GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN RAADSCOLUMN BEZOEK GEMEENTERAAD TERMINAL SUBSIDIE BODEMSANERING AGENDA VERGADERING GEMEENTERAAD AGENDA VERGADERING COMMISSIE VAN DE GEMEENTERAAD GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 25 OKTOBER 2006 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn inge diend: A) Aanvraag Lichte bouwvergunning: 1plaatsen carport van Hallstraat 33 2. plaatsen porta-cabins Frankrijkweg 3 3. plaatsen dakkapellen (voor/achter) Gouwestraat 157 B) Aanvraag Reguliere bouwvergunning: 1. bouwen schuur Zandweg 54 2. gedeeltelijk vernieuwen gevelreclame Kanaalstraat 4 3. gedeeltelijk vernieuwen gevel reclame Walstraat 189 4. uitbreiden woning Haagland 3 C) Aanvraag Sloopvergunning: 1. slopen asbesthoudende materi alen Aagje Dekenstraat 1 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. verbouwen Petruskerk, 12-10-2006 2. uitbreiden verkoopmagazijn Bedrijfsweg 8, 13-10-2006 3. verbouwen woning Vlissingse- straat 116, 17-10-2006 4. verbouwen voorgevel Lange Zelke 13, 17-10-2006 5. uitbreiden woning (serre) Koop mansvoetpad 32, 17-10-2006 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schrif telijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergun ningen met bijbehorende teke ningen kunnen na een telefoni sche afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Vrijstelling (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op het verzoek om vrijstelling in combina tie met ingediende bouwaanvraag van de heer K. Ovaa voor het bou wen van een tijdelijke schuur (ten hoogste 5 jaar; instandhoudings termijn tot 1 januari 2012) aan de Zandweg 54. Artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende zes weken, ingaande 26 oktober 2006 tot en met 6 decem ber 2006 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter atten tie van Afd. OntwikkelingPostbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsverga deringen zijn 26 oktober, 9 en 23 november 2006. Drank- en horecawet Kennisgeving terinzagelegging Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben vergunningen ingevolge de Drank- en Horecawet verleend aan de hierna genoemde paracommerciële instellingen: 1. Wijkcentrum'De Regenboog' Middelburgsestraat 113 4388 VP OOST-SOUBURG 2. Jongerencentrum 'De Walk Inn' Bonedijkestraat 159 4382 KB VLISSINGEN 3. Buurtcentrum 'De Paraplu' Alexander Gogelweg 59 4384 EV VLISSINGEN 4. Wijkcentrum 'Het Palet' Willem Roelofzlaan 2 4382 TD VLISSINGEN Ter inzage De vergunningen en alle relevante stukken liggen van donderdag 26 oktober t/m 6 december 2006 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Kru gerstraat 1. Desgewenst wordt er onder kantoortijden door de afde ling Milieu aan de Vredehoflaan 950 een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken (tel. 0118-487204). Bezwaar Tegen ons besluit tot vergunning verlening kunnen belanghebben den op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de datum van publicatie daarvan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen (Postadres Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Het bezwaar schrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dag tekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Voorlopige voorziening Voorts kan de voorzieningenrech- ter van de Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, indien een belangheb bende bezwaar maakt, op verzoek een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Een afschrift van het bezwaarschrift moet bij het verzoekschrift om een voorlopige voorziening gevoegd worden. Voor het in behandeling nemen van een verzoek om voor lopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Nadere informatie hierover kan de griffier van de rechtbank verstrekken. Wet milieubeheer/ Algemene wet bestuursrecht Wij maken bekend een melding op grond van het Besluit horeca- sport-, en recreatie-inrichtingen milieubeheer te hebben ontvangen vanwege het oprichten van een balletschool voor danslessen in het perceel Kenau Hasselaarstraat 557 te Vlissingen. Deze melding ligt tot 6 decem- bèr 2006 .elke werkdag tijdens Trots! Wie de laatste tijd niet meer in het zuidelijk deel van de Walstraat geweest is, moet nu toch echt eens gaan kijken. De gerestaureerde geveiwand is al enkele weken zichtbaar en ziet er fantastisch uit. Een aantal panden is klaar en aan een aantal wordt nog gewerkt. De eerste panden zijn ver kocht en straks wordt er weer gewoond en gewerkt. De res tauratie heeft lang geduurd, te lang eigenlijk, en veel gekost, dat wel! Maar wat er nu van achter de steigers te voorschijn gekomen is, heeft het lange wachten en de investering de moeite waard ge maakt. jammer dat er aan de overkant een paar panden op de begane grond leeg staan, wat niet fraai is. Hopelijk ontstaat er door het restauratieproject en de herinrichting van de straat voldoende animo voor een passende invulling van ook deze panden. In elk geval hebben we weer een stukje oud Vlissingen terug waar we trots op kunnen