STEMPASSEN IN DE BUS COMMISSIEVERGADERINGEN IN NOVEMBER HET WOORD AAN RAADSLID JANNIE SANDEE-MALJAARS Herdenking bevrijding Walcheren Verdien een spekcheque HElWTMiffffllDe Faam Woensdag 1 november 2006 - Pagina 10 Voorafgaand aan de maandelijk se gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voor bereid. in deze commissies wor den geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 13 november. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. U bent welkom om de vergade ring vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 1 november. Op maandag 6.november komt de commissie Ruimte bijeen. De verga dering van de commissie Algemeen Bestuur is op dinsdag 7 november. Deze week worden de stempas- sen verspreid in de gemeente Middelburg. Bewaar deze pas goed, want zonder kunt u geen stem uitbrengen. Middelburg doet mee aan het experiment Stemmen Willekeurig Stembureau (SWS). Dit betekent dat u mag stemmen in een Middelburgs stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets extra's moet regelen. Als u op woensdag 22 november, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stemmen, dan zijn er twee mogelijkheden: 1. U kunt u op de achterkant van de stempas iedere kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij of zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitgebracht. 2. U kunt iemand machtigen die bui ten de gemeente Middelburg kies gerechtigd is. De afdeling Publiekszaken heeft hier voor speciale formulieren, die door beiden moeten worden getekend. Deze schriftelijke machtiging moet u aanvragen voor 8 november in uw woonplaats. Zelf stemmen buiten Middelburg? Als u op de dag van de stemming in een andere Nederlandse gemeente wilt stemmen, dan moet u een kie zerpas hebben. Zo'n kiezerspas kunt u krijgen door met uw stempas naar de afdeling Publiekszaken in het stadskantoor te gaan. Daar wordt dan uw stempas omgezet in een kie zerspas. Schriftelijke aanvragen voor een kiezerspas kunnen tot en met 8 november worden ingediend. Aan de balie kan het omzetten van een stem pas in een kiezerspas tot en met vrij dag 17 november. Twee nieuw stembureaus Vergeleken met de laatst gehouden verkiezingen zijn er twee stembu reaulocaties gewijzigd. Het stembureau Verpleegcentrum Buitenrust aan de Buitenruststraat 221 is weer terug Het stembureau Hotel Arneville ver valt hierdoor. De kiezers van stembureau de Leeuwenburch, stemdistrict 20, wor den nu (ook) opgeroepen in het wijk centrum Palet aan de Johan van Reigersbergstraat 2. In het Palet staan die dag twee stemmachines. De keuze is vrij op welke stemmachi- ne u uw stem uitbrengt. De 28 stembureaus staan vermeld op de kandidatenlijst die volgende week huis aan huis wordt verspreid. Geen woorden maar daden Het kan niemand ontgaan zijn dat de landelijke verkiezingscampagnes zijn losgebarsten. In programma's, in grootte variërend van een pamflet tot een klein telefoonboek,zetten de poli tieke partijen hun beleid voor de komende jaren uiteen. Wie gaat ver gelijken zal ontdekken dat onderwijs, jeugd en het gezin in alle partijpro gramma's ruim aandacht krijgen. Het is mooi dat het gezin, jarenlang het stokpaardje van het CDA, nu door veel partijen wordt omarmd. Het is voor de tweede keer dit jaar dat de burger naar de stembus wordt geroe pen. Als gemeenteraad zijn we inmiddels al weer een halfjaar aan de slag, maar het CDA verkiezingspro gramma voor de gemeenteraad ligt nog steeds binnen handbereik en dat moet de komende vier jaar ook zo blijven. Wat we beloofd hebben moe ten we ook proberen waar te maken. In het duale stelsel is het ook nadruk kelijk de bedoeling dat we als raadsleden op pad gaan om te luiste ren naar wensen en opvattingen die in Middelburg leven om zo onze volks vertegenwoordigende rol goed te kunnen invullen. Als CDA fractie gaan we regelmatig op bezoek bij organi saties en bedrijven. Dit contact erva ren we als erg zinvol, want hoe ade quater de informatie is die wij ontvan gen hoe beter wij onze kaderstellen de en controlerende rol kunnen ver vullen. Persoonlijk wil ik mij in deze raadspe riode inzetten voor jeugd en gezin. Geen leerling mag meer tussen wal en schip terecht komen en aan opvoe den, het moeilijkste vak wat er is, begin je zonder opleiding. Vroegtijdig signaleren van problemen voorkomt uitval en problemen op latere leeftijd. Voor Brede scholen, schoolmaat- schappelijk werk en opvoedings ondersteuning zullen we daarom als gemeente structureel middelen vrij moeten maken. In de volle breedte is de druk op de professionals die wer ken in onderwijs, zorg en kinderop vang groot. Als gemeenteraad moe ten wij ons daar bewust van zijn en daar waar mogelijk gunstige rand voorwaarden creëren om deze druk te verlichten. Prachtig dat het gelukt is om in Middelburg met een rebound voorziening te starten zodat leerlin gen in het voortgezet onderwijs met problemen twaalf weken speciale hulp en begeleiding kunnen krijgen om ver volgens met deze hulp weer terug te kunnen keren op school. Kom ik weer terug bij het begin, de woorden zijn er maar de daden daar wil ik als raadslid op aangesproken worden. Jannie Sandee - Maljaars CDA raadslid jsandee@hotmail.com www.cda-middelburg.nl Oud-strijders uit de Tweede Wereldoorlog herdenken op zaterdag 4 november de bevrij ding van Walcheren. Dit gebeurt bij de monumenten op de Sloedam. Op de Sloedam staan drie monumen ten. Het eerste monument is opge richt voor de gesneuvelde Franse militairen die in mei 1940 op de Sloedam hebben gevochten. De drie Canadese infanterieregimenten van de 5th Canadian Infantry Brigade, The Black Watch of Canada, The Calgary Highlanders en Le Régiment de Maisonneuve, hebben vanaf eind oktober tot begin november 1944 felle gevechten geleverd bij de Gemeente Middelburg deelt in november weer spekcheques uit aan bewoners die zich inzetten voor hun straat of wijk. Het is een waardering voor initiatieven waar de buurt iets aan heeft. De cheques staan voor een bedrag van 125 tot 1.500 euro. Kent u iemand die zich dit jaar heeft inge spannen voor de buurt? Dan kunt u die via een aanmeldingsformulier nomineren. De formulieren moeten Sloedam met Duitse eenheden om Walcheren te bevrijden. De Canadezen werden na enkele dagen afgelost door Schotse troepen van het 1st Batallion The Glasgow Highlanders. Ter nagedachtenis van de in die gevechten gesneuvelde en gewond geraakte geallieerde militai ren staan op de Sloedam naast het Franse monument, een Canadees en een Schots monument. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt om 10.30 uur een toespraak. Vervolgens is er een minuut stilte ter nagedachtenis. Daarna leggen onder andere het gemeentebestuur van Middelburg, de Arnemuidse scholen en scouting Arnemuiden kransen: r voor 15 november bij de gemeente binnen zijn. Een deskundige jury beoordeelt de aanvragen. Meer weten over de spekcheques? Loop dan binnen bij uw wijkonder- steuningspunt of bij de informatiewin kel in het stadskantoor. Daar ligt een folder met spelregels, voorwaarden en aanmeldingsformulier klaar. U kunt ook bellen met Bram van Houte van de gemeente, telefoon 67 57 88. Of kijk op www.middelburg.nl onder de knop 'wijkaanpak'.

de Faam | 2006 | | pagina 10