ONDERHOUD BOLWERKEN START MAANDAG NIEUW VOORSTEL BEZUINIGING COLLECTIEF VERVOER nmm Werken als vrijwilliger Adviesraad Wmo aan de slag Presentatie Buurtbemiddeling op Wijktafel Zuid Landelijke intocht Sinterklaas in Middelburg Tulvr";iNAliilDe Faam Woensdag 1 november 2006 - Pagina 11 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reactiès zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Op vrijdag 3 en zaterdag 4 november is het 'Make a Difference Day' (MADD). MADD is een jaarlijks terugkerend groot landelijk evenement waarbij tien duizenden Nederlanders vrijwilli gerswerk verrichten. Vrijwilligers zijn het 'sociaal kapitaal' van de samenleving en leveren een belangrijke bijdrage aan de kwaliteit van veel maatschappelijke voorzie ningen. Vrijwillige inzet is een middel om maatschappelijke deelname en betrokkenheid te bevorderen en een uitstekende manier voor burgers om zich te ontplooien en te ontwikkelen. Bovendien kan vrijwilligerswerk de opstap zijn naar betaald werk. Ook bekende Nederlanders tonen zich deze dagen zich van hun beste kant, zoals Wouter Bos, Femke Halsema en Jan-Peter Balkenende. In Middel burg gaat Albert de Vries, wethouder van Zorg, Welzijn en Volksgezondheid op zaterdag 4 november als vrijwilli ger aan de slag in Grand Café Buitenrust. Het Grand Café is een gezellig wijkcentrum waar iedereen welkom is. De wethouder zal tijdens de lunch van 11.30 tot 13.30 bij de bediening assisteren en met de bezoekers een praatje maken. www.makeadifferenceday.nl In de raadsvergadering van maandag 25 oktober is door bur gemeester Schouwenaar de offi ciële Adviesraad Wmo geïnstal leerd. Bij de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) is een van de opdrachten aan alle gemeenten om een dergelijke Wmo adviesraad in te stellen. Deze adviesraden bestaan uit mensen die intensief contact onder houden met zorggebruikers en cliën tenraden en die, in het belang van hen, de gemeente gevraagd en ongevraagd advies geven bij alle plannen op het gebied van zorg en welzijn. De gemeente werkte daartoe al samen met een cliëntenplatform met afgevaardigden uit cliëntenraden. Er is nu gewerkt aan een officiële veror dening met details over de rechten en plichten en er is, na een openbare oproep, door het platform een nieuw team samengesteld. De gemeente raad heeft haar goedkeuring gege ven aan de verordening en aan het voorgestelde team. Burgemeester Koos Schouwenaar bedankte de oude platformleden met bloemen en verwelkomde de leden van de nieuwe Wmo adviesraad. De raad bestaat nu uit mw. W. Boogaard - de Vos, mw. J.C. van Dijk-Sturm, dhr. A. Flipse, dhr. H.J. Gentenaar-van der Lande, mw. F.M. Kögeler - Boucherie, dhr. A.P. van de Kreeke, dhr. G. Labeur, mw. M.G.L.C. Saeijs - de Graaf, dhr. D. Walvis. Inwoners van Middelburg kunnen met zorgen of ideeën op het gebied van zorg een welzijn contact opnemen met adviesraad Wmo. Inwoners kun nen ook zelf gebruik maken van inspreekrecht en voorstellen doen. Op woensdag 8 november houdt de wijktafel Zuid zijn vergadering in het Palet aan de Johan van Reigersbergstraat 2. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere een presentatie over buurtbemidde ling. Sinds september zijn vrijwillige buurtbemiddelaars actief die bemid delen bij conflicten tussen buren. Toine van Pamelen, coördinator van Buurtbemiddeling Middelburg, geeft een presentatie. Ook de verbetering van de verkeers veiligheid in de Torentrans staat op de agenda. Twee bewoners willen aan wijkwethouder Albert de Vries handtekeningen van omwonenden van de Torentrans overhandigen. Zij maken zich zorgen over de verkeers veiligheid en dan met name de ver keerssnelheid in de 30-kilomterzone. Een wijktafel is het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethou der en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkvereniging. De wijktafel is voor iedereen toegankelijk. De volledige agenda en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek 'Wijkaanpak'. Sinterklaas komt dit jaar op zaterdag 18 november aan in Middelburg. De gemeente is zeer vereerd met de keuze van de goedheiligman voor Middelburg en is druk bezig met de voorbereidingen op de ontvangst. Binnenkort leest u op www.middel- burg.nl alles over de intocht. Ook verschijnt er een speciale sinter klaaskrant die huis aan huis op Walcheren wordt bezorgd. Vanaf 6 november gaat de uit voering van het 'Onderhoudsplan Bolwerken' van start. Tot eind februari 2007 voert het Realisatiebedrijf van de gemeen te Middelburg de eerste fase van de werkzaamheden uit. Eind 2005 heeft het college een plan gepresenteerd om de Bolwerken op te knappen. Dat plan deed veel stof opwaaien. Naar aanleiding van reac ties van omwonenden en belangenor ganisaties is het oorspronkelijke plan op veel punten aangepast. Zo is zorg vuldiger omgegaan