Walcheren Zorgen om de oogst... Computer op maat g Nieuwe coupe van Henk El Fuego is Mexicaan Bij Onassis aan tafel Uit het Zakenhart van... TuItAdi'lAiïilDe Faam Grote verschillen in opbrengst van aardappelen Allemekinders heeft koninklijk gras Open rouwcentrum Duijker: Wijn kopen bij Plus supermarkt Nieuw marktpubliek Woensdag 1 november 2006 - Pagina 25 Henk van der Veen. foto léon janssens MIDDELBURG - Na een weekje dicht wegens com plete verbouwing heropen de gisteren in de Korte Noordstraat Henk's Haar- verzorging. "Na zeven jaar werd het tijd voor een nieu we uitstraling", zegt Henk van der Veen, "De kapsalon is nu anders ingedeeld, wel met het zelfde aantal plaat- Roos Dokman en Sjaak Riemens. foto léon janssens VROUWENPOLDER - De Mexicaan, kleurige som brero's en poncho's. Roos Dokman en Sjaak Riemens: "Wij konden El Fuego over nemen en hebben dat om gedoopt in De Mexicaan." Tortillas met gevarieerde vulling, ook vegetarisch, en veel Mexicaanse- en grill specialiteiten staan op de Vangelis en Angela, foto léon janssens MIDDELBURG - Vorige maand opende Grieks res taurant Onassis in de Lange Noordstraat. Vangelis en Georgia ontvangen hun klanten met de bekende Griekse gastvrijheid. Zij ser veren hun gasten giros, moussaka, ossenhaas op traditionele wijze bereid, en andere vlees-, vis-, en vege- Inspirerende zaak... sen, maar met nieuwe comfortabele pompstoe- len. Alles in warme auberg ine tinten." Ook de prui kenafdeling kreeg een nieuw jasje waarbij de pri vacy van de klanten opti maal gewaarborgd is. De kindersalon is uitgevoerd in jungle stijl. Meer informatie 0118 - 634266. MIDDELBURG - Even voor stellen: Raab Karcher in Middelburg. Raab Karcher aan de Wal dam me weg 2 kent u wellicht vooral als één van de belangrijkste toeleveranciers van bouw materialen aan de profes sionele markt. Av Raab Karcher heeft echter W meer pijlen op haar boog en richt zich met een inspirerend en vernieuwend concept nu óók op de particuliere markt. Raab Karcher in Middelburg is één van de 54 vestigingen van Raab Karcher, verspreid over heel Nederland. "Dat wij veel kunnen betekenen voor de particulier, die op het punt staat te verbouwen of daartoe al aanstalten heeft ge maakt, is nog niet geheel tot de particuliere markt doorgedron gen", vertelt Kees de Visser, hoofd van de showroom in Middelburg. "Hoewel, Raab Karcher heeft in de afgelopen jaren toch al naar volle tevre denheid van onze klanten mim 150.000 keukens en badkamers geplaatst en betegeld. Dus echt onbekend zijn we niet." Een bezoek aan de showr oom is een plezier en geeft meteen het warme gevoel welkom te zijn. Het interieur is riant, inspire rend en aangenaam rustig. De keuken- en badkamermodellen zijn van alle gerenommeerde merken inclusief Erkalinea, het eigen merk van Raab Karcher en zijn dusdanig doordacht op gesteld dat de bezoeker een op- Kees de Vissen 'Elk goed ontwerp begint met een goed gesprek'. timaal beeld krijgt. De presenta tie van de vloer- en wandtegels is overzichtelijk en het assorti ment is eindeloos. De showroom van Raab Karcher zet aan tot oriënteren en inspi reren. Alles wat Raab Karcher biedt heeft 'vernieuwend' als gemeenschappelijke factor. Raab Karcher heeft een goed gevoel voor actualiteit en loopt soms zelfs de tijd vooruit. Ook voor een beperkt budget. Bij het ruime assortiment blijft het niet. "Wij bieden naast kwa liteit ook service met een hoofd letter S, gewaarborgd door onze zeven zekerheden en het Borg Garantiefonds", vertelt Kees de Visser. Hij benadrukt dat bij Raab Karcher ieder goed ont werp begint met een goed ge sprek: "Met behulp van de mo dernste software schetsen wij vervolgens supersnel de keuken of badkamer waar u van droomt. Bovendien heeft Raab Karcher zelf vakbekwame in stallateurs in dienst, want hoe je het ook wendt of keert, een keu ken valt of staat bij een deskun dige installatie." De zaak is te vinden aan de Wal- dammeweg 2 in Middelburg. kaart. Voor kinderen is er- een speelhoek met ballen bak. De Mexicaan is met 180 plaatsen geschikt voor feesten en