zijn. En dan te bedenken dat het allereerste plan uitging van sloop en nieuwbouw. Gelukkig dat we daarmee niet akkoord gegaan zijn en dat de huidige ontwikkelaar er hetzelfde over dacht. Beter laat dan nooit! En er volgen meer restauraties. Op de hoek van de Zeilmarkt en de Gra- vestraat wordt een pand in de oude luister hersteld en hetzelfde gaat gebeu ren met de zogenaamde "panden Dert" aan de Nieuwendijk. Regelmatig hoor ik dat het allemaal te lang duurt. En dat is natuurlijk ook zo. Vaak wordt echter vergeten dat dit projecten zijn, waar veel gemeen schapsgeld bij moet om ze van de grond te tillen. Dan nog blijven ze vaak risicovol voor de ontwikkelaar en kost het veel tijd om er een te vinden die het aandurft. De laatste ziet het liefst dat de gemeente een zo groot mogelijk deel van het risico afdekt en de raad wil natuurlijk niet dat de gemeente er meergeld bijlegt dan strikt noodzakelijk is. Dus de onderhandelingen over de plannen duren jaren en verlopen vaak moeizaam waardoor het ondraaglijk lang duurt voordat Vlissingen op die paar plekken weer wordt zoals het ooit was. Maar was het niet: beter laat dan nooit? Raadslid Henk de Haas, fractie PvdA telefoon 0118- 41 78 59 hhs@vlissingen.nl, www.vlissingen.pvda.nl Vrijdag 6 oktober jl. bracht een delegatie van de gemeenteraad een bezoek aan de containerterminal van PSA/HNN in Antwerpen. Dit bedrijf wil naar Vlissingen komen en de Westerschelde Container Terminal (WCT) in Vlissingen-Oost bouwen. Daar is voldoende diep vaarwater voor de nieuwste containerschepen. De gemeenteraad is in meerderheid voorstander van de bouw van deze terminal met naar schatting 600 - 800 arbeidsplaatsen. De WCT heeft een afmeting van ongeveer 2.000 x 450 meter. De overslagcapaciteit is circa 2 miljoen containers per jaar. Aan de kade is, onafhankelijk van het tij, ruimte voor 5 grote containerschepen. www.wctvlissingen.nl Voor het opruimen van bodemvervuiling op bedrijfsterreinen kunnen be drijven subsidie aanvragen bij de provincie Zeeland. Aanmelding van de locatie moet vóór 1 januari 2008 gebeuren. Bij de aanmelding moet mini maal een verkennend bodemonderzoek worden gevoegd. Aanmeldingen kunnen worden gezonden naar: Provincie Zeeland, Direc tie Ruimte, Milieu en water, afdeling Milieuhygiëne, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Zie voor uitgebreide informatie: www.senternovem.nl/bodemplus www.vrom.nl openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 17.00 uur tot 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118- 487300 (email whe@vlissingen.nl). Desgewenst wordt er onder kan toortijden door de afdeling Milieu aan de Vredehoflaan 950 een mon delinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Verder delen wij mee voornemens te zijn ter voorkoming van geluids overlast nadere eisen te stellen aan de houder van de balletschool. De brief met ons voornemen daartoe ligt eveneens bij de melding ter inzage. Wij wijzen u er op dat wij belang hebbenden tot uiterlijk 3 weken na verzending van de brief waarin wij ons voornemen aan de houder van de inrichting bekendmaken in de gelegenheid stellen, zienswij zen in te dienen op grond van het bepaalde in artikel Algemene wet bestuursrecht. Vlissingen, 25 oktober 2006 Burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de nieuwspa gina 'Blauw geruite kiel' elders in dit blad en www.vlissingen.nl Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Datum: 26 oktober 2006 Aanvang: 19.30 uur 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen van de vergadering van 28 september 2006 6. Schriftelijke vragen CDA ver keerssituatie op de boulevards 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 1. Vaststelling visie Zwanenburgpark 2. Centrum voor Sociale Verslavingszorg 3. 2de bestuursrapportage 2006 4. Beleidsplan SDW 5. SDW 1ste begrotings wijziging 2006 6. Minimaregelingen 2006 7. Ontsluiting nieuwe wijk Souburg Noord 8. Beleidsnota Heffingen 2006 - 2010 9. 14de wijziging van de programmabegroting 2006 10. 1ste begrotingswijziging Zeeland Seaports 11. Vaststellen beleidsregels garanties gemeente Vlissingen, risicoprofielen en treasurystatuut 12. Wijziging gemeenschappelijke regeling GGD Zeeland 13. Jaarrekening en jaarverslag 2005 van de GR-BWSW Besluit Woninggebonden Subsidies Walcheren 14. Jaarrekening en jaarverslag 2005 Woonwagenschap 15. Beslissing op bezwaarschrift vestiging voorkeursrecht 16. Benoeming lid bestuurs college Scheldemond 17. Benoeming leden welstandscommissie 9. Initiatiefvoorstellen - van SP/CDA/PvdA 'Een tiende is genoeg' - van CDA 'Zuinig met Energie' 10. Moties 11. Rondvraag Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Datum: 2 november 2006 Raadzaal 19.30-20.30 uur - Actuele zaken 20.30-21.30 uur - Werkplan politie 21.30-22.00 uur - Verordening Burgerinitiatief Vlissingen 2006 Govan Mbekizaal 20.30-21.30 uur - Elfde serie wijzigingen bouwverordening - Waarderen en afschrijven activa www.vlissingen.nl/ gemeenteraad

de Faam | 2006 | | pagina 10