GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN RAADSCOLUMN CONTACT SERVICETEAM NIEUW RIJBEWIjS AGENDA'S VERGADERINGEN COMMISSIES GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 4 OKTOBER 2006 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn in gediend: A) Aanvraag Lichte bouwvergunning: 1. plaatsen dakkapel van Nispenplein 18 2. uitbreiden woning Koudekerkseweg 120 3. vernieuwen kozijnen Offenbachlaan 14 4. plaatsen raamkozijn Cirkel 43 5. aanbouwen woning Zandweg 7 B) Aanvraag Reguliere bouwvergunning: 1. verbouwen bedrijfspand Beursplein 5-7 2. plaatsen tuinkas Vlissingsestraat K27 tuinnr 119 3. plaatsen opslag Vlissingsestraat K27 C) Aanvraag Sloopvergunning: 1. slopen peuterbad, zandbak en kleedlokalen voormalig zwem bad Baskensburgplein 2 en 2 B 2. slopen asbesthoudende mate rialen Ritthemsestraat 500 D) Aanvraag Monumentenvergunning: 1. verbouwen bedrijfspand Beursplein 9 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. Ontwerpbeschikking monumentenvergunningen Ingevolge artikel 14a van de Mo numentenwet 1988 is op grond van artikel 11 van deze wet een vergunning aangevraagd voor het verbouwen van een bedrijfspand tot een woning op het perceel Bellamypark 40. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ingaande 5 oktober 2006 gedurende een pe riode van zes weken (dus tot en met 16 november 2006). Gedu rende genoemde termijn kunnen belanghebbende hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Verleende bouw-, sloop en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen ver leend: 1. plaatsen dakkapel Van Ginkelstraat 15, 21-09-2006 2. plaatsen schuifpui Hogeweg 138-140, 21-09-2006 3. verbouwen voormalige win kels met bovenwoningen. Achter de Kerk 15/Kerkstraat 10, 21-09-2006 4. bouwen bergbezinkriool met pompinstallatie Sloeweg 2 RG, 25-09-2006 5. uitbreiden woning Westerzicht 717, 25-09-2006 6. slopen peuterbad, zandbak en kleedlokalen voormalig zwem bad. Baskensburgplein 2 en 2 B, 27-09-2006 7. slopen asbesthoudende mate rialen Ritthemsestraat 500, 27-09-2006 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de ter mijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De ver leende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie verga dert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donder dag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstands- commissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderin gen zijn 12 en 26 oktober 2006. Bestemmingsplan Middengebied Met ingang van 5 oktober 2006 ligt voor een ieder gedurende zes weken (t/m 15 november 2006) ter inzage bij de publieksbalie van het stadhuis, Paul Kruger straat 1 te Vlissingen, het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 31 augustus 2006, gewijzigd, vastgestelde bestemmingsplan Middengebied. Het plan heeft betrekking op het gebied, globaal omsloten aan de noordzijde door de Sloeweg, het sportveldencomplex Bonedijke, de Vlissingse watergang en het sportveldencomplex Irislaan, aan de oostzijde door het Baskens- burgpad/plein, de Noorderbe graafplaats en de Van Dishoeck- straat, aan de zuidzijde door de Glacisstraat, de Aagje Deken straat en de Coosje Buskenstraat en aan de (zuid)westzijde door de Duinpoortweg en de Burgemees ter van Woelderenlaan. De raad heeft het bestemmings plan gewijzigd vastgesteld ten opzichte van het ter visie gelegen hebbende ontwerp. De wijzigin gen betreffen de bestemming van drie panden als gevolg van gewij zigd gebruik (Rochussenstraat 2, Paul Krugerstraat 73 en 134-140), een verruiming van het gebied met een wijzigingbevoegdheid aan de Berlagestraat en de bouw hoogte van de beoogde woonge bouwen op de hoek Bonedijkes- traat/President Rooseveltlaan en aan het Picassoplein. Gedurende genoemde termijn kunnen, op grond van artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland zowel schriftelijk als mondeling bedenkingen inbren gen: a. degenen, die tijdig hun ziens wijze bij de gemeenteraad ken baar hebben gemaakt; b. belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat geweest te zijn hun ziens wijze bij de gemeenteraad ken baar te maken en c. een ieder, die bedenkin gen heeft tegen de door de gemeen-iteraad bij de vaststel ling aangebrachte wijzigingen ten opzichte van het ter visie gelegen hebbende ontwerp. Vestiging schoonheidssalon Op grond van artikel 4 van de voorschriften van de 'Regeling huisverbonden beroepen en be drijven' heeft mevrouw P. Dinge- manse verzocht om in de woning Burgemeester Stemerdinglaan 136 te Oost-Souburg een schoon heidssalon te mogen vestigen Geen woorden maar daden Nog steeds staat het HKPD aan de Coos]e Bus kenstraat, nog steeds weten gebruikers van het