STEMPAS OP DE MAT VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN BLIJVEN GELIJK HET WOORD AAN RAADSLID NELLIE DE BONT WWW.MIDDELBURG.NL j Informatiedag over tuinafval Op woensdag 22 november kunt u uw stem uitbrengen voor de verkie zing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Volgende week ontvangt u een stern- pas. Met deze pas mag u stemmen in elk stembureau van de gemeente Middelburg. Op de stempas staat nog wel het adres van een stembu reau in de buurt, maar niemand is verplicht om daar te stemmen. Zonder stempas kunt u die dag geen stem uitbrengen. De week daarna valt ook de lijst met kandidaten bij u op de mat. Weet u nog niet op welke partij u gaat stemmen? Kijk dan eens voor advies op www.stemwijzer.nl. Burgemeester en wethouders hebben afgelopen week het Besluit maatschappelijke onder steuning vastgesteld. Alle details van de huidige regeling voorzie ningen gehandicapten blijven gelijk. Ook de eigen bijdragen voor de huishoudelijke zorg blij ven voorlopig gelijk. De hoogte van het persoonsge bonden budget voor de huishou delijke zorg gaat enkele euro's omhoog. Wel komen er bezuini gingen op het gebied van ver voer. Op 1 januari 2007 is in onze gemeen te de verordening Maatschappelijke Ondersteuning van kracht. Het gaat hierbij om de uitwerking door de gemeente van haar nieuwe verant woordelijkheden onder de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Bij de voorbereiding hiervan werken de drie Walcherse gemeen ten samen binnen de Maatschappe lijke Zorg Walcheren (MZW). Dinsdag 17 oktober is het concept Besluit maatschappelijke ondersteuning door de colleges van Vlissingen, Middelburg en Veere vastgesteld. Nu de nieuwe verordening bijna in werking treedt, lijkt het erop dat extra veel mensen nog in 2006 een beroep doen op de Wet Voorziening Gehandicapten. Blijkbaar zijn zij bang dat de situatie begin 2007 verslech tert. Het dagelijks bestuur wil daar om benadrukken dat er op het gebied van maatschappelijke zorg voorlopig niets verandert. Het per soonsgebonden budget en de eigen bijdrage blijven per saldo hetzelfde; zowel in Vlissingen, Veere als Middelburg. Een voorstel wordt in december behandeld in de Walcherse gemeenteraden. Voordat het Besluit definitief door b&w wordt vastgesteld kunnen inwo ners van de gemeente Middelburg en belanghebbenden hun zienswijze op dit ontwerp-besluit geven. Het besluit, de toelichting en de beleids regels liggen zes weken ter inzage. De inspraakperiode loopt van 18 oktober 2006 tot en met 28 novem ber 2006. Zienswijzen kunnen schrif telijk toegezonden worden aan het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, ter attentie van Projectgroep Wmo, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Het is ook mogelijk om uw zienswijze mon deling in te dienen. U kunt hiervoor een afspraak maken met mw. De Rooij, telefoonnummer (0118) 67 57 96. Het besluit met de toelichting en de beleidsregels kunnen, tijdens ope ningstijden, worden ingezien bij.de informatiewinkel in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. U kunt hier ook exemplaren krijgen. De stuk ken zijn ook in te zien in de Zeeuwse Bibliotheek-en op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder het kopje Zorg Welzijn. Een speciaal mengsel lijkt te helpen tegen bloedingsplekken op kastanjes. foto: Jacky Nijsen gesnoeid in bijvoorbeeld de huurtoe- slag. De PvdA fractie in Middelburg heeft het initiatief genomen voor een rege ling voor ouders met schoolgaande kinderen en een minimuminkomen om een computer aan te kunnen vragen. Er is een witgoedregeling, en er wordt op dit moment gewerkt aan een regeling om een bijdrage te kun nen krijgen voor sport en culturele activiteiten. Het is belangrijk dat deze regelingen bekendheid krijgen, dat mensen weten dat ze bestaan en geholpen worden bij het aanvragen hiervan. Daar ligt een belangrijke taak, vooral voor de medewerkers van de SDW. Het zal even wennen zijn, een nieuwe organisatie. Wennen voor het perso neel maar ook wennen voor de klant. De SDW wil dat de medewerkers er alles aan doen om klanten vriendelijk en correct te helpen. Wij gaan er van uit dat dit ook zo gebeurt. Mocht