Kijk op onze site voor de actiepakketten! Of bel 0118 - 618765 06 -10343996 www.motorrijschooltenhave.nl 500m2 watersport en nautic lifestyle CLARIJS WAARDEBON Jaap Wolterbeek maakt beste de Weekkrant Agenda Enterprise Verzoek MOTOR RIJSCHOOL TEN HAVE TE KOOP - TE HUUR Arnestein-Middelburg Bedrijfsunits schakelbaar per direct prijs: 65.000,- v.o.n. exci. btw Informatie: 0653-29.29.29 Epilepsievoorlichting k De Zuidschor Watersport Wolphaartsdijk De Boekenmolen Tei. 0118-562341 Timberland Gill Dubarry Crocs/Teva Magie Marine Dames/Heren/Kinder najaarsconecne sorting: 1 stuk 10% 2 stuks 15% 3 stuks 20% Nieuwe salon voor huidverbetering in Middelburg Huidverbetering gaat verder dan huidverzorging! Huidcoach van het merk Hannah Gezichtsbehandeling van 1 1/2 uur NU ter introductie 30,00 (geldig tot 1/12/06) Elancée, Salon voor afslanken, beauty body wellness Herenstraat 25, 4331 JS MIDDELBURG Telefoon 0118 - 63 80 59 www.salon-elancee.nl info@salon-elancee.nl Korte Noordstraat 6 Middelburg Telefoon 0118 - 63 42 66 De Faam Woensdag 1 november 2006 - Pagina 5 wagen die uit de wagen is ge rold. Kortom, een foto die op het eerste gezicht direct duide lijk is en waarop op het tweede gezicht, nog een heleboel te ontdekken valt.' Wolterbeek koestert zijn Zee land. Zo erg dat hij zich desolaat voelt op het moment dat hij voet buiten de provincie zet. "Die heimwee heeft mij mijn filmcarrière gekost", blikt hij nuchter terug op zijn veertigja rige loopbaan. Wolterbeek was een begenadigd filmmaker en cameraman. Hij werkte voor de NOS en maakte twintig docu mentaires. Hij kreeg op jonge leeftijd een beurs om een be faamde opleiding in Italië te volgen. "Maar dan moest ik minstens een jaar in Rome wo nen." Nee, Zeeland bleef het. Zelfs aan Hilversum kon hij niet wennen, ook niet aan de hectiek van het filmen. Wolterbeek stortte zich op de fotografie. Hij werkte voor de Stem maar de laatste jaren voor de Telegraaf, het Reformatorisch Dagblad en de huis-aan-huiskranten in Zeeland. Altijd zoekt hij die an dere kijk op de wereld. "Wan neer bijvoorbeeld de koningin komt, dan sta je met tien foto grafen op een kluitje dezelfde foto's te maken. Daar heb ik he lemaal niets mee. Ik ga liever voor die andere foto's. De foto waarmee Jaap Wol terbeek de WHK-stimule- ringsprijs won, wordt niet meer gepubliceerd. Dat op verzoek van het slachtoffer op de foto. Die vond het te confronterend dat de plaat meerdere keren de krant haalde. We zien je graag bij Motorrijschool ten Have! DONDERDAG Serooskerke, De Meijstraat 32, verkoopdag Israëlische producten, St. Steun aan Is raël, 10-21 u VRIJDAG Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, uitreiking Zeeuwse Boekenprijs, 20 u Vlissin- gen, Westerzicht, Wijkcen trum Aldegonde, Iinedance, 19.30-01.00 u ZATERDAG Vrouwenpolder, Waterland Neeltje Jans, informatie markt, symposium, Diabe tes Ver. Ned., 11-16 u Vliss- ingen, Westerzicht, Wijkcen trum Aldegonde, dans avond, 19.30 u Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, lezing, 'Evolutie en de mens', Theo sofisch Genootschap, 10.30 u ZONDAG Middelburg, centrum, kyn- stroute, 12-17 u MAANDAG Middelburg, Stadskantoor, vergadering, Commissie Ruimte, 19.30 u DINSDAG