De 4 Tuoze Matroze Dance Center Dazzle De Zwarte Pieten Band Zeeuwse Muziekschool Champagne Charlie Jazz Band De Funfare Junior Drum Corps Johan Friso So what ONDA Nieuw St. Joosland Ketnetband Zeeuwse Ringrijders Vereniging Juliana Drum Bugle Corps Zuvuya Optredens tijdens de intocht ,.e Duinart is het theatergezelschap van de stichting Arduin en bestaat uit 15 personen met een verstandelijke handicap. De groep speelt op het Damplein voor Sinterklaas een stuk uit de voorstelling "Het land van hiernaast", dat een bewerking is van "De tovenaar van Oz". Dit zeemanskwartet brengt vernieuwing in het Nederlandse zeemanslied. Het kwartet gaat gekleed in speciale zeemanspakken. Op 18 november zullen deze vertolkers van het zeemanslied optreden op het Damplein. Dance Center Dazzle is een Middelburgse balletschool. Jazzdance, tapdance, moderne dans, niets is ze te gek. De jeugdleden vanaf acht jaar voeren een verrassingsact voor Sinterklaas op. Deze band bestaat uit leden van de blaaskapel Euphonia uit Goes. De blaaskapel speelt al vijftien jaar met veel plezier op allerlei evenementen en feestdagen. Ook tijdens de intocht van Sinterklaas zullen ze meehelpen om er een feest van te maken. Alle dertien Zeeuwse gemeenten nemen deel aan de Zeeuwse Muziekschool. Met bijna 5000 deelnemers is deze muziekschool één van de grootste in Nederland. Veel scholen, verenigingen, orkesten en koren in heel Zeeland worden door de muziekschool ondersteund. De Zeeuwse Muziekschool is van vele markten thuis. Zo zijn er klassieke-, maar ook pop- en jazzopleidingen. Dat de deelnemers ook heel goed feestelijke muziek kunnen maken, zullen zij op 18 november laten horen. Champagne Charlie is een roots blues formatie uit Zeeland. Naast covers en eigen nummers zal de band op de Markt samen met alle kinderen een mooi Sinterklaaslied ten gehore brengen. De Funfare is een minifanfare die bij haar optredens veel gebruik maakt van humor, "silly walks" en hippe muziekjes. Met hun aparte uitdossing trekken de muzikanten veel bekijks. De Funfare marcheert op muziek die varieert van house tot een echte carnavalskraker. Dit drum corps is 12 keer drum corps Holland Kampioen in de jeugdklasse geweest. Tijdens de intocht van Sinterklaas zal het Junior Drum Corps Johan Friso op de Punt het publiek vermaken. Daarnaast loopt het jeugd- korps ook mee in de Sinterklaasstoet. So What is een jazzband die bestaat uit 30 tot 50 muzikanten van jong tot oud. De band zal samen met kinderen van de Leeuwenburch een optreden verzorgen voor Sinterklaas. Deze fanfare is al bijna 100 jaar actief en ieder jaar betrokken bij de intocht van Sinterklaas. ONDA heeft een afwisselend repertoire: ze spelen klassieke nummers, maar brengen ook de nieuwste pophits ten gehore. ONDA doet een marsoptreden en loopt voorop in de stoet van Sinterklaas. De Ketnetband is knettergek en dol op muziek, maar een optreden van de uit België afkomstige band is meer dan alleen muziek. De originele decors en kostuums spreken tot ieders verbeelding. Op de Markt sluiten zij het spektakel op een spetterende wijze af. Tijdens een echte Zeeuwse Sinterklaasintocht kan de Zeeuwse Ringrijders Vereniging natuurlijk niet ontbreken. De ringrijders lopen samen met Sinterklaas de route door de stad. Het Juliana Drum Bugle Corps was één van de eerste drumcorpsen van Nederland en is al jaren succesvol in binnen- en buitenland. Zelfs zo succesvol dat het korps maar liefst vijf keer eerste werd op het Wereld Muziek Concours. Tijdens de intocht loopt de band mee in de stoet van de Sint. Zuvuya is een steltentheatergezelschap uit Middelburg. Op de stelten speelt het gezelschap toneelstukken. Dit kan variëren van een sprookje tot een levendig geschiedenisspel. Ook maken ze gebruik van rap om de tekst over te brengen op het publiek. De steltlopers laten zien wat zij allemaal in hun mars hebben en lopen met Sinterklaas mee in de stoet. I

de Faam | 2006 | | pagina 67