RAMPEN VALLEN NIET TE PLANNEN Rampen vallen niet te plannen. Voorbereidingen wel. s 0 J Typ uw postcode in op www.crisis.nl VLISSINGEN MORCENRAAD DENK VOORUIT WERK IN UITVOERING WAT VINDT U VAN ONS? VRAAGBAKEN ACTUEEL RAADSBESLUIT BEGRAAFPLAATS SOUBURG G E M E E N T E Er is een nieuwe 'rampencampagne' van de rijksoverheid: denk vooruit. Belangrijk onderdeel is een website met informatie. Op de site kunt u uw postcode ingeven en zien welke Morgen, donderdag 5 oktober 2006 vergadert in het stadhuis de commissie van de gemeenteraad om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers. Op de agenda staan onder andere de visie Zwanenburgpark en ontsluiting ramp bij u in de buurt kan plaats vinden. U vindt er ook een handige kaart met tips. Want rampen val- Souburg - Noord. De volledige agenda's kunt u le zen op de zwart/wit informatiepa gina van de gemeente Viissingen elders in dit blad. www.vlisslngen.nl/ gemeenteraad Déze week start L'etê met het uitvoeren van reparatiewerk zaamheden aan de bestrating in de Verkuij! Quakkelaarstraat. Hierbij kan enige verkemhinder ontstaan, De werkzaamhe den gaan 6 tot 8 weken duren, Het grondwerk en de verhardingswerkzaamheden voor de sport- en speelplek bij Assumburg starten ook deze week. De speeltoestellen, doeltjes en bailenvangers worden pas na de herfstvakantie geleverd en vervolgens geplaatst, Het planten van de bomen en struiken gebeurt dit najaar. www.vliMlngen.nl/werklnuitvoeHng - •-V-V v Hoe denkt u over uw woonomge ving? Wat is uw oordeel over het gemeentebestuur? Wat vindt u van de dienstverlening in het stad huis? De gemeente Viissingen wil het graag van u weten. Zodat wij rekening kunnen houden met uw mening en onze dienstverlening kunnen verbeteren. In Viissingen, Oost-Souburg en Ritthem krijgen deze week 1.200 willekeurig gekozen inwoners een brief met een vragenlijst over onze gemeente. Tevens worden 400 be zoekers van het stadhuis gevraagd dezelfde vragenlijst in te vullen. Het onderzoek maakt deel uit van het project 'De Staat van de Ge meente'. Het wordt ook in diverse andere gemeenten gehouden. Het is de bedoeling het onderzoek jaarlijks te doen zodat een goede kwaliteitsmeting en vergelijking mogelijk wordt. www.staatvandegemeente.nl 'In de Kenau Hasselaarstraat is er veel overlast door fout parkeren. De politie schrijft geen bekeuringen op verzoek en verwijst naar de gemeen te. Wat doet de gemeente hier aan?' Parkeerbeheer houdt reguliere handhavingrondes in de gemeente Viissingen en neemt daar ook de Kenau Hasselaarstraat in mee. De parkeercontroleurs van de gemeente komen niet op afroep een foutparkeerder bekeuren. Meldingen van overlast leiden wel tot verhoogde aandacht van de parkeercontroleurs. Wethouder Maaike Walraven Heeft u ook een vraag? Ga dan snel naar www.vlissingen.nl/vraagbaken len niet te plannen. Voorbereidin gen wel. Hang de kaart daarom in uw meterkast, zodat u altijd precies weet wat u moet doen. En schrijf het adres van de dichtstbijzijnde politie of brandweerpost op de achterkant van de kaart. Als er een ramp plaatsvindt, gaat de sirene. Ga dan naar binnen, sluit deuren en ramen, en luister naar de rampenzender. Soms waarschuwt de overheid u via geluidswagens. Doe dan precies wat er van u ge vraagd wordt. Na de ramp geeft de overheid meer informatie via de rampenzender. Bij een ramp in uw buurt is dit de re gionale omroep, Omroep Zeeland. Bij een nationale ramp is dit Neder land 1 of Radio 1. U kunt zelf ook veel actuele informatie vinden op internet. Sirenetest Op elke eerste maandag van de maand worden de sirenes getest om 12 uur. U hoeft dan niets te doen. Voorbereiden De boodschap van de nieuwe ram pencampagne is 'Rampen vallen niet te plannen. Voorbereidingen