vergaderingen. In de winter een maal per maand, en met feestdagen, lopend buffet. Ook voor af halen. Telefoon 0118 - 596300, maandag en dins dag gesloten. GOES - Uit een voorlopige raming van het CBS blijkt dat de Nederlandse aard appeloogst dit jaar uit komt op 4,3 miljard kilo, de laagste oogst sinds 1998. Dat komt vooral door het warme weer in ju li en de zware regenval in augustus. Exacte cijfers zijn nog niet bekend. Christiaan Dees, agrariër in 's Gravenpolder, maakt zich zor gen. Gestaag draait hij zijn rondjes om de aardappelen uit de grond en van het land te krijgen. Ondertussen vertelt hij: "2006 is een bijzonder jaar voor de landbouw, eentje voor de ge schiedenisboeken. Ik vermoed dat de verschillen in opbreng sten groot zullen zijn. Die ver- schillen zijn niet terug te leiden naar goed of slecht onderne merschap maar komen voort uit de grillen van de natuur." Dees is duidelijk bezorgd: "Ik weet nog niet hoe het uit zal gaan pakken. Het kan mee- en het kan tegenvallen. Omdat ik meerdere soorten heb hoop ik eventuele lagere opbrengsten nog wat op te kunnen vangen. Maar ik ben bang dat er bij ver schillende collega's harde klappen zullen vallen." Warmte en vocht Door de warmte en de vochtig heid zijn veel aardappelen in de grond gaan kiemen, die moeten worden uitgesorteerd. Partijen die de schuur in gaan hebben dure ventilatie en ka chels nodig. De kostprijs kan dan uiteindelijk hoger liggen dan de prijs waarvoor de aard appelen te zijner tijd verkocht kunnen worden. tarische-specialiteiten, uit de Griekse keuken. Toppers zijn Onassis schotel van de grill en 'pannetjes' ovenge rechten. Vangelis: "Onassis vonden wij een mooie naam, een wat oudere stijl." Donderdag 23 november Griekse muziek met Ypsi lon. Open vanaf 16.30 uur. Info: 0118-650010. MIDDELBURG - PCi Ex press op Varkensmarkt 4 in Middelburg is een compu terzaak voor reparaties, on derhoud en advies van hardware, software en voor nieuwe computers. Het bedrijf van Patrick Bisoen is gericht en gespecialiseerd op het maken van designcómpu- ters en gamecomputers, op de zakelijke als op de particuliere markt. Eigen beheer Patrick Bisoen vertelt: "We doen alles in eigen beheer. Wij maken pc's precies zoals de klant het wil, zodanig dat die perfect in het interieur in past. Zo kun je bijvoorbeeld kiezen voor een pc Patrick Bisoen. FOTO LÉON JANSSENS die in een hele kleine compu terkast moet passen. Bovendien maken we ze voor aantrekkelij ke prijzen", aldus Bisoen. Meer informatie www.pcie.nl via 's HEER ARENDSKERKE - Tuincentrum Allemekinders uit 's-Heer Arendskerke ver koopt sinds kort Royal Grass kunstgras. Directeur Sjaak Allemekinders: "In de prak tijk komen we veel proble men tegen met gazons. Het gras wil niet groeien of het groeit juist te snel, de kleur is niet goefd, er is mos en on kruid, noem maar op. Al de ze problemen zijn opgelost met kunstgras". Meer info via www.allemekinders.nl MIDDELBURG - Uitvaart verzorging De Groot-De Kam houdt zaterdag 4 no vember een open dag in het rouwcentrum aan de Bui- tenhovelaan 1 in Middel burg. Tussen 11.00 en 12.00 uur is er een optieden van muziekkorps Veere's Genoe gen, mannenkoor Semper Fidelis treedt tussen 14.00 en 15.00 uur aan om van zich te laten horen. Verder zijn er in het centrum diverse stands over uitvaart en rouwproces. MIDDELBURG - Voor het vierde achtereenvolgende jaar riep wijnschrijver Hu- brecht Duijker PLUS uit tot de Beste Wijnsupermarkt van Nederland. In Duijkers Wijnalmanak wordt een re cordaantal van 56 wijnen uit het assortiment van PLUS .bekroond met een ster en ■daarmee laat PLUS de 'concurrentie ver achter zich. Het aantal sterwij nen is meer dan verdub beld ten opzichte van vorig jaar, toen PLUS ook al het beste scoorde. Net als veel andere branches laat ook de markt herstel zien. De Nederlandse mark ten (goed voor een geschatte jaaromzet van 3 miljard) wil len zich nog meer richten op gezinnen met kinderen die een goede prijs-kwaliteitver- houding belangrijk vinden en een groot assortiment zoeken.

de Faam | 2006 | | pagina 25