Kom met de fiets Trein Gratis busvervoer op Walcheren Welke buslijnen gaan naar Middelburg? Route naar Pepernoot Express Wil je meer informatie over vertrektijden en kaartverkoop? Kijk dan op www.connexxion.nl en www.ns.nl Hoe kom je bij de Pepernoot Express? Verkeersmaatregelen Amestem Pepernoot Express Vlissingen Woon je in de stad of niet te ver weg van Middelburg? Kom dan te voet of met de fiets. Uiteraard is er voor mensen die op de fiets komen veel ruimte gecreëerd om de fiets veilig te stallen. Op verschillende plaatsen in de binnenstad worden extra fietsenstallingen geplaatst. Je vindt deze op de overzichtskaart op pagina 8 - 9, Grijpskerke Westkapelle Serooskerke Bezoekers die in de buurt van een station wonen, raden we aan om met de trein naar Middelburg te komen. Het NS-station is vlakbij de aan komstplaats van Sinterklaas. De NS zet tussen Roosendaal en Vlissingen extra lange treinen in. Ook zal de NS zorgen voor extra per soneel op het station van Middelburg. Op het Stationsplein is bovendien een informatiestand, waar bezoekers terechtkunnen met vragen over de intocht. Vanaf veel Zeeuwse steden en dorpen is Middelburg goed per bus te bereiken. Dankzij een gulle bijdrage van de Provincie Zeeland en Connexxion is het busvervoer op de dag van de intocht bovendien hele maal gratis! Wie slim is, reist dus met de bus. De bussen stoppen vlak bij de route en op 18 november rijden er extra bussen op de reguliere lijnen. Voor alle buslijnen geldt dat ze het normale zaterdagschema aan houden, met uitzondering van lijn 50 vanuit Terneuzen. Die rijdt op 18 november extra vaak. Lijn 52: Oostkapelle-Middelburg (via Domburg, Aagtekerke, Grijpskerke) Lijn 53: Middelburg-Middelburg (via Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Oostkapelle en Serooskerke) Lijn 55: Middelburg - Vlissingen Lijn 56: Middelburg - Vlissingen (via Koudekerke) Lijn 58: Middelburg - Vlissingen Lijn 57: Middelburg - Vlissingen (via Oost-Souburg) Lijn 62: Middelburg - Middelburg Lijn 63: Transferiumbus Mortiere. Let op: deze lijn stopt 18 november niet op de Nieuwe Haven, maar op het Stationsplein. Lijn 50: Terneuzen - Middelburg Deze lijn rijdt op 18 november een aantal keren extra en rechtstreeks naar Middelburg. Reizigers hoeven dus niet over te stappen op het Tolplein. De bus vertrekt vanaf Terneuzen Rooseveltlaan om 08.43, 09.43, 10.43 en 11.43 uur. Vanaf Middelburg Stationsplein vertrekt de rechtstreekse bus richting Terneuzen om 13.53, 14.53, 15.53 en 16.53 uur. Deze bus is niet gratis; betaal met strippenkaart of koop bij de chauffeur een Buzzer. Zoals gezegd, reis je op 18 november gratis met de bus op heel Walcheren. Reizigers die van verder komen, moeten wel een kaartje kopen. Gelukkig kan dat ook op een voordelige manier. In de bussen kun je namelijk - naast de strippenkaart - ook met een Buzzer reizen. Dit is een familiedagkaart, waarop je de hele dag kunt reizen met maximaal twee volwassenen en drie kinderen tot elf jaar. De Buzzer is te koop bij de chauffeur en kost 10,=. Vanuit Vlissingen Vanuit Goes Zierikzee Vanuit Veere Vanuit overige dorpen Walcheren Route Pepernoot Express Amemuiden Koudekerke Zoutelande Let goed op de gele verkeersborden; dan kom je vanzelf bij de gratis parkeerplaatsen en de Pepernoot Express. De gemeente en politie zetten verkeersregelaars in om de doorstroming van het verkeer en publiek op Arnestein en elders in de stad te regelen. Op 18 november geldt in delen van de binnenstad een rij- en parkeerverbod. Op diverse plaat sen staan podia, reportagewagens van de NPS of ander materieel dat nodig is om de intocht goed te laten verlopen. Vergunninghouders die in de buurt van de route wonen, kunnen hun auto niet op straat zetten en mogen gratis gebruik maken van de parkeergarages Kanaalweg en Kousteensedijk. Deze garages zijn daarom niet toegankelijk voor publiek van elders.

de Faam | 2006 | | pagina 59