GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN RAADSCOLUMN AGENDA VERGADERING COMMISSIE AGENDA VERGADERING GEMEENTERAAD WOENSDAG 1 NOVEMBER 2006 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente G E M E E N TE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN INSPRAAK! Er moest iets gebeuren met de begraafplaats op Oost-Sou burg. Deze dreigde vol. te raken en men moest over gaan tot ruimen om begraven voor de nabije toekomst mogelijk te houden. Dit bracht veel onrust. Het dorpsplatform, ouderenbonden en inwoners gingen zich roeren. Het ging uiteindelijk om een delicate kwestie, waar ook veel emotie bij kwam kijken. In een aantal bijeenkomsten werd in de afgelopen periode'de bewoners dui delijk gemaakt wat de gemeente voor ogen had met de begraafplaats. Het bijzondere hierin was dat er nog niets was besloten hoe de herinrichting van de begraafplaats er uit zou gaan zien. De gemeentelijke organisatie vond het belangrijk dat de Oost-Souburgers hierin een belangrijke stem moesten hebben. Democratischer kan het bijna niet. Hoe vaak horen wij ais politiek niet dat het toch allemaal niets uithaalt wat men van iets vindt, omdat het toch al besloten is. Althans dat denkt men. De praktijk is echter toch anders. Er wordt wel degelijk naar u geluisterd. Het besluit hoe de herinrichting van de begraafplaats wordt ingevuld is door de burger genomen op de bijeenkomst in het stadhuis. Via een stemming kon een keus gemaakt worden uit vier presentaties. Het stemt de RPCU tot tevredenheid dat daarmee het begraven in Oost- Souburg nog voor vele jaren mogelijk blijft, zonder dat er geruimd hoeft te worden. Ook op vele andere terreinen waar nog beslissingen over genomen moeten worden zal uw mening gevraagd worden. Het is dus zaak dat u zich uitspreekt, zodat wij als raad, tenslotte ook uw ver tegenwoordiger, afgewogen besluiten kunnen nemen. Rectificatie In de lijst met eerder op deze pa gina gepubliceerde adressen van de stembureaus stond een fout. Het adres van stembureau 12, het Apostolisch Genootschap, is Rosenburglaan 310. Verordeningen De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 26 oktober 2006 be sloten tot het vaststellen van de verordeningen: Sociaal culturele bijdrageregeling voor ouderen 2006; Bijdrageregeling voor ouderen met een beperking, chronisch zieken en gehandicapten 2006; Sociaal culturele bijdragerege ling voor minderjarige kinderen 2006; Deze verordeningen en beleidsre gels liggen tijdens kantooruren.ter inzage in het stadhuis. u vooraf een afspraak te maken (487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens per veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/- welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stad huis. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 9 en 23 november 2006. Wet milieubeheer Meldingen Raadslid Cock Kapaan, fractie RPCU telefoon 0118- 47 19 76 cka@vlissingen.nl, www.rpcu.nl anderingen leiden niet tot andere of grotere nadelig gevolgen voor het milieu en deze dienen, krach tens de geldende voorschriften, binnen 3 jaar gerealiseerd te wor den. De voorgenomen veranderin gen geven gelet op de inhoud van de meldingen geen aanleiding tot wijzigingen van de vergunningen. Om die reden hebben wij besloten akkoord te gaan met de genoemde meldingen. De stukken liggen tot en met 13 de cember 2006 tijdens kantooruren en op donderdagen van 17.00 uur tot 20.00 uur ter inzage in het stad huis. Alleen op afspraak kunnen de stukken op donderdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur wor den ingezien, telefoon 487339 óf 487300 (e-mail whe@vlissingen. nl). Desgewenst wordt er onder kantoortijden door de afdeling Mi lieu aan de Vredehoflaan 950 een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Tegen ons besluit kan iedere be langhebbende, binnen zes weken na de datum van bekendmaking, schriftelijk bezwaar aantekenen op grond van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieu beheer. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders, moet worden on dertekend en bevat tenminste de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Na onze eventuele beslis sing op bezwaar is beroep mogelijk bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De voorzitter van dit rechtscollege beslist tevens over een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening. Be langhebbenden kunnen een gemo tiveerd verzoek indienen mits zij tevens een bezwaarschrift hebben ingediend. Een verzoek om schor sing dan wel een voorlopige voor ziening wordt alleen toegewezen als onverwijlde spoed dit vereist, gelet op de betrokken belangen. U moet een afschrift van uw bezwaar schrift dan wel beroepschrift bij het verzoekschrift om een voorlopige voorziening overleggen. Als tegen de beslissing op bezwaar schrift beroep wordt ingesteld, moet griffierecht worden betaald. Dit geldt ook voor een verzoek om voorlopige voorziening. Informatie hierover kunt u verkrijgen bij de Raad van State. (tel. 070-3624871). Ter inzage legging besluit Wij hebben besloten twee voor schriften toe te voegen aan de verleende vergunningen van het tankstation, inclusief LPG opslag en aflevering, een washal en was boxen, aan de President Roosevelt- laan 743 te Vlissingen. De laatste vergunning is verleend aan Shell Nederland Verkoopmaatschappij te Rotterdam, gedateerd 7 april 1998, boekingsnummer ST/mi/2095. een automobiel- en touringcarbe- drijf c.a. waarvan een tankstation voor het wegverkeer met LPG-ver- koop onderdeel uitmaakt, aan de President Rooseveltlaan 768 te Vlissingen. De laatste vergunning .is verleend aan de directie van Holding Gato '88 te Vlissingen, ge dateerd 24 maart 1999, boekings nummer ST/mi/9866. Deze toe te voegen voorschriften: bepërken de aflevering (doorzet) per kalenderjaar van LPG tot maxi maal 1000 m3 verplichten de vergunninghouder na afloop van elk kalenderjaar een opgave te doen van de in het voor afgaande kalenderjaar afgeleverde hoeveelheid LPG. Dit betreft een wijziging en actu alisatie van de vergunning zonder dat daartoe een verzoek is gedaan. Onze bevoegdheid tot aanpassing vindt u in artikel 8.22 en 823 van de Wet milieubeheer. Op een der gelijke wijziging en actualisatie is paragraaf 3:4 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Ons besluit ligt tot en met 13 de cember 2006 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis. Op afspraak kunt u de Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Datum: 2 november 2006 Aanvang: 19.30 uur 19.30-20.30 uur - Actuele zakeh 20.30-21.30 uur - Werkplan politie 21.30-22.30 uur - Elfde serie wijzigingen bouwverordening - Waarderen en afschrijven activa - Wijziging programma begroting 2006 (21e) - Extra verhoging honden belasting met 10,- Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Data: 7 en 9 november 2006 Aanvang: 19.30 uur 19.30-22.30 uur Behandeling en vaststelling gemeentebegroting 2007 www.vlissingen.nl/ gemeenteraad stukken ook op donderdagavond vanaf 17.00 uur tot 20.00 uur in zien, telefoon 487339 of 487300 (e-mail whe@vlissingen.nl. Desge wenst wordt er onder kantoortij den door de afdeling Milieu aan de Vredehoflaan 950 een mondelinge toelichting gegeven op de voor noemde stukken. Daar kunt u ook het bedrijfsmilieudossier inzien. Belanghebbenden kunnen tot en met 13 december 2006 een gemo tiveerd beroepschrift tegen de aan passing indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan alleen worden 'ingesteld door degene die tijdig zienswijzen heeft ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Op deze regel bestaan 2 uitzonde ringen: Het beroep beperkt zich tot de even tuele wijzigingen in de beschikking die afwijken van het gepubliceerde ontwerp. Belanghebbende Éan redelijker wijs niet worden verweten geen ziens wijze over de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. Benadrukt wordt, dat hoewel ieder een gelegenheid heeft gehad ziens wijzen over de ontwerpbeschikking in te brengen, het recht van beroep