wModeShow Bruidshuis Ellen en Westen Mannenmode dé Weekkrant De Faam Warme plek Vrijwilligers Olijfolie proeven Speelruimte Word 2003 voor beginners Maandag 27 november, 20.00u Arsenaaltheater Vlissingen Kaarten 9.- Telefonisch te bestellen op 0117 454861 vanwesten.com bruidshuisellen.nl ning en ontmoeting Zeemanshuis Woensdag 1 november 2006 - Pagina 41 Een van de zeemannen, Renato: 'Ik ben altijd weg en kan geen vader zijn voor mijn zoon van 6 jaar', foto: ine bloemen door ine bloemen VLISSINGEN - Aan het eind van de Ritthemsestraat, ki lometers voorbij het dorp Ritthem, staat The Flying Angel Club, het zeemans huis van The Mission to Se afarers. Vanaf de A 58 eerst volledige duisternis met in de verte de lichten van de industrie en havens. Dan badend in het licht van Co- belfret, de plaats waar hon derden auto's klaar staan om vervoerd te worden, doemt het zeemanshuis op. Hier gaan de mannen en een enkele vrouw naai' toe voor ont spanning en ontmoeting met landgenoten. En om te bellen naar huis. Er zijn zes telefooncellen in het centrum, die constant bezet zijn. Tien maanden van huis en dan twee vrij. Zeven dagen per week werken, acht uur per dag. Dat is het leven van dé meeste Filip pijnse zeelui. Als ze met het schip in een haven liggen mo gen ze na zeven uur s'avonds van boord. In Vlissingen gaan ze dan naai' het zeemanshuis om met de 'kabayan' (landgenoten) te praten en biertjes te drinken. Maar vooral het bellen is be langrijk. Ferdinand: "We kunnen hier goedkope telefoonkaarten ko pen. Als je vaart kan je alleen maar SMS-berichtjes sturen. De stem van je vrouw en kinde ren horen, is toch anders." Renato: "Mijn zoon is zes jaar, maai' ik kan geen vader voor hem zijn, want ik ben altijd weg. Het leven op zee is niet nor maal, je ziet je gezin hoogstens twee maanden per jaar. En dan mag je van geluk spreken, want het komt ook voor datje net tien dagen thuis bent en je alweer wordt opgeroepen." De Filippijnse mannen kiezen voor een leven op zee uit econo mische noodzaak. Leomar: "We doen het voor on ze families, op zee verdien je veel meer dan op de wal." Niet alle zeemannen denken er zo over. De Griek Costa vindt het juist leuk om veel van de we reld te zien: "Je komt overal zonder reiskosten." The Mission to Seafarers, waar het Zeemanshuis in Vlissingen onderdeel van uitmaakt, is een oecumenische organisatie die in 1865 is opgericht door de An glicaanse kerk. Onlangs werd het 40-jarig bestaan gevierd. Het Zeemanshuis van The Mission to Seafarers kent be halve een activiteitenruimte en een bibliotheek ook een winkel. In de winkel kan je terecht voor toiletspullen, kleding, chocola, maar ook voor lek kere geurtjes en souvenirs. De chaplain (dominee) houdt in de kapel elke zon dag een dienst. Het centrum draait vooral op vrij will igers. Er zijn op dit moment meer dan zestig vrijwilligers. Dat zijn onder meer chauffeurs, bar- en winkelmedewerkers, scheepsbezoekers. Maar eigenlijk zijn er veel meer mensen nodig. Wie in teresse heeft, kan contact opnemen met Sjoerd Sijns- tra, manager van het cen trum: tel. 0118- 467063. Een warm onthaal, betrokken heid, vertier en een ontmoe tingsplek, dat is wat het zee manshuis wil bieden. In de gro te, gezellig aangeklede zaal staan tv, computer, tafeltennis en biljart. De bibliotheek biedt boeken in veel talen. MIDDELBURG - Olijfolie is een gezond en puur product. Tij dens de workshop van de Zeeuwse Volksuniversiteit leren be langstellenden hoe olijfolie wordt gemaakt en wat de eigen schappen van de olie zijn. Verder proeven de aanwezigen van allerlei hapjes. De workshop is op maandag 6 november. Meer info: 0118-634800. OOST-SOUBURG - In de bibliotheek in Oost-Souburg is een ex positie over speelruimte. Zes basisscholen uit de gemeente Vlis singen deden mee aan een wedstrijd over de speelruimte in hun wijk. Het thema van de werkstukken is: Wat is het leukste om buiten op straat mee te spelen. De werken zijn tot en mét woensdag 6 november te zien in de bieb. MIDDELBURG - Iedereen die het computerprogramma Word nog niet onder de knie heeft, kan de cursus Word 2003 volgen. Cursisten leren de basisvaardigheden voor het invoeren, opma ken, opslaan en afdrukken van tekst. De cursus bestaat uit vier lessen van tweeëneenhalf uur. Op woensdag 8 november is de eerste les van 9.00 tot 11.30 uur. Meer info: 0118-634800. Ver van huis The Mission to Seafarers is een oecumenische organi satie die in 1865 is opgericht door de Anglicaanse kerk. Een warm onthaal, betrok kenheid, vertier en een ont moetingsplek, dat is wat het zeemanshuis in Vlissingen wil bieden.

de Faam | 2006 | | pagina 41