HET WOORD AAN RAADSLID KRIJN HAMELINK AGENDA RAADSVERGADERING NOVEMBER Stempassen zijn al bezorgd Informatiedag over tuinafval Milieustraat Middelburg 18 november gesloten BEUiffiffilDe Faam Woensdag 8 november 2006 - Pagina 10 De gemeenteraad komt op maan dag 13 november bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergade ring. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergade ring 25 september 2006 3. Vaststelling notulen raadsvergade ring 23 oktober 2006 4. Mededelingen en ingekomen stuk ken 5. Vaststellen Programmabegroting 2007 6. Vaststellen Subsidiebundel 2007 7. Vaststellen van de wijzigingsveror deningen op de heffing en invorde ring van de gemeentelijke belastin gen en rechten 2006 8. Implementatie Wet inburgering en regeling 2007 9. Beschikbaar stellen startkrediet planontwikkeling van een nieuw theater 10. Vaststellen Exploitatie Dokstraat Arnemuiden en beschikbaar stel len krediet voor de inbreidingslo- catie Dokstraat te Arnemuiden 11. Implementatie herzien subsidiebe leid 12. Vaststelling nota Grondbeleid gemeente Middelburg 2006 13. Verdeling Voorziening Investe ringsbudget Stedelijke Vernieuwing (ISV) 14. Planschadevergoeding vanwege bestemmingsplan 'Stationsom geving 2000' 15. Verordening tot de 19e wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg (APV) m.b.t. hondenbeleid 16. Verstrekken subsidie aan Emer- gis, Maatschappelijke Opvang Zeeland t.b.v. bekostiging pilot dagopvang/inloophuis Walcheren U bent van harte welkom om de ver gadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. De stukken waar de raads leden over praten zijn te bekijken in de informatiewinkel van het stadskantoor en op www.middelburg.nl. Informatiemarkten gaan niet door De geplande informatiemarkten van november en december gaan niet door. De eerstvolgende informatiemarkt is op woensdag 24 januari 2007. Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raadsver gadering aanwezig om verslag te doen. In het programma- Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raads vergadering van 13 november en reac ties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 17 november om 20.00 uur. Herhaling op dinsdag 21 november eveneens om 20.00 uur. Verkiezingen op 22 november Afgelopen zomer sneuvelde het kabi net. Het lijkt wel vergeten maar ook dit kabinet Balkenende haalde de eindstreep niet. D'66 stapte eruit na een jarenlange moeizame samenwer kingsrelatie. Zo zie je, dat de rol van een derde partij in de coalitie heel belangrijk kan zijn. Of een dergelijke rol voor de Christenunie is weggelegd na 22 november mag u uitmaken. U stem is hoe dan ook belangrijk. Hebben de landelijke verkiezingen dan zoveel met de gemeente politiek te maken vraagt u zich misschien af? Jazeker, want vergist u zich niet, de gemeente is voor het grootste deel van haar financiën afhankelijk van de landelijke overheid. Het ministerie van Financiën heeft een enorme rol in het geheel. Maar ook u merkt het alle dagen in uw eigen leven. Dichtbij huis in uw eigen gezin, bij de kinderopvang, op school of op het werk. U merkt het als u oud geworden bent en wanneer u een beperking hebt of chronisch ziek bent. De vraag is, waar de prioriteiten door het kabinet gelegd worden. De Christenunie legt die heel dicht bij de mensen zelf. In de opdracht, zoals voorgeleefd door Jezus Christus en daarvoor al in de thora beschreven in een vrije ver taling: Doe wat voor de mensen waarmee je samenleeft. Geef inhoud en zin aan het samenleven. Concrete maatregelen hiervoor zijn: Invoering van een sociaal half jaar. Jongeren na hun opleiding in de gele genheid stellen om tegen een fiscaal voordeel een half jaar zich in te zet ten voor de samenleving. We kunnen niet zonder vrijwilligers en zullen die waar nodig fiscaal tege moetkomen. Moeder, vader en kinderen vormen Afgelopen week zijn de stempas sen bezorgd. Bewaar deze stempas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. Middelburg doet mee aan het experi ment Stemmen Willekeurig Stemlo kaal (SWS). Dit betekent dat u mag stemmen in een stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets extra's moet regelen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middel burg in elk willekeurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ont vangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken, tele foonnummer 67 54 41 of 67 55 00. U krijgt (als u kiesgerechtigd bent) alsnog een vervangende stempas. Kandidatenlijst worden deze week bezorgd. Deze week