alleen toekomt aan degene die een rechtstreeks belang heeft bij de be schikking. Tegelijk met het beroep kunt u een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning bij de voorzitter van de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Onze beschikking wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Vlissingen, 1 november 2006 Burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de nieuwspa gina 'Blauw geruite kiel' elders in dit blad en www.vlissingen.nl Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) Reguliere bouwvergunning: plaat sen ponton Ritthemsestraat 497 Sloopvergunning: gedeeltelijk slo pen loods Lange Leenweg 5 5 A Monumentenvergunning: verbou wen bedrijfspand tot woning Bran derij straat 12 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen verbouwen watertoren en bouwen dakpalviljoen 2e fase Vlissingse- straat 239 12-10-2006 bouwen kunstcentrum plus be drijfswoning 2e fase Vlissingse- straat 239 12-10-2006 slopen asbesthoudende materialen Aagje Dekenstraat 1 20-10-2006 bouwen bedrijfsverzamelgebouw Hermesweg 3 20-10-2006 gedeeltelijk slopen loods Lange- leenweg 5 5 A 24-10-2006 bouwen berging Bermweg 65 24-10-2006 Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende bin nen zes weken na de dag van ver zending van de vergunning, schrif telijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergun ningen met bijbehorende tekenin gen kunnen na een telefonische af spraak (487339) worden ingezien. Vrijstellingen (wet op de ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op het verzoek om vrijstelling in combi natie met een ingediende bouw- aanvraag voor het vergroten van de woning Zandweg 7. Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de moge- lijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag, liggen de bouw- en situatietekeningen tot en met 13 december 2006 ter inzage in het stadhuis. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter atten tie van Afd. OntwikkelingPostbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient Op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer zijn'mel dingen ingekomen ingevolge het: Besluit horeca-, sport- en recreatie inrichtingen van Luncherie 'Extra Lekker' voor het van toepassing worden van het Besluit horeca-, sport- en recre atie- inrichtingen milieubeheer. De inrichting ligt aan de Gildeweg 6d te Vlissingen. Besluit opslag- en transportbedrij ven van Loodgieters- Installatie- en onderhoudsbedrijf N.J. WeezepQel voor het oprichten van een inrich ting aan de Logistiekweg 3 te Vlis singen. van'gemeente Vlissingen voor het oprichten van een inrichting aan de Oostelijke Bermweg 22 te Vlis singen. van waterschap Zeeuwse Eilanden voor het van toepassing worden van het Besluit opslag- en trans portbedrijven. De inrichting ligt aan de Fort de Ruijterweg 3x te Rit- them. f Besluit tankstations van Total Nederland NV voor het wijzigen van de exploitant en in de exploitatie en het verwijderen van LPG-tanks. De inrichting ligt aan de Sloeweg 4 te Vlissingen. Besluit voorzieningen en installaties van Provincie Zeeland voor het van toepassing worden van het Be sluit voorzieningen en installaties. De inrichting ligt aan het Stations plein 19 te Vlissingen. Van gemeente Vlissingen voor het oprichten van een inrichting aan de Sloeweg 2 rg te Vlissingen. De stukken liggen tot en met 13 de cember 2006 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissin- gen.nl). Desgewenst wordt er on der kantoortijden door de afdeling Milieu aan de Vredehoflaan 950 een mondelinge toelichting gege ven op de stukken. Ter inzage legging melding artikel 8.19 Er is een melding van wijzigin gen, veranderingen of uitbreiding ontvangen van BBA Fast Ferries voor de inrichting (fiets-voetveer Vlissingen-Breskens) aan de Wes terhavenweg 2a. Het gaat om het aanleggen van een brandstoflei ding, het plaatsen van chemische opslag/afval container en een verf- opslagkluis. De voorgenomen ver-

de Faam | 2006 | | pagina 8