Een zeeheld of ordinaire slavenhaler? Wandelaars aan de stok De Faam Losse postzegels toch nog te koop In de lijn voor dansmiddag Rockband focust op schouwburg FFlïmiW Woensdag 8 november 2006 - Pagina 41 DOMBURG - Trainen met een wereldkampioene, het kan zaterdag 11 november bij de VW/ANWB in Dom burg. Nordic walking, dat is de tak van sport waarin Wil ly de Nooijer advies geeft. Zij won het WK triatlon. De Nooijer geeft uitleg over Nordic Walking waarna de deelnemers aan de clinic op pad gaan. De clinic be gint om 10.00 uur aan de Schuitvlotstraat 32 in Dom burg. Meedoen kost 7,50 euro, dat is inclusief de huur van de wandelstok ken. Aanmelden kan tot 9 november via info@wvwnb.nl. MIDDELBURG - Michiel de Ruyter was hij nu dé Neder landse zeeheld of een ordinaire slavenhaler? T. van Gent pro beert in zijn lezing 'De roem van De Ruyter' het antwoord te ge ven. Die is om 19.30 uur op donderdag 16 november in het ZVU-gebouw aan de Span jaardstraat 51 in Middelburg. Wat voor een mens was De Ruy ter? En kan hij nog steeds tot voorbeeld dienen voor de hui dige generatie militairen? Het zijn vragen die Van Gent aan snijdt. Kaarten kosten zes euro en zijn aan de deur te koop. Aanmelden via 0118-634800 of vu-zeell@csnet.nl. Wat een door marcel van der voort VLISSINGEN - Van een fotogra fe die in een schitterend huis aan de Vlissingse boulevard woont zou je verwachten dat ze dagelijks mooie uitzichten op de plaat zet. Niets is minder waar. Carla Kesteloo (53) heeft als specialisme kwallen fotogra feren, inmiddels zo'n tweedui zend. "Ik wandelde over het strand en kwam de kwallen tegen. Uit het ogenschijnlijk lelijke wil ik het mooie laten zien. Werd gefasci neerd door die beesten. En be gon ze steeds fraaier te vinden. Het zijn juwelen op het strand. Ik heb geleerd goed te kijken en kan uit gewone dingen het bij zondere naar boven halen." De kleuren vindt Kesteloo span nend. "Ik zie de lijnen en als je goed kijkt naar een kwal, kun je bijna naai' binnen kijken. Ze zijn transparant." Veel mensen vinden de pud dingachtige creaturen vies, ze lopen er omheen. "Kijk maar naar de kinderen zomers op het strand. Die zijn bezig met hun schepjes om die kwal eventjes flink in stukken te hakken of in een kuiltje te stoppen. Ze zien niet hoe mooi ze zijn. Elke kwal vormt een wereldje op zich. Bo- terkwallen, Oortjeskwallen, blauwe, paarse en lila kwallen, in alle soorten en maten." Kes teloo neemt de kwallen niet mee naar huis. "Ik raak ze wel aan. Soms ligt er teveel zand op en wrijf ik ze met mijn hand schoon. Net alsof ik ze een beet je liefkoos." "Mensen die mijn exposities hebben gezien, vertellen hun eigen ervaring met kwal len. Dat ze vroeger gestraald zijn. Op mijn tentoonstellingen had ik een hele grote wand met tweehonderd verschillende." Met vriendinnen maakte Carla Kesteloo het boekje 'Kwal uit de zee' met foto's, beschouwingen, teksten en gedichten. Dat is te koop bij De Drukkery in Middelburg en 't Spui in Vlissingen. foto: jaap wolterbeek MIDDELBURG - Primera winkels op Walcheren blijven losse postzegels verkopen. TPG post kondigde eerder aan dat ze de verkoop van losse postzegels stop zette omdat dit teveel tijd zou kos ten. Primera is een coöpera tie van zelfstandige onder nemers in lectuur, tabak en kansspelen. SEROOSKERKE - De Count ry Coast Line Dancers hou den zondag 11 november een dansmiddag in café 01- menruif op Camping 01- menveld in Serooskerke. De middag begint om 13.30 uur en duurt tot 17.30 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Een progressieve rockband f in een schouwburg. De groep Focus laat zien J dat het kan. ""Op donderdag 16 no- r vember staat dan ook een optreden in de Stads- schouwburg in Middelburg j gepland. Het concert staat in het te ken van de nieuwe cd. Maar de band speelt ook bekende nummers. Behalve dat er wat te beluisteren valt, is er ook wat te zien. Tijdens het optreden zijn na melijk videoprojecties te be wonderen. Kaarten zijn vis de Stadsschouwburg te koop. De decembermaand is de tijd bij uitstek om een korte stedenreis te maken. Reisorganisatie House of Britain organiseert i.s.m. AMZ Borssele een reis naar Groot-Brittannië. Per luxe AMZ touringcar wordt u bij diverse opstapplaatsen in Zeeland opgehaald. De bus blijft gedurende de gehele reis bij de groep. Christmas Shopping Londen vertrek op 2 en 9 december 2006 De Engelse hoofdstad heeft al eeuwen een magische aantrekkingskracht op bezoekers van over de hele wereld. Terecht, want in Londen is voor iedereen wel wat te beleven. Talloze monumenten, zoals