f LANDELIJKE INTOCHT SINTERKLAAS HERDENKING BEVRIJDING WALCHEREN Wildgeparkeerde fietsen weg rond station A Nieuwe tegels voor tunnel Raad op de radio BrAWSHIfffiffiPe FaamWoensdag 25 oktober 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelbtJrg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Fietsen die op het stationsplein verkeerd geparkeerd staan, wor den binnenkort verplaatst naar de achterkant van het station, aan de kant van Dauwendaele. Zorg er dus voor dat uw fiets altijd tussen de beugels staat. Rondom het NS-station in Middelburg ziet het er rommelig uit. Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks hon derden fietsen geparkeerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestauratie en kaartautomaten lastig bereikbaar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. De gemeente en NS zijn de overlast beu. Daarom worden fout geparkeerde fietsen en fietswrakken binnenkort verwijderd. Kijk dus goed uit naar lege stallingsplaatsen. Fietsen mogen alleen tussen de beu gels geplaatst worden. Dat is opge- nomen in de Algemene Plaatselijke Verordening. Gelukkig houden veel mensen zich aan de regels. Maar nog niet iedereen. Dat is jammer en onnodig. Vaak staat er slechts een fiets tussen twee beugels, terwijl er ruimte is voor twee. Aan de kant van Dauwendaele staan beugels soms zelfs helemaal leeg. Er is dus altijd wel een vrije plek te vinden om uw fiets te parkeren. Bovendien kunt u voor slechts 1,10 per dag gebruik maken van de bewaakte stalling. Sinterklaas komt dit jaar aan in Middelburg. Glimmend van trots heeft de gemeente van sint te horen gekregen dat hij dit jaar in de Zeeuwse hoofdstad de eerste voet op Nederlandse bodem wil zetten. Sinterklaas zal met zijn gevolg aan-' komen op zaterdag 18 november. Vanuit Spanje vaart de Pakjesboot 12 via het Kanaal door Walcheren naar Middelburg. Daar wordt afgemeerd aan de Punt. Burgemeester Koos Schouwenaar heet Sinterklaas daar welkom namens alle kinderen van Nederland. Daarna maakt sint een rit door de historische binnenstad. De NPS doet als vanouds op televisie rechtstreeks verslag van de intocht in een speciale, extra lange aflevering van het Sinterklaasjournaal. Die uit zending behoort altijd tot de best bekeken tv-uitzendingen van het jaar. De centrale presentatie wordt vanuit foto: Peter Toornstra Middelburg verzorgd door Dieuwertje Blok, bijgestaan door mobiele ver slaggever Rik Hoogendoorn. De gemeente is zeer vereerd met de keuze van de goedheiligman voor Middelburg en is druk bezig met de voorbereidingen op de ontvangst. Binnenkort leest u op www.middel- burg.nl alles over de intocht. Ook ver schijnt er een speciale sinterklaas krant die huis aan huis op Walcheren wordt bezorgd. Oud-strijders uit de Tweede Wereldoorlog herdenken op zaterdag 4 november de bevrij ding van Walcheren. Dit gebeurt bij de monumenten op de Sloedam. Op de Sloedam staan drie monumen ten. Het eerste monument is opge richt voor de gesneuvelde Franse militairen die in mei 1940 op de Sloedam hebben gevochten. De drie Canadese infanterieregimenten van de 5th Canadian Infantry Brigade, The Black Watch of Canada, The Calgary Highlanders en Le Régiment de Maisonneuve, hebben vanaf eind oktober tot begin november 1944 felle gevechten geleverd bij de Sloedam met Duitse eenheden om Walcheren te bevrijden. De Canadezen werden na enkele dagen afgelost door Schotse troe pen van het 1st Batallion The Glasgow Highlanders. Ter nagedach tenis van de in die gevechten gesneuvelde en gewond geraakte geallieerde militairen staan op de Sloedam naast het Franse monu ment, een Canadees en een Schots monument. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt om 10.30 uur een toespraak. Vervolgens is er een minuut stilte ter nagedachtenis. Daarna leggen onder andere het gemeentebestuur van Middelburg, de Arnemuidse scholen en scouting Arnemuiden kransen. In geval van brand, kan een rook melder uw leven redden. Rookmel ders waarschuwen u razendsnel bij brand, ook wanneer u slaapt. Met rookmelders heeft u extra waarde volle tijd om te ontsnappen. Om het apparaat te promoten is het op zaterdag 28 oktober Nationale Rookmelderdag. Onder toeziend oog van een notaris zullen er vijftig adressen in Nederland geselecteerd worden. Deze huishou dens ontvangen die dag bezoek van de brandweer. Wie een werkende rookmelder heeft, maakt kans op de hoofdprijs van 250 staatsloten. Natuurlijk blijft het na 28 oktober ook verstandig om rookmelders te kopen. Ze worden vooral verkocht in de doe- het-zelfzaken en bouwmarkten. Als u donateur wordt van de Brandwonden stichting, krijgt u gratis twee rook melders. Kijk voor meer informatie op www.brandwonden.nl en www.nationalerookmelderdag.nl De commissie Straatnaamgeving ver gadert op woensdag 1 november in het stadskantoor. Op de agenda staat onder andere de nieuw te bouwen wijk ten zuiden van de Erasmuswijk. De commissie bespreekt hoe de wijk gaat heten. De vergadering is open baar en begint om 9.00 uur. De tunnel onder het Groenewoud krijgt een opknapbeurt. Maandag start de aannemer met het weg halen van de duizenden huidige tegeltjes. Vanwege het slopen moet de tunnel tien dagen dicht. Als de oude tegels zijn weggehaald, gaat de tunnel weer open en start de aannemer met het plaatsen van de nieuwe tegels. Tijdens het betegelen is de tunnel in de lengte in tweeën gedeeld door hek ken. Op de tunnelwanden komen oranje, witte en grijze tegels. Ook zijn er enke le symbolische motieven van plekken uit het Stationsgebied te zien. Golfjes die staan voor het Kanaal door Walcheren en een rails voor het nabij gelegen spoor. Het resultaat is eind november te bekijken. Fietsparkeren bij het station, spelen in Middelburg, de Wet Maatschappe lijke ondersteuning. Het zijn enkele belangrijke onderwerpen waar de Middelburgse gemeenteraad afge lopen maandag een besluit over heeft genomen. Wie de raadsverga dering heeft gemist, kan de hoogte punten alsnog horen op CoolFM. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergadering en reacties van bestuurders en bezoekers. De uit zending staat op voor 27 oktober van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op 30 oktober van 20.00 tot 22.00 uur. De radiozender is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM.

de Faam | 2006 | | pagina 9