Oost-Souburg, Wijkcentrum De Zwaan, bingoavond, 19.30 u WOENSDAG Oost-Souburg, Wijkcentrum De Zwaan, dansmiddag 50+, 13.30-16.30 u Vlissingen, Welzijnscentrum, Adr. Coor- telaan 1, recreatiewandel tocht, 9-9.30 u MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg is zaterdag 11 no vember om 13.30 uur een voorlichtingsbijeenkomst over epilepsie. Kleding/schoenen Riverwoods Gaastra-store Vingino-Jeans Helly Hansen Molenweg 1 bockhandel Meliskerke M 'Weet^van het Zeeuzose Boehi Cjralis bij besteding van 15,- aan boehen: "De tRembrandts van Oosthgpette' van 'Jf. Laurentius Laat u verrassen door de veetzijdige inhoud van: Boefchandd De BoeKenmoCen Tevens in- en verhoop van 2e-hands boehen fifteen dinsdagmiddag gestoten donderdag hoopavond info@de-boehenmoten.nt umnv.de-boehenmoten.nt 7 dagen p. week geopend/vrij parkeren voor de deur/zandkreekweg 5, 0113-582310/www.zuidschor.nl ]T)eze bon geeft u Z?% Icorting op een Oarijs (fiets)tas uit ons assortiment, gestellen mag oolc, houdt dan wel rekening met een levertijd van 5 weken. j<0jk op www.clarijscovers.com of kom langs in onze winkel. Yfeze bon is geldig tot en met I 1 2-2006 as eo DOOR DENNIS RIJSBERGEN Op zoek naar MIDDELBURG - Het zijn niet alleen de enorme apparaten bungelend aan zijn nek die op vallen. Groot, rijzig, flinke bos grijs haar; als fotograaf Jaap Wolterbeek binnenkomt, kun je niet om hem heen. Camera en sigaar zijn bijkans vergroeid met de brompot met gouden hart. Jaap Wolterbeek, fotograaf van De Bevelander en De Faam is altijd op zoek naai' die andere foto. Niet zo vreemd dus dat hij de beste weekbladfoto van het jaar 2005 maakte. Met het in de wacht slepen van de WHK-stimuleringsprijs laat de Middelburger fotografen van bijna tweehonderd huis-aan- huiskranten achter zich. De foto verscheen vorig jaar enkele ma len in De Faam en De Bevelan der. Een foto die hij eerder had gemaakt van een ongeluk bij Lewedorp. De plaat laat een verdwaasde - vrachtwagen chauffeur zien, die geleund te gen een boom zit. Een politie agente slaat liefkozend haar jas om hem heen, terwijl een ge kantelde vrachtwagen vol aard appelen op de achtergrond het menselijke tafereel compleet maakt. Het juryrapport vermeldt: 'De foto toont in één beeld de leeg heid van het Zeeuwse land, de wanhoop van het slachtoffer en de gevolgen van het ongeluk zelf. Wie verder kijkt, ziet meer. Zoals de lading van de vracht- Het hoogtepunt in de fotocar rière van Jaap Wolterbeek was op een tragische dag. Veer boot Herald of Free Enterpri se verging op 6 maart 1987 voor de kust van het Belgische Zeebrugge. Samen met colle ga Ruben Oreel reed Wolter beek naar de haven. Maar al leen de tv-ploeg van de BRT mocht erbij. "Die had een bootje gehuurd, maar wij mochten niet mee. Maar op het moment dat het bootje vertrok sprongen wij aan boord", lacht Wolterbeek. Oreel had een mankement aan zijn camera en dus was Wolterbeek de enige fotograaf die de tragedie van dichtbij vastlegde. "Op de kiel stonden midden in de nacht mensen op redding te wachten. Mijn foto's zijn de volgende dag de hele wereld overgaan." Fotograaf Jaap Wolterbeek koestert zijn Zeeland. "Zodra ik buiten Zeeland kom, voel ik me deso laat

de Faam | 2006 | | pagina 5