St. Pauls Cathedral, the Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, de Tower en vele andere. Maar ook wereldberoemde winkelstraten zoals Oxford Street, Regent Street en Bond Street. In de aanloop naar kerst is Londen uitbundig versierd met allerhande versieringen en is het in de hele stad een gezellige drukte. HOUSE OF BRITAIN De Zeeuwse Londen reis Op 2 en 9 december wordt u door een luxe touringcar van AMZ opgehaald bij een opstapplaats bij u in uw regio. Er wordt koers gezet richting Calais, waar de oversteek naar Engeland wordt gemaakt met de razendsnelle shuttletreinen van Eurotunnel. Vroeg in de middag arriveert u in Londen. Hier wordt ingecheckt bij het hotel. U verblijft in een middenklasse hotel aan de rand van het centrum van Londen. Alle kamers zijn voorzien van douche/bad en toilet. Het ontbijt is uiteraard inbegrepen. De rest van de dag kunt u zelf invullen. De volgende morgen staat een kleine toeristische rondrit door Londen op het programma, de rest van de dag is wederom ter eigen besteding alvorens we terugreizen naar Nederland. Reissom: 119,- p.p. op basis van 2-persoonskamer Toeslag 1-pers.kamer: 29,- Inbegrepen: overnachting in middenklasse hotel op basis van 2-pers.kamer met ontbijt, reis met luxe Keurmerk Touringcarbedrijf touringcar (bar, video en toilet), inclusief Eurotunnel vv., koffie met cake in de bus op de heenreis, toeristische rondrit op zondag en stadsplattegrond van Londen. Verzekeringen: Annuleringsverzekering op basis van 2 p.k. EUR 8,50 p.p Annuleringsverzekering op basis van 1 p.k. EUR 9,50 p.p. Reisverzekering incl. geneeskundige kosten EUR 5,- p.p. OPSTAPSCHEMA OP 2 EN 9 DECEMBER 05.35 uur Borssele, garage AMZ 06.15 uur Vlissingen; Stadhuisplein (Brouwenaarstraat) 06.35 uur Middelburg, station NS 07.10 uur Goes, busstation NS 08.00 uurTerneuzen, bushalte Westerscheldetunnel Informatie en reserveringen: House of Britain Badhuisstraat 71 AMZ Borssele Quistenburg 8 Vlissingen 0118 -440 444 www.houseofbritain.nl Borssele 0113 -351 551 www.amz.nl Als er een stad is die internationaal tot de verbeelding spreekt is het wel Parijs. AMZ Borssele heeft een interessant programma samengesteld waarbij u in elk geval kunt deelnemen aan een lichttour Parijs en een excursieprogramma op zondag. De vele paleizen, waaronder Versailles, de wereldberoemde kerken als de Notre Dame en Sacre Coeur geven de stad haar internationale allure. Een bezoekje aan de Eiffeltoren mag natuurlijk niet ontbreken. Vanaf hier heeft u een magnifiek uitzicht over de hele stad. Daarnaast is Parijs ook een van de beste plekken ter wereld om te winkelen, nergens vind je zoveel winkels op zo'n klein oppervlakte. Christmas Shopping Parijs vertrek op 2 en 9 december 2006 De busreis perluxe touringcar voert via België en de Route du Nord naar Parijs. De geplande aankomst in het centrum van Parijs is rond 13.00 uur. 's Middags is er een vrij programma en heeft u de mogelijkheid om bijvoorbeeld in het grote warenhuis La Fayette kerstinkopen te doen. Rond 21.00 uur maakt u een sfeervolle lichttour langs de grote attracties van Parijs. Boottocht over de Seine is optioneel. Op zondag is er een ontbijt en brengt de touringcar u aansluitend weer naar hartje Parijs. U kunt de gehele dag uw eigen plan trekken dan wel deelnemen aan een excursie-programma met de bus. Bij deze bustour hebt u telkens voldoende vrije tijd bij de Eiffeltoren, Notre Dame, Sacre Coeur en Montmartre. Tenslotte wandelt u nog een keer over de Champs Elysees, waar op zondagmiddag de winkels open zijn. De touringcars vertrekken om 16.30 uur weer richting Nederland waar de verwachte thuiskomst vanaf 22.30 uur is. Reissom: 39,- p.p. op basis van 2-persoonskamer Toeslag 1-pers.kamer: 35,- Inbegrepen: overnachting in het Sovereign Hotel of gelijkwaardig op basis van 2-pers.kamer met ontbijt, reis met luxe touringcar (bar, video en toilet), koffie met cake in de bus op de heenreis, lichttour Parijs, excursie programma op zondag en stadsplattegrond van Parijs. Verzekeringen: Annuleringsverzekering op basis van 2-p.k. EUR 5,50 p.p. Annuleringsverzekering op basis van 1 -p.k. EUR 7,- p.p. Reisverzekering incl. geneeskundige kosten EUR 5,- p.p. OPSTAPSCHEMA OP 2 EN 9 DECEMBER 05.15 uur Borssele, garage AMZ 06.00 uur Vlissingen, Stadhuisplein Brouwenaarstraat 06.15 uur Middelburg, NS 06.45 uur Goes, NS-busstation 07.20 uur Terneuzen, bushalte Westerscheldetunnel. Informatie en reserveringen: AMZ Borssele Quistenburg 8 Borssele 0113 -351 551 www.amz.nl

de Faam | 2006 | | pagina 39