Gratis naar museum Zeeuwse Boekweek Rogge rozijnenmik DEZEWEEK Tony chocolonely EUROKNALLER LEKKERWEEKEND Bosvruchten kwarktaartje Tropicals Jfflre^MBIiDialoog ais reactie BROODDAG recept 1,00 per stuk 5,95 MIRANDA'S MOBILE HAIRSTYLING 06-28551662 Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg dé Weekkrant Verkoopdag voor Israël Notenkraker in welkomdienst De markt op voor een boek Openbare repetitie Zeeuws Orkest Mozart in Nieuwe Kerk Open sjoeltoemooi Zeeuwse boekenprijs fjar^ai^alët Eert stevig broodje met rozijnen 0,99 per stuk De slaafvrije chocolade! 2,75 per stuk, 2 stuks 4,90! MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG Een heerlijk 6 persoons taartje! Heerlijke cakejes met noten vruchten! 4 stuks 2,49 Heerlijke kaasstengels mét sesamzaadjes! 2&1 gratis www.bliekmeesterbakkers.nl Praktijk voor Chinese geneeskunde Hans Visser Acupunctuur Kruidentherapie Eiectro-acupunctuur (MORA) NIEUW IN MIDDELBURG! Uw kapster aan huis Rouaansekaai 61, 4331 HC in Middelburg Telefoon: 0118 - 62 35 63 Fax: 0118 - 63 95 79 E-mail: info@villavalentijnmiddelbura.nl Website: www.villavalentijnmiddelbura.nl Wij bieden ook halve-, hele- en verlengde dagopvang Villa Valentijn Middelburg staat voor een modern kinderdagverblijf met 46 kindplaatsen en een pittoreske tuin (35 meter diep). Opname kinderopvangregister Doordat wij zijn opgenomen in het kinderopvangregister van de gemeente kunt u gebruik maken van de kinderopvangbijdrage die het Rijk u daarvoor biedt. Meer informatie over wat uw bijdrage kinderopvang bij ons zal zijn: www.kostenkinderopvang.nl Vriendenweekend De Faam Woensdag 1 november 2006 - Pagina 3 De anti-racisme werkgroep BRAVO, deelnemer aan het Mozaïek project met als doel mensen kennis te laten maken met de veelzij digheid en rijkh'eid van verschillende culturen, zat volop in de voorbereidingen voor een Open Dag toen de Nationalistische Volks Beweging (NVB) een demonstratie. Het protest op zaterdag 11 november is gericht tegen de bouw van een nieuwe moskee. BRAVO-voorzitter Van Duijn: "Onze eerste reactie was een tegen- demonstratie, maar daar zien we vanaf. We zoeken geen confron tatie maar delen op die dag op de Markt in Middelburg folders uit. En de moskee aan het Oostkerkplein opent haar deuren. We no digen mensen uit om 's middags een kijkje te komen nemen en in dialoog te gaan met moslims. In de moskee wordt uitleg gegeven en is een film over het nieuwe gebouw te zien." Overigens is bij het ter perse gaan van de krant nog niet duidelijk of de demonstratie van de NVB mag doorgaan van de burgemeester. lopen dan even iets harder. Met mijn Hollandse vrienden hoef ik niet meer over onze gebruiken te praten. De Ramadan zet hen wel aan het denken en ik weet dat ze waarderen wat ik doe." Demonstreren tegen de moskee mag wat hem betreft. "Vrijheid van meningsuiting geldt voor ie dereen. Maar dit protest haalt niets uit. Een moskee is gewoon een gebedsruimte, net als een kerk." Fouad: "Toen ik bij Anker Design in Middelburg tijdens een gesprek in onze pauze dui delijk maakte dat één van de ge beden tijdens de Ramadan on der werktijd viel, kreeg ik gelijk medewerking om rond die tijd te bidden. Van demonstranten lig ik niet meer wakker. Ik voel me geaccepteerd en wil niet steeds mijn geloof moeten ver dedigen." MIDDELBURG - Wie voor vijftien euro aan boeken koopt, krijgt een boekje cadeau. Van woensdag 1 tot en met zaterdag 11 november is de Week van het Zeeuwse Boek. Zeeuwse Boekverkopers organi seren deze week waarin Zeeuwse boeken extra veel aandacht krij gen in de bibliotheken en boek winkel. Het Geschenk van de Week is het boekje De Rembrandts van Oost- kapelle. Dit jaar is het vierhon derd jaar geleden dat Rembrandt van Rijn geboren werd. Het boek je kost tien euro en is gratis ver krijgbaar bij een aankoop van vijftien euro. Gisteren was het startsein van de week van het Zeeuwse boek in Huis 's-Hertogenbosch in Mid delburg. Walcherse winkels die meedoen aan deze week zijn: De Drvkkery in Middelburg, Boeken molen in Meliskerke, Readschop in Domburg, Bruna/Geijsen en 't Spui in Vlissingen. Ook verschil lende musea doen mee aan deze week. In de Week van het Zeeuw se Boek werken de boekverko pers in Zeeland steeds meer sa men met de musea in Zeeland. Dit jaar zit in elk geschenk De Rembrandts van Oostkapelle een boekenlegger. Deze boekenleg ger is tevens toegangsbewijs voor één persoon. SEROOSKERKE - Wijn, sie raden, spelletjes, textiel, cos metica en nog veel meer is er te koop op de verkoopdag van Israëlische producten. De dag is op donderdag 2 november van 10.00 tot 21.00 uur in Serooskerke. De Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt deze dag. De opbrengst is ter ondersteu ning van de Israëlische