Installatie van De Leeuw, De Heks vrijwilligersraad en De Kleerkast Kennisgeving tracébesluit Kruising buisleidingstraat Sloelijn W4 Mediteren en zingen Herdenking oud-strijders dé Weekkrant De Faam - m)A Inspraakpunt Woensdag 25 oktober 2006 - Pagina 26 MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk van Middelburg is op za terdag 28 oktober een Hervor mingsavond. Naast koorzang van jongerenkoor Hannanja uit Tholen en Kinderkoor Jong Asaf uit Goes, is er ook een medita tie, orgelsolo en veel samen- zang. Baritonsolist Jos Dinge- manse zingt een aantal liede- ren. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Er is een collecte voor Stichting Zee- land helpt Roemenië. Ds. C.J. Meeuse leidt de avond. 8 i i OOST-SOUBURG - De belan gen behartigen van de vrijwilli gers van Stichting Palladium. Dat is wat de Vrijwilligersraad gaat doen. Directeur Peter Gillissen instal leert op dinsdag 31 oktober de nieuwe raad. De raad contro leert bijvoorbeeld of de vrijwilli gers voldoende inspraak heb ben en of ze cursussen kunnen volgen. Stichting Palladium is een welzijnsinstelling die zich sterk maakt voor de inwoners van Vlissingen, Oost-Souburg en Rhittem. De installatie be gint om 20.00 uur in wijkcen trum De Zwaan aan de Krom- wegesingel 1 in Oost-Souburg. In de raad zitten nu vijf mensen terwijl er zeven mensen zitting in kunnen nemen. Vrijwilligers die ook graag een plekje in de raad zouden krijgen, kunnen zich nog opgeven via info@stichtingpalladium.nl. Voor meer informatie: www.stichtingpalladium.nl. MIDDELBURG - De betoveren de wereld van Namia. Natio naal Jeugd Musical Theater laat er op zondag 12 november iets van zien. In de musical De Leeuw, De Heks en De Kleerkast, gaan Pe ter, Susan, Edmund en Lucy lo geren bij een oude professor in een groot huis op het platte land. De kleine Lucy ontdekt in een lege kamer van het huis een geheimzinnige kleerkast. Ze verstopt zich in de kast en loopt zomaar een andere wereld bin nen, het land van Namia. Dank zij de Witte Heks is het altijd winter in Namia. De kinderen proberen daar met behulp van de leeuw Asian iets aan te doen. De show is om 13.00 en 16.00 uur in de Stadsschouwburg Middelburg in Middelburg. Aan deze betoverende familiemusi cal werken onder andere Janke Dekker, Clous van Mechelen, Harold Verwoert en Roel Felius mee. WESTKAPELLE - Een aantal oud-strijders uit Engeland arri veert op dinsdag 31 oktober in Walcheren om te herdenken dat zij in 1944 ons land bevrijd den. Er zijn diverse herdenkingen op Walcheren. Op woensdag 1 no vember is er om 10.30 uur een herdenking op de dijk bij West- kapelle en om 11.00 uur bij het monument bij Erika. Andere activiteiten zijn later in de week en staan v olgende week in De Faam. Middelburg f§ Vlissingen Kapelle V HAVENGEBIED V VLISSINGEN -OOST Vs Krab ben dijke n dijke Roosendaal BELGIË V De minister van Verkeer en Waterstaat heeft, in overeenstemming met de minister van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM), op 12 oktober 2006 een tracébesluit genomen voor de Kruising buisleidingstraat Sloelijn. Het tracébesluit Kruising buisleidingstraat Sloelijn ligt van 24 oktober tot en met 5 december 2006 ter inzage op verschillende locaties in de regio. Op grond van de Tracéwet en de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden die hun zienswijze al bij het ontwerp-tracébesluit Kruising buisleidingstraat Sloelijn naar voren hebben gebracht, van 25 oktober tot en met 5 december 2006 beroep instellen tegen het Tracébesluit bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Achtergrond De Sloelijn is een goederenspoorlijn die het Sloegebied (havengebied Vlissingen-Oost) verbindt