Sinterklaasjournaal Allemaal de vlag uit Burgemeester Schouwenaar kijkt uit naar 18 november Wil Voordat Sint vanuit het verre Spanje zal aan meren in Middelburg, moet er veel geregeld worden. De gemeente zorgt voor de ontvangst, maar de Pieten zijn ook al lang van tevoren bezig. Ze moeten cadeautjes inkopen, peper noten bakken en de route uitstippelen. Alles over die voorbereidingen kun je zien in het Sinterklaasjournaal, gepresenteerd door Dieuwertje Blok. Het Sinterklaasjournaal wordt vanaf 15 november tot en met 5 december dagelijks om 17.40 uur uitgezonden op Nederland 1 en Nederland 3. Op de dag van de intocht, zaterdag 18 novem ber, is er zoals altijd een extra lange aflevering van het Sinterklaasjournaal. Dan wordt uitge breid verslag gedaan van de intocht in Middelburg. Als je niet naar Middelburg kunt komen of meer zin hebt om lekker thuis te blijven, kun je de intocht dus op televisie volgen. Dieuwertje komt speciaal voor de intocht naar Middelburg, natuurlijk samen met haar vaste verslaggever Rik Hoogendoorn. Dieuwertje zal de televisie-uitzending van 12.00 tot 13.15 uur presenteren vanuit een studio aan de Markt. Verslaggever Rik wacht samen met een menig te kinderen op de Punt de komst van de Sint en Pakjesboot 12 af. Daarna volgt hij de tocht van de Sint op zijn paard Americo naar het Stadhuis op de Markt. Hier wordt Sinterklaas door de burgemeester welkom geheten. Als er tenminste niets fout gaat! Want tot nu toe gaat er elk jaar wel iets mis waardoor de Pieten, Dieuwertje en Rik van alles moeten regelen om er voor te zorgen dat de boel weer op z'n pootjes terechtkomt. Mg v&y'V De NPS doet als vanouds op tele visie rechtstreeks verslag van de landelijke intocht in een speciale, extra lange aflevering van het Sinterklaasjournaal. Die uitzending is altijd een van de best bekeken televisie-uitzendingen van het jaar, want er kijken een paar miljoen mensen naar. Maar er zullen ook heel veel mensen de intocht met eigen ogen willen zien. "We ver wachten zo'n veertig- tot vijftigdui zend bezoekers", aldus burge meester Koos Schouwenaar, "en die mensen willen we allemaal goed kunnen ontvangen. Daarom hebben we van alles bedacht om het de bezoekers naar de zin te maken. Er is een programma samengesteld, zodat het een hele dag feest wordt. Medewerkers van de gemeente en de Stichting Evenementen Middelburg zijn al een paar maanden bezig om dat allemaal te regelen. De intocht op televisie duurt ruim een uur, maar als je naar Middelburg komt is het de hele dag feest. Van 11.00 tot ongeveer 15.30 uur zijn er optre dens van allerlei muziek-, dans- en theatergroepen. Ook aan het ver voer en de veiligheid van de bezoekers is gedacht. Zo rijdt de hele dag een gratis Pepernoot Express." De burgemeester hoopt dat ieder een van het feest van de intocht zal genieten. Daarbij is het belangrijk dat de ouders van de kinderen goed letten op de tips over vervoer en parkeren. "We vragen aan de ouders om zoveel mogelijk te voet, met de fiets of het openbaar vervoer te komen. Want als iedereen met de auto komt, dan hebben we echt een probleem. Voor de mensen die toch met de auto komen, is er op het bedrijventerrein Arnestein veel extra en gratis parkeergelegen heid. Vanaf dat terrein rijden er continu gratis bussen van de Pepernoot Express om bezoekers naar de binnenstad heen en weer te brengen." De intocht van Sinterklaas is een feestelijke gebeurtenis. De gemeente hangt daarom vlaggen op bij het Stadhuis en andere gebouwen. Het zou leuk zijn als de inwoners van Middelburg ook de vlag uitsteken. Vooral mensen die langs de route van de stoomboot wonen of langs de route die Sint te paard aflegt, kunnen er op deze manier voor zorgen dat hun stad feestelijk in beeld komt. Het wordt een groot feest Bij de gemeente Middelburg waren ze apetrots toen in mei het bericht kwam dat de landelijke intocht van Sinterklaas dit jaar in de Zeeuwse hoofdstad zou plaatsvinden. Ook burgemeester Koos Schouwenaar kan haast niet wachten tot het 18 novem ber is. "Ik kijk echt uit naar de intocht van Sinterklaas. Het is voor Middelburg een grote eer om Sint als eerste in Nederland te mogen ontvangen. We gaan er daarom iets moois van maken; het wordt een groot kinderfeest."

de Faam | 2006 | | pagina 57