eco nomie. De verkoop is aan de Meijstraat 32. MIDDELBURG - Ken ik jou niet ergens van? Dit is het thema van de welkomdienst op zondag 5 november. Huib Westerbeke uit Vlissin gen vertelt deze dienst over watje moet doen om Jezus te leren kennen. Kinderkoor de Notenkrakers werkt mee aan deze dienst. Combo Second Chance zorgt voor de sa menzang. De dienst begint om 18.45 uur in kerkgebouw Morgenster aan de Adriaen Lauwereyszstraat 6 in Mid delburg. KOUDEKERKE - Boeken in allerlei soorten en maten zijn te koop op de overdekte boe kenmarkt in Koudekerke. Op de markt van zaterdag 4 en zondag 5 november ver kopen particulieren hun boeken. Ook uitverkoopboe- ken zijn te koop. De ope ningstijden van de markt in het Blauwe Hof aan de Bree- weg 11 zijn van 11.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. VLISSINGEN - Het Zeeuws Orkest houdt op zondag middag 5 november een openbare repetitie. De negende symfonie van Beethoven met het slotkoor Alle Menschen werden Brü- der wordt gerepeteerd. De repetitie is van 14.00 tot 17.00 uur in de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen. MIDDELBURG - Het Bach- koor brengt het Requiem van Mozart zondag 5 no vember om 16.30 uur bij de cantatedienst in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Naast het Bachkoor werkt ook het barokorkest Aspetti Musicali mee aan deze dienst. MIDDELBURG - Eén voor één glijden de schijven de gleufjes in op zaterdag 4 no vember. Dan houdt Sjoelver eniging EMSV een open sjoeltoemooi in het wijkcen trum Palet in Middelburg. Om 10.30 uur begint het sjoelen aan de Johan van Reigerbergstraat 2. MIDDELBURG - De Zeeuw se Boekenprijs 2006 wordt op vrijdag 3 november uitge reikt in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Om 19.30 uur is de ontvangst en de avond duurt tot 21.30 uur. Voor meer informatie of aanmeldingen: 0118- 654299. IVANlI DE 5 broden 5,50 'wit/bruin/volkoren Arnemuiden Zoutelande Veere, Souburg Vrouwenpolder Vlissingen Middelburg Wij behandelen: pijnklachten; menstruatieproblemen; rugklachten; psychische klachten; moeheid; allergieën; hooi koorts; maag- en darmproblemen; etc. Voor afspraken: maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9-17 uur. Amstelstraat 49, Oost-Souburg, tel. 0118-490084 www.praktijkvisser.nl Vergoeding via diverse zorgverzekeraars mogelijk Voor knippen, snijden, kleuren, permanenten etc. aantrekkelijke prijzen maandag t/m zaterdag, incl. de avonduren professionele producten spectaculaire openingsstunt: gehele maand november 20% korting! regio Middelburg en omstreken Meer informatie en prijzen op: www.thuiskapster-miranda.nl of bel: Enkele weken geleden merkte ik dat mijn vrouw twijfelde om met haar vriendinnen een weekendje weg te gaan. Als een goed echtgenoot, die zijn vrouw zo'n gezellig weekend natuurlijk van harte gunt, heb ik haai' in het bijzijn van haar vriendinnen aangespoord om tóch mee te gaan. Het vooruit zicht, om eindelijk een keer een heel weekend het rijk alleen te hebben, was te verleidelijk. Uit eindelijk werd de druk van vriendinnen en manlief haar te groot en ging ze overstag. Dagenlang heb ik er naar uit gekeken en afgelopen weekend was het dan einde lijk zover. Enthousiast heb ik haar uitgezwaaid. Ze was de hoek nog niet om, of ik lag languit op de bank. Geen 'stof zuig' opdrachten, de kranten op de grond en de muziek ordi nair hard aan. 's Avonds had ik een paar vrienden uitgenodigd voor een biertje. Ik voelde me weer even de jongen die vroe ger thuis zijn maten ontving, voordat we de kroegen onveilig maakten. Stoer bood ik ze aan het eerste biertje uit de bierten der te tappen. Het eerste pro bleem. De biertender. Hij werk te niet. In de wetenschap dat een bierloos weekend een ramp zou zijn, probeerde ik het apparaat weer aan de praat te krijgen. Het gemopper en getier hierover, bracht mijn dochter van twaalf naar bene- - den. "Het bier is ge- woon op, pap", zei ze rustig en veranderde met enkele onna volgbare bewegingen het vaat je. Me ietwat betrapt voelend, stuurde ik haai" streng weer naar boven. Het vrouwafhan- kelijke gevoel was fnuikend voor mijn ego. Na een lange nacht was de volgende ochtend zo mogelijk nóg schrijnender. Ik wist niet waar de broodjes la gen, hoe de sapcentrifuge in el kaar gezet moest worden en waarom de magnetron het niet deed. Geïrriteerd constateerde ik dat mijn dochtertje we derom voor alles een op lossing wist en mijn vrienden met een uitgebreid ont bijt verwende. "Heb je jezelf kunnen red den, schat?" vroeg mijn vrouw lichtelijk geamu seerd toen ze thuis kwam. "Geen enkel pro bleem lie verd, dat weet je toch?", ant woordde ik nonchalant. Giechelend liepen de twee on misbare vrouwen in mijn leven richting gang.

de Faam | 2006 | | pagina 3