met het Zeeuwse hoofdspoor Vlissingen-Roosendaal. Het tracébesluit Sloelijn is op 3 augustus 2005 onherroepelijk geworden en de spoorlijn wordt momenteel gerealiseerd. In 2007 zal de nieuwe Sloelijn naar verwachting in gebruik kunnen worden genomen. Ter hoogte van de Bernhardweg, in de gemeente Vlissingen, kruist de Sloelijn een aantal gebundelde buisleidingen, een zogenoemde buisleidingstraat, van het havenschap Zeeland Seaports. Bij de voorbereiding van de uitvoering van het tracébesluit en tijdens overleg met de betrokken leidingbeheerders, is gebleken dat de gekozen oplossing voor de kruising* met de buisleidingstraat, zoals opgenomen in het tracébesluit Sloelijn, niet optimaal is. Gebleken is dat een oplossing waarbij de buisleidingstraat door middel van een spoorviaduct wordt gekruist, tegemoetkomt aan de bezwaren van de oorspronkelijke oplossing zonder dat deze tot hogere kosten leidt. Om de aanleg van het spoorviaduct mogelijk te maken, is besloten tot een ambtshalve wijziging van het tracébesluit Sloelijn. Het voorliggende tracébesluit voorziet in een kruising van de Sloelijn met de buisleidingstraat door middel van een spoorviaduct. Dit spoorviaduct zal tevens de Westhofweg kruisen. U kunt het tracébesluit ook downloaden via www.inspraakvenw.nl en via www.sloelijn.nl. U kunt het document aanvragen bij het Informatiepunt Sloelijn, tel. 0118 655 190. Op het tracébesluit Sloelijn dat ter informatie bij de stukken zal worden gelegd, is geen beroep meer mogelijk. Aoe kunt u beroep instellen? Belanghebbenden die hun zienswijze al bij het ontwerp-tracébesluit Kruising buisleidingstraat Sloelijn naar voren hebben gebracht, kunnen van 25 oktober tot en met 5 december 2006 beroep instellen bij: Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State Postbus 20019 2500 EA Den Haag Het ondertekende beroepschrift dient ten minste te bevatten: uw naam en adres; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; een opgave van redenen waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Voor het instellen van beroep is griffierecht verschuldigd. Voor particulieren is dit vastgesteld op 141,- en voor niet-natuurlijke personen op 281,-. Over de wijze waarop en binnen welke termijn u dit dient te betalen, krijgt u, na indiening van het beroep, bericht van de griffie van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het tracébesluit Het tracébesluit voorziet in een gewijzigde kruising van de buisleidingstraat nabij de Bernhard weg in de gemeente Vlissingen. Op de kaart en in de bijbehorende bepalingen is deze gewijzigde oplossing weergegeven, met een toelichting. Waar ligt het tracébesluit ter inzage? Het tracébesluit Kruising buisleidingstraat Sloelijn kunt u van 24 oktober tot en met 5 december 2006 tijdens de reguliere openingstijden inzien op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Borsele, Middelburg en Vlissingen; - de hoofdvestigingen van de openbare bibliotheken in bovengenoemde gemeenten; - het provinciaal informatiecentrum in Middelburg; - het kantoor van Zeeland Seaports in Terneuzen; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg; - de bibliotheken van de Ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, beide in Den Haag. Nadere informatie Voor het opvragen van, een exemplaar van het tracébesluit en/of nadere informatie over de inhoud daarvan, kunt u contact opnemen met het informatiepunt Sloelijn, tel. 0118 655 190 of kijken op www.sloelijn.nl. Voor inlichtingen over de procedure kunt u contact opnemen met het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, tel. 070 351 96 02. Verkeer en Waterstaat

de Faam | 2006 | | pagina 26