met het rooien van bomen ten behoeve van zichtlij nen. Het totaal aantal te kappen bomen is afgenomen en in verband met de kastanjeziekte worden voor lopig geen kastanjes gekapt. Alle afgesproken wijzigingen en uitvoe ringsmaatregelen zijn in het werkplan vastgelegd en doorgenomen met adviseur Copijn en de klankbord groep. Daarnaast is een beplantings plan opgesteld. Voor de uitvoering zijn de benodigde vergunningen aan gevraagd en verleend. Vergunningsplichtige bomen worden echter niet direct gekapt, omdat er nog een bezwaarprocedure loopt. Deze is waarschijnlijk binnen enkele weken afgerond. Wat gaat er gebeuren? De eerste fase van het onderhoud richt zich met name op het plantsoen tussen het pad en het water en rond om de molens. Bomen die in elkaar groeien of bijzondere exemplaren overschaduwen, worden gedund. Naast nieuwe beplanting worden de oevers plaatselijk van beschoeiing voorzien. De werkzaamheden wor den in delen uitgevoerd. Op 6 november beginnen de medewerkers op het Vlissings Bolwerk, twee weken later is het Langevielebolwerk aan de beurt. Daarna volgen Seisbolwerk, Noordbolwerk, Veerse- en Smidsbol- werk. Tijdens de werkzaamheden zijn delen van het bolwerk niet toegankelijk. We willen immers niet riskeren dat voor bijgangers een tak op hun hoofd krij gen. Na werktijd is het park wel gewoon vrij bereikbaar. Meer weten? Wilt u weten wat er precies gaat gebeuren bij u in de buurt? Op www.middelburg.nl Projecten kunt u de tekeningen bekijken. Dat kan ook op het informatiepaneel bij de werkkeet. Die is te vinden op de plaats waar de groenmedewerkers aan het werk zijn. Ook kunt u binnen kort deelnemen aan een rondleiding over de werkzaamheden. De exacte datum, tijd en plaats wordt binnen kort in de Faam en via internet bekend gemaakt. Heeft u voor die tijd vragen? Neem dan contact op met de heer I. de Visser, telefoon 67 53 72. Nog even geduld... Als het plantsoen tussen pad en water is opgeknapt, is een eerste slag gemaakt om de Bolwerken mooier te maken. In de jaren die vol gen wordt de beplanting op de rest van het Bolwerk opgeknapt en aan gevuld. Dit geldt met name voor de 'groene achterwand' naast de wan delpaden. Al met al duurt het drie jaar voor het Bolwerk helemaal tiptip in orde is. We hebben dan weer een mooi park, waar we als Middelburgers trots op kunnen zijn. De samenwerkende Walcherse gemeenten hebben afgelopen week een nieuw voorstel gedaan voor de bezuiniging op het col lectief vervoer voor mensen met een beperking. De nu voorgestel de maatregelen zijn minder ingrijpend. Wethouder Albert De Vries van Middelburg geeft aan dat het vast staat dat er bezuinigd moet worden, omdat de vervoerskosten anders met 1 miljoen euro stijgen. Het aantal gebruikers van het collectief vervoer is op Walcheren gemiddeld niet hoger dan elders, maar de pashou ders maken er wel 2,5 keer meer gebruik van. Dit geeft aan dat de voorzieningen goed zijn en dat men sen er graag gebruik van maken. De kosten worden echter wel erg hoog. Aanvankelijk bestond er een plan om de eigen bijdragen bij het collectief vervoer aanzienlijk te verhogen, met name op ritten buiten Walcheren. Over dit voorstel is zoveel commotie ontstaan dat de gemeenten besloten om de zaak opnieuw te bekijken. In grote lijnen houdt het nieuwe voor stel het volgende in: De gemeenten willen dat het ziekenvervoer van en naar ziekenhuizen voortaan door de zorgverzekeraars zal worden bekostigd. Hiertoe zullen gesprekken gevoerd worden met het Zorgkan toor. Een andere maatregel is dat er, net zoals bij het openbaar vervoer, per rit steeds een extra 'opstapzone' gerekend gaat worden. Het tarief van één zone wordt dan wel verlaagd van 50 cent naar 40 cent per zone. De gemeente zal blijven meebetalen aan ritten van maximaal vijf zones, dit zijn ritten binnen de regio. Voor ritten van meer dan vijf zones, zullen de pas houders gebruik moeten gaan maken van het zogenaamde Valys Vervoer. Binnen dit systeem kost een taxirit 16 cent per kilometer. Verder is het voorstel dat er een maximum gebruik per klant wordt ingesteld namelijk van 450 zones of 1800 kilometer. Zodra dit aantal zones wordt over schreden, zal een dubbel tarief wor den geheven. Dit komt dan dus neer op 80 cent per zone. Over de voor stellen wordt pas in december een besluit genomen. Eerst zal het Overlegplatform WVG over de voor stellen advies geven. Het Overlegplatform WVG bespreekt de voorgestelde maatregelen daartoe binnenkort met haar achterban en komt daarna met advies terug naar de Gemeenschappelijke Regeling Maatschappelijk Zorg. Inwoners die eventueel een visie willen meegeven, kunnen contact opnemen met Dhr. C.J. Schoof van dit inspraakplatform, telefoon 46 15 73. Naar verwach ting gaat de nieuwe regeling, bij goedkeuring, op 1 april 2007 in.

de Faam | 2006 | | pagina 11