O AutoTrack.nl 10 november 2006 van de mantelzorg |De Faam Agenda activiteiten Markante maquettes KERSTPAKKETTEN Woensdag 25 oktober 2006 - Pagina 6 Gebruik je DOOR ELLY DE FEUTER MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek hield zondag voor de vierde keer een We tenschapsdag. Bedrijven en verenigingen lieten het pu bliek kennismaken met we tenschap en techniek en de invloed die deze hebben op onze samenleving. Met het thema 'Gebruik je ener gie' werd zondag aandacht ge vraagd voor alles wat met energie te maken heeft; van energie die in jezelf stroomt tot energie die op allerlei manieren wordt opge wekt. Tussen de boekenrijen in een rolstoel allerlei ogenschijn lijk kleine obstakels overwinnen, je lichaamswarmte in prints zichtbaar maken met behulp van een infra rood camera, je energie gehalte testen op de roei- machine, tai chi, gamers- ruimte, muziek maken met antennes; het lijkt allemaal een vreemde combinatie, maar het combineerde wonderwel. Lineke Broos, pr medewerker, kijkt tegen het eind van de dag te vreden temg. Ze vertelt; "De we tenschapsdag is natuurlijk in de eerste plaats bedoeld om jonge ren op een speelse en leerzame manier in aanraking te brengen met techniek en wetenschap. Maar we laten tevens zien dat de bibliotheek ook een cultuur- en ontmoetingscentrum is en dat we een uitgebreide collectie be zitten. Over alle activiteiten is zo wel populair als wetenschappe lijk werk te vinden." MIDDELBURG Duizend mensen vonden zondag de weg naar de bibliotheek vinden voor de wetenschapsdag. Ze vermaakten zich met doedingen. Veel kinderen gingen naar huis met een eigen gemaakte zonneboot, klaplamp of kameralarmsysteem. Of hadden een cd op zak met daarop een eigengemaakte elektronische compositie over Doornroosje. Dat het een geslaagde dag was, bewees een jonge onderzoeker toen hij zijn moeder vertelde: "Mijn zonneboot kon echt varen." (Foto Manfred Berrevoets) DONDERDAG Middelburg, De Drvkkery, popmuziekquiz, 19.30-20.30 u Middelburg, Koorkerk, middaggebed, 13 u Oost- Souburg, Palazzoli Huis, ont moetingsmiddag nabe staanden, 14-15.30 u Middelburg, Louise de Colignyzaal, Abdij, ver gadering, stuurgroep Rondom het Veerse Meer, 14 u VRIJDAG Vlissingen, Pres. Roosevelt- laan 744, informatieochtend, 'Brandwonden preventie', Ned. Brandwondenstichting, 9-11 u ZATERDAG Middelburg, Waterplein, spoken, 'Halloween', div. ac tiviteiten, 19.15-21.30 *Veere, Markt, historische marktdag, 10-17 u Middelburg, Het Pa let, rommelmarkt, 9-12 u ZONDAG Ritthem, Fort Rammekens, rondleiding, 14-15.30 u Vlissingen, MuZEEum, stadswandeling, 14-15.30 u WOENSDAG Middelburg, Stadskantoor, vergadering, 'Commissie Ruimte', 19.30 u MIDDELBURG - De eerste ruwe maquette van een bouwwerk is voor een archi tect erg belangrijk. Deze schetsen zullen niet ontbreken op de tentoonstel ling in CBK Zeeland. De ex positie laat de 'markantste' schetsmaquettes van Zeeuw se architecten zien. De ope ning is op zondag 5 novem ber om 15.00 uur. Account Manager Guido Bakker loopt achterstevoren van Amsterdam naar Roermond als u ook maar één fout bouwjaar op onze site vindt. De betrouwbaarste check. AutoTrack Steunpunt Mantelzorg en vrijwillige thuiszorg ZeeUWSe D3Cj Provincie Zeeland Voor ieder die voor een ander zorgt; bijvoorbeeld voor een familielid, kind, ouder, partner, vriend of buur. Op deze dag willen wij mantelzorgers, jong en oud verrassen met een mooi presentje! Dus kent u een mantelzorger, die in elk geval 4 uur per week voor een ander zorgt en die het verdient om in het zonnetje gezet te worden, of bent u zelf mantelzorger en u zou graag zo'n presentje ontvangen? Bel dan naar één van de Steunpunten Mantelzorg bij u in de buurt: Walcheren, tel.:0118 - 553530 West-Zeeuws-Vlaanderen, tel.:0117-452452 Terneuzen, tel.:0115 - 695822 Gemeente Reimerswaal, tel.:0113 - 395337 Hulst, tel.:0114-312388 Gemeente Borsele, tel.:0113-316157 De Bevelanden, tel.: 0113 - 221576 Tholen, tel.: 0166 - 663784 Schouwen- Duiveland, tel.:0111 -457103 E-mail: info@vrijwilliaethuiszorazeeland.nl Opgeven kan tot 1 november De volledige advertentietekst staat op: www.vrijwilligethuiszorgzeeland.nl Het Leger des Heils en de Protestantse Kerk te Oost-Souburg stellen dit jaar kerstpakketten beschikbaar voor inwoners van de gemeente Vlissingen en Middelburg die langdurig op een bij standsuitkering zijn aangewezen. Aanvraagformulieren zijn op de volgende locaties af te halen en/of terug te brengen: - Adventskerk, Kerklaan 19, West-Souburg (maandagmiddag 14.00-16.0Q uur) - Kledingwinkel Leger des Heils, P. Krugerstraat 190, Vlissingen (woensdag 08.30-12.00 uur) - Kledingwinkel Leger des Heils, Hoogstraat 27, Middelburg (donderdag 09.30-13.00 uur, zater dag 10.00-12.00 uur) - Sociale Dienst Walcheren (alleen afhalen), Kanaalweg, Middelburg - Leger des Heils (alleen inleveren), Dr. Stavermanstraat 39, Vlissingen - Voor inwoners van Oost-Souburg en Ritthem dagelijks in de bibliotheek aan de Kanaalstraat en Wijkcentrum De Regenboog aan de Middelburgsestraat (alleen afhalen). Deze formulieren moeten worden gedeponeerd in de rode brievenbus bij het hek voor De Ark naast de kerk aan hel Oranjeplein te Oost-Souburg. De uiterste inleverdatum staat vermeld op de formulieren. Hieraan wordt strikt de hand gehouden.

de Faam | 2006 | | pagina 6