u echter andere ervaringen hebben, dan horen wij die graag van u. Nellie de Bont, Raadslid PvdA bontjn@zeelandnet.nl tel: 61 68 09 r ledereen met een tuin kan erover meepraten: een tuin levert heel wat afval op! Dit wordt vaak afge voerd via de groene bak (die hier door heel snel vol is) of via een speciaal ritje naar de milieustraat. Dit kan ook anders, en bovendien natuur- en milieuvriendelijker. Meer weten? U bent welkom op 11 november tussen 10.00 en 16.00 uur in het MilieuEducatieCentrum (MEC) aan de Korenbloemlaan 5 in Vlissingen. Er is dan informatie over het verwer ken van tuinafval in eigen tuin, zoals composteren en creaties van snoeiaf- val als vlechtschermen, houtrillen en takkenwigwams. Tevens is er een demonstratie over het bouwen van een vlechtconstructie van snoeihout door medewerkers van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Hiervan zijn ook al diverse voorbeelden te zien in de educatieve natuurtuin rond het MEC. Actie compostvaten Composteren in eigen tuin kan met behulp van een kunststof vat of via zelfgebouwde constructies van hout of gaas, die natuurlijker ogen en vaak beter werken. Wie het compostvat niet meer nodig heeft, kan hem voor of op 11 novem ber inleveren bij het MEC. Ze zijn die dag te koop voor vijf euro. Vooraf reserveren is ook mogelijk, onder voorbehoud dat er aangeleverd wor den. De opbrengst is bestemd voor de renovatie van de tuin rond het MEC. Oud tuingereedschap Hebt u nog oud gereedschap staan in de schuur? Deze dag kunt u het kwijt in het MEC. Die brengt het naar de Stichting Gered Gereedschap in Middelburg die het opknapt en doorstuurt het ontwikke lingslanden. Zo krijgt het nog een tweede leven. Half juni werden de zieke kastan jebomen op de Vismarkt voor het eerst behandeld met Indiase kruiden. Het is hoopgevend dat na diverse nabehandelingen bij drie van de vier zieke kastanjes de ziekte zich niet heeft uitge breid. Enkele kastanjebomen in Middelburg lijden aan de gevreesde kastanjeziek te. Eén van de kenmerken van deze ziekte is dat er zichtbare bloedings plekken óp de stam zitten. Om de ziekte halt toe te roepen heeft de gemeente het bedrijf Holzer Boomverzorging uit Kamperland in de hand genomen. Zij probeert op alternatieve wijze de bomen te hel pen om zich te weren tegen de ziek te. Om de stam van de bomen heeft het bedrijf een manchet van een mengsel van onder andere Indiase kruiden en biologische mest aange bracht. Het goedje lijkt te werken. Vorige week bleek uit een inspectie dat op drie van de vier bomen minder bloedingsplekken zitten. Het is de bedoeling dat het bedrijf volgend jaar de kastanjebomen op de Vismarkt en aan de Houtkaai blijft onderhouden. Van 3 naar 1 voor betere dienstverlening Sinds 1 januari 2006 zijn de drie soci ale diensten op Walcheren samenge gaan onder de naam SDW (Sociale Dienst Walcheren). Uitgangspunt in het beleid is dat iedereen die kan wer ken ook moet werken. Als werk niet mogelijk is wordt een opleiding of een stageplek aangeboden, ook is het mogelijk om vrijwilligerswerk te doen. De fractie van de PvdA is het hiermee eens. Maarniet iedereen is in staat om te werken. Er zal altijd een groep mensen blijven die om wat voor reden dan ook, al dan niet tijdelijk, niet kan werken en daardoor aangewezen is op een uitkering van de sociale dienst. Vrijwel niemand kiest er vrijwillig voor om in die situatie terecht te komen. En laten we niet vergeten dat het geen vetpot is om van een bijstands uitkering rond zien te komen. We zien dan ook dat de groep men sen die een beroep doet op de voed- selbank steeds grater wordt. Dit betreft overigens niet alleen mensen met een bijstandsuitkering, maar ook mensen met AOW, al dan niet aange vuld met een klein pensioen. En soms mensen met een baan die door schul den in de problemen zijn gekomen. Het is erg dat in een land als Nederland een dergelijke voorziening nodig is. Er zijn gelukkig regelingen waar men sen een beroep op kunnen doen, zoals huur-en zorgtoeslag, een collec tieve ziektekostenverzekering en ont heffing van de gemeentelijke belastin gen. Al heeft de regering de afge lopen jaren wel onverantwoord

de Faam | 2006 | | pagina 8