middelburg contracteert twaalf thuiszorgorganisaties f eenmalig extraatje voor chronisch zieken, gehandicapten en ouderen www.middelburg.nl dé Weekkrant De Faam Sportkennismakings activiteiten Middelburg in Beweging Informatiebijeenkomst Papisland, Dauwendaele Kleurwedstrijd Sinterklaas Landelijke intocht Sinterklaas Opruimactie fietsen geslaagd Woensdag 8 november 2006 - Pagina 11 In november presenteren enkele Middelburgse sportverenigingen zich aan de "jongste" inwoners van de gemeente. Reddingsbrigade Van Dixhoornbrigade Zaterdag 11 november - Reddend zwemmen voor jongeren tussen 6 en 12 jaar Locatie - Zwembad Vrijburgbad Rugbyvereniging Oemoemenoe Dinsdag 14, 21 en 28 november - Op een speelse manier rugby leren spe len voor jongeren tussen 6 en"12 jaar Locatie - Sportpark Voorborch Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt Samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Middelburgse Damclub Woensdag 15, 22 en 29 november - Dammen voor jongeren van 10 tot 12 jaar Locatie - Ontmoetingscentrum Dauwendaele Tafeltennisvereniging Arnemuiden Woensdag 15, 22 en 29 november - Tafeltennis "Rond de Tafel" voor jon geren van 7 tot 12 jaar Locatie - Matchpoint '82. Korenbloemlaan 3, Arnemuiden Voor meer informatie over tijden en aanmelding: www.middelburginbewe- ging.nl. Of bellen met Dennis Winne telefoon 67 56 76. Mailen mag ook, d.winne@middelburg.nl Afgelopen week hebben alle Zeeuwse gemeenten en alle goedgekeurde leveranciers van huishoudelijk zorg in Zeeland, tij dens een gezamenlijke, officiële bijeenkomst de contracten gete kend. Zeeland was hiermee een van de eerste regio's in Nederland waar de gemeenten de thuiszorgcontracten rond heb ben. Zeeland heeft met haar speciale aan besteding volgens het Zeeuwse Model ervoor gezorgd dat de nadruk is blijven liggen op kwaliteit en niet alleen op minimale prijs. Dit is gelukt met als gevolg keuzevrijheid voor de klant èn geen massa ontslagen bij organisaties. Wethouder Albert de Vries van Middelburg en zijn project team waren de initiatiefnemers voor dit model en hebben zich hier afge lopen jaar sterk voor ingezet. De gemeente Middelburg heeft voor haar inwoners met twaalf organisa ties een basisovereenkomst afgeslo ten. Zij zullen voor een vastgestelde prijs en met kwaliteitsgarantie huis houdelijke zorg leveren voor wie hier voor in aanmerking komt. Het betreft: Allévo, Curadomi, De alge mene thuiszorg (DAT), Gouwe Zorg, PrivaZorg, RST zorgverleners, SVRZ, Stichting Agathos Thuiszorg, Stichting Werkt voor Ouderen, Zorggroep Ter Weel, Zorgstroom, Stichting Zorgverlening. Binnenkort worden de laatste besluiten over de nieuwe regelingen voor huishoude lijke zorg en andere voorzieningen genomen. Per 1 januari gaan de nieu we taken van de gemeente voor de huishoudelijke zorg en dergelijk in en dus ook deze nieuwe contracten. Alle praktische informatie voor zorgaan- vragers is tegen die tijd beschikbaar in een folder en op de website. Ondertekening overeenkomst door wethouder Albert de Vries Op dinsdag 14 november is er een informatiebijeenkomst over de plan nen voor een complex zelfstandige zorgwoningen op de voormalige schoollocatie aan Papisland. Inwoners van Dauwendaele die afhan kelijk worden van zorg kunnen dan binnen hun eigen omgeving blijven wonen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de recreatiezaal van verzorgingshuis Rustenburg, Vrijlandstraat 28. Lijkt het je wat om een mooie prijs in de wacht te slepen? Download dan via www.middel- burg.nl de speciale Middelburg kleurplaat. De drie mooisten in de verschillende leeftijdscatego rieën krijgen een prijs. Middelburg is in de ban van Sinterklaas. Verschillende activiteiten worden georganiseerd. Eén er van is voor onze kleintjes, een kleiirwed- strijd. De kleurplaat is niet alleen te downloaden via www.middelburg.nl, maar is ook af te halen op het stads kantoor bij het informatiepunt. Stuur de kleurplaat uiterlijk 27 november naar de gemeente Middelburg, ter attentie van Stefanie van der Maas, Antwoordnummer 73, 4330 WB Middelburg. Een postzegel is niet nodig. De kleurplaat kan ook op het stadskantoor ingeleverd wor den. Sinterklaas en de burgemeester hebben dan nog genoeg tijd om de mooiste uit te zoeken. De prijsuitrei king is op woensdagmiddag 6 december. De eerste drie in de leef tijdscategorieën: t/m 3 jaar, 4 tot en met 6 jaar en van 7 tot en met 10 jaar krijgen een cadeau ter waarde van respectievelijk 20, 10 en 5 euro. Sinterklaas komt dit jaar op zaterdag 18 november aan in Middelburg. De gemeente is zeer vereerd met de keuze van de goedheiligman voor Middelburg en is druk bezig met de voorbereidingen op de