Wie strijkt vanaf 1 januari de vouw uit uw blouse? Stichting Werkt voor Ouderen A Balkenende terug op eigen bodem Vraag het de kandidaten! ROC kleurt Tweede Kamer rood Als u recht heeft op huishoudelijke hulp is 1 januari een belangrijke datum. Vanaf dan wordt deze hulp namelijk niet meer vergoed uit de AWBZ maar via de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning). Wat gaat er allemaal veranderen? Om op deze vragen een antwoord te geven, organiseert Stichting Werkt voor Ouderen drie voorlichtingsbijeenkomsten met als thema: 'Huishoudelijke hulp binnen de WMO. Verandert er iets voor u?' Hier krijgt u niet alleen duidelijke, zorgvuldige informatie, maar bovendien is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. Zo komt u in korte tijd alles te weten over de huishoudelijke hulp per 1 januari. Deelname is gratis. Woensdag 8 november 2006 - Pagina 16 Vier Zeeuwen maken woensdag 22 november een reële kans om in de Tweede Kamer te komen. Die vier kandidaten - Luuk Blom (PvdA), Ad Koppejan (CDA), Andrè Bosman (WD) en Fons Lutjben (SP) - willen graag van de lezers horen welke Zeeuwse on derwerpen op de Haagse agenda moeten komen en waarom. Ook zijn ze er om vragen te beantwoorden. Dus laat uw stem horen en mail uw onderwerp of vraag naar red.faam@whk. vvege- ner.nl. In een volgende edi tie reageren de kandidaten op uw inzendingen. KAPELLE - Premier Balkenende zag vijftig jaar geleden het le venslicht in Kapeile-Biezelinge. Vreemd is het dan ook niet dat hij op verkiezingscampagne in Zeeland neerstrijkt in zijn ge boorteplaats. Op zaterdag 11 november be zoekt hij een bijeenkomst van het CDA in de Grote Kerk in Ka- pelle. Die bijeenkomst begint om 13.15 uur. Ook de Christen Unie stuurt de voorman van de partij naar Zeeland. André Rou- voet komt op donderdag 9 no vember naar Middelburg en Zierikzee. Bij Omroep Zeeland doet hij verder een interview. Een klein GOES - Na de moord op Pim Fortuyn ging bij de Goese Wilma Brouwer de knop om. Niet meer praten, maar doen. Ze ging bij de PvdA. Voor de aankomende verkiezingen staat ze op plaats tachtig op de PvdA-lijst, ofwel nummer laatst. Kansloos? Niet helemaal. "Je kunt met z'n allen wel ach en wee roepen, maar voor mij was de moord op Pim gewoon het moment om zelf actief te wor den. Ik kon niet meer aan de kant blijven staan." Brouwer werd lid van de PvdA in 2003. Af gelopen voorjaar al werd ze ge meenteraadslid in Goes en ook bestuurslid van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Voor een ze tel in de Tweede Kamer lijkt de Zeeuwse volstrekt kansloos. Maar er gloort hoop. Jongeren omroepen BNN en MTV voeren een flinke campagne om de nummers laatst van de ver schillende lijsten in de Tweede Kamer te krijgen. "Op zich is het al mooi dat ik op de lijst terecht ben gekomen", relativeert Brou wer. "Er was plaats voor zo'n zestig nieuwkomers, maar er waren zeshonderd aanmeldin gen. Dus als je dan toch uitge kozen wordt." Brouwer wil zich vooral bezighouden met ar moedebestrijding en versterken van de werkgelegenheid. "Meer werk is goed voor de economie, maar ook voor de mens zelf. Werk geeft zelfvertrouwen. En ik wil me sterk maken voor het te rugdraaien van de korting op de huursubsidie, het zorgpakket moet worden uitgebreid en de no-claim moet er uit." MIDDELBURG - Neder land krijgt de komende vier jaar een puur links kabinet. Tenminste als het aan de leerlingen van het ROC Zeeland ligt. Na schaduwverkiezingen op school bleken IVdA, Groen links en SP samen op 84 ze tels te kunnen rekenen. Grote winnaar is de I^dA. De partij van Wouter Bos sleepte 35 procent van de stemmen in de wacht, ofwel 55 zetels. De SP wordt de op een na groot ste partij, al moet die de eer wel delen met het CDA, beide 18 zetels. WD haalde 13 ze tels en dus komt een coalitie CDA-WD met 31 zetels er lang niet aan te pas. Nog twee opmerkelijke uitslagen: de Partij voor de Vrijheid van Geert Wilders haalt twee ze tels meer dan de WD en de SGP scoort nul zetels. Personeel De stemmingsuitslag onder het personeel is zowaar nog frappanter. Voör Jan Marij- nissen moet het ROC een rood paradijs zijn, want zijn SP behaalt verreweg de mees te zetels: 40. De IVdA is de tweede grootste partij met 29 en CDA en WD hebben elk 25 zetels. Groenlinks boert ook goed met 19 zetels. Vol gens het personeel zou er dus een fiks rode Tweede Kamer komen met 88 linkse zetels. Het rechtse geluid klinkt nau welijks met slechts vier parle mentariërs die namens Geert Wilders' de Partij voor de Vrij heid zitting nemen. En ook bij het personeel verliest de SGP al zijn zetels. Je staat er niet iedere dag bij stil, maar goede huishoudelijke hulp is echt belangrijk. Dat ervaar ik dagelijks hij mijn werk als wijkverpleegkundige. Een vast gezicht en ruime ervaring vormen daarbij de basis. Maar hulp die tegelijkertijd ook menselijk blijft, dat vind ik eigenlijk het allerbelangrijkste.' Stichting Werkt voor Ouderen Voorlichtingsbijeenkomsten: 14 november 2006 Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen, 14.00 -16.00 uur. 1 5 november 2006 Sint Willibrord, Bachtensteene 1Middelburg, 14.00 -1 6.00 uur. 16 november 2006 Nieuw Bachenpoorte, Oranjeplein 80, Oost-Souburg, 14.00 -1 6.00 uur. Programma - 14.00 uur - Ontvangst met koffie en thee. - 14.1 5 uur - Welkomstwoord door de heer J. de Graaf, directeur Stichting Werkt voor Ouderen. - 14.20 uur - Huishoudelijke zorg binnen de WMO. Verandert er iets voor u? Voorlichting door wijkverpleegkundigen 1 5.00 uur - Gelegenheid tot het stellen van vragen. Napraten en mogelijkheid tot het inwinnen van informatie bij het informatiepunt. Gezellig programma met hapjes en drankjes. 16:00 uur - Einde van de voorlichtingsbijeenkomst. Voor meer informatie over de voorlichtingsbijeenkomsten kunt u bellen met Stichting Werkt voor Ouderen, T 011 8- 448 448. Of kijk op www.werktvoorouderen.nl

de Faam | 2006 | | pagina 16