worden de kandidaten lijsten huis-aan-huis bezorgd. Daarin staan onder andere vermeld alle stemlokalen in Middelburg. De binnenkant van deze lijst laat zien hoe het stemvel van de stemmachine er uit ziet. Het is ook mogelijk om blanco te stemmen. Zo'n blanco stem telt wel mee voor het opkomstpercentage, maar telt niet mee voor het aantal geldig uitgebrachte stemmen. Verhinderd op woensdag 22 november? Als u op woensdag 22 november, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stemmen, kunt u op de achter kant van de stempas iemand machtigen. In tegenstelling tot ande re keren kunt u nu elke kiesgerech tigde inwoner van Middelburg machti gen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitgebracht. Zelf stemmen buiten de gemeen te op 22 november? Als u op de dag van de stemming in een andere gemeente van Nederland wilt stemmen, dan moet u een kie zerpas hebben. Zo'n kiezerspas kunt u verkrijgen door met uw stempas naar de afdeling Publiekszaken te gaan. Daar wordt uw^stempas omge zet in een kiezerspas. Met deze kie zerspas kunt u gaan stemmen in een andere gemeente van Nederland. Schriftelijke aanvragen voor een kie zerspas kunnen tot en met 8 novem ber 2006 worden ingediend. Aan de balie kan het omzetten van een stempas in een kiezerspas tot en met uiterlijk vrijdag 17 november 2006. samen een eenheid, leder wil zijn kin deren toch eengoede opvoeding geven. Dat kan het best in het gezin gebeuren. Dat zal dan ook met bij voorbeeld een kindgebonden budget ondersteund moeten worden. Dat geeft grotere keuzevrijheid dan staatscrèches te organiseren. Jeugd is geen probleem mits we tijd en aandacht voor hen hebben. Veiligheid in de wijken door verbete ring van de leefbaarheid en aanpak ken van asociaal gedrag. Werk is belangrijk voor de ontplooiing van ieders talenten, maar er zal een goede balans moeten zijn tussen werk, zorgtaken en ontspanning. De bureaucratie voor bedrijven en boeren moet drastisch minder. Eerbied voor al wat leeft betekent ook schone auto's, bescherming van het platteland en solidariteit met zie ken, armen en vreemdelingen. Zo ziet u, dat uw stem op 22 novem ber belangrijk is voor u, voor uw gezin, voor de buurt en trekt u zelf de kring maar verder. Dat zijn nog maar enkele punten uit het programma van de Christenunie. Voor meer info www.middelburg.christenunie.nl Krijn Hamelink Fractievoorzitter ledereen met een tuin kan erover meepraten: een tuin levert heel wat afval op! Dit wordt vaak afge voerd via de groene bak (die hier door heel snel vol is) of via een speciaal ritje naar de milieustraat. Dit kan ook anders, en bovendien natuur- en milieuvriendelijker. Meer weten? U bent welkom op 11 november tussen 10.00 en 16.00 uur in het Milieu EducatieCentrum (MEC) aan de Korenbloemlaan 5 in Vlissingen. Er is dan informatie over het verwerken van tuinafval in eigen tuin, zoals com- posteren en creaties van snoeiafval als vlechtschermen, houtrillen en takken- wigwams. Tevens is er een demonstra tie over het bouwen van een vlechtcon- structie van snoeihout door medewer kers van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Hiervan zijn ook al diverse voorbeelden te zien in de educatieve natuurtuin rond het MEC. Actie compostvaten Composteren in eigen tuin kan met behulp van een kunststof vat of via zelf gebouwde constructies van hout of gaas, die natuurlijker ogen en vaak beter werken. Wie het compostvat niet meer nodig heeft, kan hem voor of op 11 novem ber inleveren bij het MEC. Ze zijn die dag te koop voor vijf euro. Vooraf reserveren is ook mogelijk, onder voor behoud dat er aangeleverd worden. De opbrengst is bestemd voor de renova tie van de tuin rond het MEC. Oud tuingereedschap Hebt u nog oud gereedschap staan in de schuur? Deze dag kunt u het kwijt in het MEC. Die brengt het naar de Stichting Gered Gereedschap in Middelburg die het opknapt en door stuurt het ontwikkelingslanden. Zo krijgt het nog een tweede leven. Tijdens de intocht van Sinterklaas worden er veertig- tot vijftigduizend bezoekers verwacht. Om de te ver wachte drukte op te vangen doet het bedrijventerrein Arnestein die dag dienst als transferium. In verband hiermee is de milieustraat aan de Waldammeweg op 18 november gesloten. Uiteraard bent u op deze dag wel wel kom op de milieustraten in Vlissingen, Serooskerke en Nieuwdorp van 9.00 uur -15.00 uur. Voor meer informatie en adressen kijk op www.zrd.nl of neem contact op met de klantenservice van de ZRD op 0900 - 44 333 33.

de Faam | 2006 | | pagina 10