Moeiteloos stoppen met roken kan! m U Het einde van de wereld? O AutoTrack.nl Tegemoetkoming energiekosten Caljouw Rademaker verhuizers VERHUIZINGEN Verhuizingen in binnen- en buitenland Piano- en vleugeltransport Antiekvervoer e Meubelopslag Overzeeverpakkingen Wij zijn gevestigd te: www.caljouw-rademaker.nl Houtkade 26 4463 AC Goes Schouwers weg 82 4451 HT Heinkenszand Door Margon van den Berg VLISSINGEN - Stel je voor hoe heerlijk het is om niet langer afhankelijk te zijn van die sigaret. Stel je voor dat niemand meer zeggen kan: 'Wat stink je, ben je nou nog niet gestopt?' Geen schuldgevoel meer naar je omgeving: ze roken mee, ze maken zich zorgen. Hoe vaak heb je niet te horen gekregen dat er een dag komt dat je spijt zult hebben? Maar stoppen met roken is zo moeilijk Bij de methode die Ellen van Liih hanteert wordt gewerkt met piepkleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde anti-rookpunten. Hierdoor worden de lichamelij ke ontwenningsverschijnselen meteen onderdrukt. Roken is een verslaving, dat weet iedereen. Een lichame lijke én geestelijke verslaving. Als je nooit gerookt hebt, is het zo makkelijk te zeggen: als je wilt stoppen, dan stop je er toch gewoon mee? Zo werkt het niet. Maar als een roker écht wil stoppen, geeft Make it Easy de garantie dat het gaat lukken. Binnen veertien dagen gaat hij of zij als niet-roker door het leven. Moeiteloos, dankzij de Make it Easy- methode. Sinds de oprichting in 1994 heeft Make it Easy vele duizenden rokers van hun verslaving afgeholpen. Nu, twaalf jaar later, zijn er acht praktijken in Nederland waar therapeuten werken volgens de Make it Easy methode. Ellen van Lith is één van hen. Zij heeft een vaste praktijk in Vianen, maar werkt ook op locatie. Op veler verzoek komt zij weer in Vlissingen. Levenslange garantie Na zeven dagen is het 95% gelukt de sigaret vaarwel te zeggen en na een jaar is het percentage dat niet rookt nog steeds bijzonder hoog: 75% (onafhankelijk onderzoek der den). Maar Make it Easy streeft naar een rookvrij Nederland en geeft daarom levenslange garantie op de behandeling. Gaat men gedu rende de eerste zes maanden toch de fout in, dan is een her halingsbehandeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. Jongeren tot 18 jaar behandelt Make it Easy gratis. De Make it Easy-methode heeft overeenkomsten met acupunctuur. Bij het oor worden met een elektronische 'verklikker' bepaalde zenuw banen opgezocht. Als dat zoe kertje een signaaltje afgeeft, drukt Ellen er razendsnel en absoluut pijnloos drie heel kleine, steriele puntjes in. De puntjes worden geplaatst op de uiteinden van de zenuwba nen, die het signaal 'ik wil een sigaret' naar de hersenen sturen. De puntjes onderbre ken dat verslavingssignaal. Door de puntjes een week lang te laten zitten en meerde re malen per dag met een magneetje te activeren, ver dwijnt de behoefte te roken. Zonder ontwenningsver schijnselen. Ongeveer een week later worden de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje, waardoor er geen behoefte ontstaat meer te eten of snoepen. Met de Make it Easy-methode is het dus mogelijk te stoppen met roken zonder afkickproblemen of dikte worden. Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke versla ving alleen, maken ook de psychologische aspecten deel uit van de behandeling. Daarom maakt een peptalk van ongeveer een uur deel uit van de eerste behandeling en krijgt iedereen een boekje mee. Ter ondersteuning, want op het moment dat de puntjes zijn geplaatst, is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Ellen van Lith werkt uitslui tend op afspraak. Ook heeft zij ervaring met groepsbehan delingen voor bedrijven. Diverse televisiemakers onder steunden de Make it Easy- methode door er in hun pro gramma's positieve aandacht aan te geven. Inmiddels wordt Make it Easy eveneens door meerdere zorgverzekeraars erkend. Woensdag 22 november is zij aanwezig in Speeltuinvereni ging Lammerenburg, Zuid- beekseweg 18 in Vlissingen. U kunt dan 's middags of 's avonds terecht en dat geldt ook voor de vervolgbehande- ling die op woensdag 29 november plaatsvindt, even eens in Speeltuinvereniging Lammerenburg in Vlissingen. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur gebeld worden naar 0174-213202. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl. Woensdag 8 november 2006 - Pagina 34 De futuristische actiethriller Children Of Men is gebaseerd op het boek 'De Verloren Generatie' van P.D. James dat zich afspeelt in het jaar 2027. Al negentien jaar is er geen mensenkind geboren en hoe langer de mensheid geen nakomelingen krijgt, hoe slechter de toekomst eruitziet. Theo (Clive Owen) was vroeger een gedreven wereldbur ger, maar is verworden tot een cynische bureaucraat die vooral bezig is met zijn eigen hachje. De enige lol in zijn leven vormt zijn oudere maat Jasper (Michael Caine) met wie hij goede gesprekken heeft in Jaspers landhuis. Op een kwaad moment wordt Theo ontvoerd door zijn vroegere vriendin Julian (Julianrie Moore) die wil dat Theo zich ontfermt over Kee (Clare-Hope Ashitey). Kee maakt deel uit van de actiegroep van Julian en vecht mee in de strijd voor burgerrechten. Theo stemt ermee in om Kee in veilig heid te brengen, maar als het tweetal onderweg op terroris ten stuiten, wordt duidelijk dat Kee niet zomaar een vluch telinge is... Children Of Men draait nu in de bioscoop. FOTO: UNIVERSAL/UNITED PICTURES INTERNATIONAL Eerder dit jaar is besloten dat afnemers van-elektriciteit een eenmalige tegemoetkoming van €52 in de energiekosten krijgen. Het gaat om particulieren en kleine bedrijven, die op l september van dit jaar een eigen aansluiting hadden. Deze tegemoetkoming is bedoeld als gedeeltelijke compensatie voor de gestegen energiekosten en ter verbetering van de koopkracht. De €52 wordt in de week van l 3 tot en met 17 november automatisch overgemaakt op uw rekening. Als uw rekeningnummer niet bekend is bij uw netbeheerder, wordt u benaderd voor de juiste gegevens. Heeft u vragen over de tegemoetkoming in de energiekosten? Neem dan contact op met Postbus 51 Kijk op www.postbus5l .nl of bel 0800-8051 Kuipersweg 23/25 4338 PH Middelburg De Roterij 17 4328 BB Burgh-Haamstede Verrijn Stuartweg 26 4462 GE Goes Ambachtsstraat 20 4538 AW Terneuzen 3 0118-626 649 *3-0111 -650 165 3 0113 - 227 062 3 0115-617 840 KAMPS STRALEN NATLAKKEN POEDERCOATEN Manager Sander van den Hout haalt z'n zelf gerestaureerde 280 SE door de shredder als u ook maar één fout bouwjaar op onze site vindt. De betrouwbaarste check. AutoTrack -M' - \>V\ 1 k\ ISO 9001 VCA» GECERTIFICEERD TEL: 0113-568206 FAX: 0113-562621 www.hoondert.nl/kamps kamps@hoondert.nl

de Faam | 2006 | | pagina 32