€39," Speciale actie bij Vodafone City Point Walstraat 74, Vlissingen vodafone Samsung X450 van €73,55 voor Gelegen tussen de Bussestraat en de Kleine Markt, naast ijssalon San Marco, TElv/"JHM#:!itIDe Faam Woensdag 1 november 2006 - Pagina 2 'Protest is onwetendheid' MIDDELBURG - Hoe prakti seren jonge moslims hun ge loof, wordt er in de Zeeuwse samenleving rekening ge houden met hun gewoontes en hoe denken zij over de de monstratie van de rechts- extremistische NVB tegen een moskee in Middelburg? Studentes Siham en Radua oor delen positief over het ROC in Goes. Siham: "We hebben tij dens de Ramadan een gebeds ruimte gekregen en konden uit de les gaan om te bidden. We hebben in verschillende klassen uitleg gegeven over vasten, bid den en islamitische kleding." Er kwamen veel vragen van hun medestudenten. "Het beeld over de Islam via de media is al tijd gericht op individuen en niet op de waarden en normen die wij beleven. Onze klasgeno ten herkennen ondertussen de gewoontes en vinden die nu ook minder bedreigend." Siham be grijpt het protest tegen de mos kee enigszins. "Maar het komt voort uit onwetendheid. Onze boodschap is: verdiep je in de Is lam. Soms nodig ik Nederlandse vriendinnen uit om mee te gaan naar de moskee en één meisje heeft met ons meegevast. We hebben nu op het ROC een alge mene stilteruimte voor iedereen aangevraagd." Omar, ober bij Ristorante Pizzeria Milano in Domburg krijgt veel begrip. "Tij dens de Ramadan eten wij na zonsondergang. Onze collega's houden daar rekening mee en Nederlanders moeten zich eens verdiepen in de islam en de moskee, meent Siham. "Want angst komt voort uit onwetendheid." foto: jaap wolterbeek MN O ,w*y2 PÖRS incl. max. 10,- Prepaid TeGoed Extra voordeel alleen in Vlissingen Actie loopt t/m 12 november, vraag naar de voorwaarden in de winkel. SHf¥I$iJ«

de Faam | 2006 | | pagina 2