wel'. De campagne biedt u han dige tips om deze voorbereidingen te treffen. Stel bijvoorbeeld dat de stroom uitvalt... Heeft u dan een radio op batterijen bij de hand om naar de rampenzender te luisteren en te weten te komen hoe lang het gaat duren? En weet u de frequen ties waarop Omroep Zeeland uit zendt? Denk vooruit. Weet wat te doen bij een ramp. Kijk op: www.crisis.nl De Walstraat-Zuid is weer prachtig. Vorige week gingen de stei gers weg bij de zes gerenoveerde monumentenpanden. Samen met de eerder gerestaureerde drie panden staan er nu negen pareltjes van stadsvernieuwing. En het werk is nóg niet klaar want hierna begint de laatste fase die tot om de hoek in het Groenewoud loopt. Zo krijgt dit stukje Viissingen weer het aan zien dat het verdient. www.vlissingen.nl/projecten Het standbeeld van Michièl de Ruyter krijgt er een pla quette bij. De Hongaarse ambassade heeft aan het college van B&W verzocht een plaquette te mogen plaatsen om de bevrijding van Hongaarse geestelij ken te herdenken. Het col lege heeft met dit verzoek ingestemd, zolang het bord geen afbreuk doet aan het standbeeld en het hek dat er omheen staat. www.vlissingen.nl/college Op 22 november kunnen we weer naar de stembus voor de Tweede Ka merverkiezingen. Net als bij de vorige verkiezingen kunt u in Viissingen, Oost-Souburg en Ritthem weer gaan stemmen in elk stembureau dat u wenst. Dat beviel de vorige keer uit stekend. De gemeenteraad besloot vorige week opnieuw mee te doen met het project 'Stemmen in een Wil lekeurig Stembureau' van minister A. Nicolaï van Binnenlandse zaken en Koninkrijksrelaties. De raad besloot hetzelfde voor de Provinciale Staten verkiezingen van volgend jaar. www.vHsslngen.nl/gemeenteraad De begraafplaats in Oost-Souburg raakt vol. Daarom wordt een plan gemaakt om deze opnieuw in te richten. Dat gebeurt in overleg met de bevolking van Souburg. De ge meente heeft vier ontwerpbureaus plannen laten maken voor herin richting van de begraafplaats. De vier plannen worden gepresen teerd tijdens een informatieavond op dinsdag 10 oktober 2006 in het stadhuis van Viissingen (aanvang 19.00 uur). Tijdens de avond wordt er gestemd door de aanwezigen. Aan het eind van de avond wordt bekend gemaakt welk plan uitein delijk uitgevoerd gaat worden. De vier ingediende plannen liggen ter inzage in de bibliotheek Sou burg. Voor vragen: de heer G. Het- tinga, telefoon 487374. www.vllssingen.nl/ begraafplaatssouburg WOENSDAG 4 OKTOBER 2006 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Viissingen telefoon: (0118)487100 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel i'-.v'T; CONTROLE KAMERVERHUUR In het najaar worden panden met kamerverhuur in Viis singen weer gecontroleerd. Aan deze integrale controles werken diverse afdelingen van de gemeente samen met de Sociale Dienst Wal cheren, de vreemdelingen dienst van de politie en de belastingdienst. De contro les moeten illegale situaties terugbrengen en daardoor overlastgevende situaties rondom de panden vermin deren. De controles vinden onaangekondigd plaats. ALS VIP Bij DE RAAD? Wilt u als VIP aanwezig zijn bij de raadsvergadering op donderdag 26 oktober? Dan wordt u om 18.45 uur op het stadhuis gastvrij ontvangen door enkele raadsleden en de burgemeester. Zij vertel len hoe de gemeenteraad werkt. Aansluitend kunt u de raadsvergadering bijwonen. Na afloop is er een drankje. U kunt zich aanmelden via www.vlissingen.nl/vip KALENDER do. 5 oktober 20.15 uur Faust Theater Nomade Arsenaaltheater vr. 6 oktober 21.30 uur Dag van de Muziek m.rri.v. Reznik en Ten -13 De Piek t/m 11 november Wall Concept 09 2006 Sigmund de Jong deWillem3 www.vlisslngen.nl/ uitgaansagenda

de Faam | 2006 | | pagina 9