ontvangst. Alles over de intocht leest u op www.middelburg.nl. Ook verschijnt er een speciale sinterklaaskrant die huis aan huis op Walcheren wordt bezorgd. Op woensdag 25 oktober is er weer een opruimactie gehouden voor het station. Alle verkeerd gestalde fietsen werden allemaal verplaatst. Na deze actie ston den er geruime tijd geen fietsen meer op het voorplein. Met behulp van gemeente en reclas sering zijn er 67 fietsen, welke ver keerd stonden gestald op het voor- r plein van het station en rondom de bromfietsplaats, verplaatst. Deze fietsen zijn allemaal naar de achter kant Segeerssingel bij de fietstunnel in de beugels neergezet. Ook aan de zijde van Dauwendaele is deze actie gehouden. Tevens zijn er een acht tien fietswrakken verwijderd en afge voerd. Zo een dergelijke actie staat nog gepland voor eind november en begin december. De Wet Werk en Bijstand (WWB) staat niet toe om groepen mensen iets extra's te geven. Voor chro nisch zieken, gehandicapten en ouderen vanaf 65 jaar mag echter een uitzondering worden gemaakt. Aan deze groepen verleent de gemeente Middelburg voor 2006 een extraatje. De uitvoering van deze regelingen gebeurt door de Sociale Dienst Walcheren. Onderaan treft u hierover meer informatie aan. Chronisch zieken en gehandicapten Mensen met een chronische ziekte of handicap hebben als gevolg van hun omstandigheden vaak meerkosten, die niet of slechts gedeeltelijk door andere regelingen worden vergoed. Het gaat dan vooral om zogenaamde 'verborgen' kosten. Uit onderzoek is gebleken dat deze kosten gemiddeld 250 euro per jaar bedragen. Dit zijn vaak kosten die niet direct aan de hand van bonnetjes of betaalbewijzen kunnen worden aangetoond, zoals hogere telefoonkosten, extra kosten energieverbruik, extra kle- dingsslijtage en verhoogde (risico)premies. Personen tus sen 18 jaar en 65 jaar met een chronische ziekte of met een handicap kunnen een extraatje krijgen van 250 euro. Wanneer komt u in aanmerking Met chronisch zieken bedoelen wij patiënten met onom keerbare aandoeningen, zonder uitzicht op volledig her stel met een gemiddeld lange ziekteduur, die belemme rend is voor het 'leven van alledag'. Onder gehandicapten verstaan wij mensen die door ziekte of gebrek aantoon bare beperkingen ondervinden op het gebied van wonen of werken. Er is ook een inkomenseis. Uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110% van de toepasselijke bijstands norm (exclusief vakantietoeslag). De afgeronde bedragen per 1 juli 2006 zijn netto: Personen 21 - 65 jaar: Alleenstaande 885 euro Alleenstaande ouder 1.137 euro Echtpaar/ samenwonenden 1.264 euro Als u alleenstaande bent mag uw vermogen niet hoger zijn dan 5.180 euro. Bent u een alleenstaande ouder, samenwonend of gehuwd dan mag uw vermogen fiiet hoger zijn dan 10.360 euro. Beschikt u over een eigen woning, dan wordt nog eens 43.700 euro vrijgelaten. Deze regeling geldt alleen voor personen tussen de 18 jaar en 65 jaar. Ouderen vanaf 65 jaar Uit onderzoek is gebleken dat vooral ouderen met een minimuminkomen te maken hebben met koopkrachtver lies. Dat geeft soms financiële problemen. Aan deze ouderen wil de gemeente Middelburg in 2006 ook een éénmalig extraatje geven. De hoogte hiervan hangt af of u alleenstaande, alleenstaande ouder, gehuwd of samen wonend bent. Het extraatje bedraagt: voor een alleenstaande van 65 van jaar en ouder 105 euro alleenstaande ouder 155 euro gehuwden/ samenwonenden 130 euro gehuwden/samenwonenden met thuiswonende kinderen 18 jaar 180 euro Wanneer komt u in aanmerking Uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110% van de toe passelijke bijstandsnorm (exclusief vakantietoeslag). De afgeronde bedragen per 1 juli 2006 zijn netto: Personen van 65 jaar en ouder: Alleenstaande 961 euro Alleenstaande ouder 1.193 euro Echtpaar samenwonenden 1.328 euro Als u alleenstaande bent mag uw vermogen niet hoger zijn dan 5.180 euro. Bent u een alleenstaande ouder, samenwonend of gehuwd dan mag uw vermogen niet hoger zijn dan 10.360 euro. Beschikt u over een eigen woning, dan wordt nog een 43.700 euro vrijgelaten. Aanvragen kan van 1 november 2006 tot en met 31 maart 2007. Vragen over deze regeling Ontvangt u een uitkering van de Sociale Dienst Walcheren (SDW) en u heeft vragen over deze regeling, neemt u dan contact op met uw klantmanager (van 9.00 tot 10.30 uur). Ontvangt u geen uitkering van de SDW, maar u denkt wel recht te hebben op een bijdrage, dan kunt u de SDW bellen voor informatie. Het telefoonnummer is 43 27 00. Openingstijden op werkdagen zijn: van 8.00 tot 15.30 uur en donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur.

de Faam | 2006 | | pagina 11