HKPD niet wat de toekomst brengt, nog steeds weten de omwonenden niet wanneer het HKPD weggaat, nog steeds weten de medewerkers niet of en hoelang zij zeker zijn van hun baan. Nog steeds niet... Het CDA is voor duidelijkheid. Duidelijkheid voor omwonenden, medewerkers en gebruikers maar ook voor de om wonenden van de'nieuwe locatie in de oude Kwikfit. Deze dui delijkheid is nog steeds niet gegeven. Nu is met veel woorden weer uitgelegd dat er nog geen ontwikkelingen zijn omdat er nieuwe ontwikkelingen zijn Nieuwe inzichten in de versla vingszorg zouden er toe kunnen leiden dat het Centrum voor Sociale Verslavingszorg, zoals gepland in de voormalige Kwikfit, anders zou moeten worden ingericht. Maar ondertussen is er nog niets gebeurd aan het Centrum. Wel wordt er elke maand optie- geld betaald omdat de locatie voor de gemeente Vlissingen is gereserveerd Het CDA Vlissingen wordt hier behoorlijk moe van. Al jaren strij den wij voor het gelijk van de omwonenden, het welzijn van de gebruikers, de tevredenheid van de medewerkers, maar ook voor het zorgvuldige beleid dat nodig is om een Centrum in een nieu we omgeving op niet te veel weerstand te laten stuiten. Vandaar dat het CDA in de gemeenteraad van afgelopen donder dag heeft gesteld dat het complete projectplan voor de verhui zing er in december dit jaar moet liggen. Inclusief data, begro ting, functies en alles wat daar verder nog bij hoort. En als het er niet ligt dan brengt het CDA in december een initiatiefvoorstel in de raad. Over dat voorstel moet dan worden gestemd door de politieke partijen. Wij zijn dan heel benieuwd welke partijen uit eindelijk niet alleen woorden hebben, maar ook daden! Raadslid Mark Geilenkirchen, fractie CDA telefoon 0118-44 02 32. mgn@vlissingen.nl, www.cdavlissingen.nl Geef uw reactie op www.vlissingen.nl/raadscofumn Burgemeester A. van Dok - van Weele houdt elke week een contact uur. Inwoners van de gemeente Vlissingen kunnen op maandagen tussen 13.30 en 14.30 uur met haar van gedachten wisselen. Wan neer u de burgemeester wilt spreken, kunt u een afspraak maken bij haar secretaresse, telefoon 48 72 98. Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of ver keersborden? Bel dan het Serviceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de gemeente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 74 64. Vanaf 1 oktober 2006 is er een nieuw rijbewijs. Iedereen die vanaf nu is geslaagd voor het rijexamen of zijn rijbewijs moet vernieu wen, krijgt het nieuwe rijbewijs. Het oude papieren rijbewijs is vervangen dooreen plastic kaart op bankpasformaat. Het nieuwe rijbewijs is handzaam, duurzaam en beter beveiligd. Het nieuwe rijbewijs kost 33,-. Aanvragen doet u in het stadhuis. Daar kunt u uw rijbewijs een week later weer ophalen. Houd dus rekening met een wachttijd van vijf werkdagen. www.vlissingen.nl/loket met een oppervlakte van 16 m2. De beoogde vestiging voldoet aan de voorwaarden, gesteld in artikel 3 van de genoemde rege ling. Wij zijn dan ook voorne mens de gevraagde vrijstelling te verlenen. Daartoe leggen wij de op deze vestiging betrekking hebbende stukken van 5 oktober 2006 tot en met 15 november 2006 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze periode kan een ieder een zienswijze indienen bij ons col lege. Inkoop- en aanbestedingsbeleid Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 29 augustus 2006 het "Inkoop- en aanbestedingsbeleid gemeen te Vlissingen 2006" vastgesteld. Deze beleidsregel ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in de pu bliekshal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Vlissingen, 4 oktober 2006 Burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de nieuws pagina 'Blauw geruite kiel' elders in dit blad en www.vlissingen.nl Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Aanvang: 19.30 uur Commissievergadering 5 oktober 2006 Raadzaal 19.30-20.30 uur Actuele zaken 20.30-21.30 uur Raadsvoorstel visie Zwanenburgpark. Raadsvoorstel Beslissing op bezwaarschrift vestiging voorkeursrecht. Raadsvoorstel Thema's voor de benoeming van straatnamen in het Middenge bied en Souburg-Noord. Raadsvoorstel ontsluiting Souburg-Noord. Commissievergadering 12 oktober 2006 Raadzaal 19.30-20.30 uur Actuele zaken 20.30-21.30 uur Raadsvoorstel vaststellen beleidsregels garanties gemeente Vlissingen,risico profielen en treasurystatuut. Raadsvoorstel Beleidsnota Heffingen 2006-2010. Raadsvoorstel 14e wijziging programmabegroting 2006. Raadsvoorstel jaarrekening en jaarverslag 2005 van de gemeenschappelijke rege ling Besluit Woninggebonden Subsidies Walcheren. 21.30-22.30 uur Raadsvoorstel 2e bestuursrap- portage 2006. Raadsvoorstel aanvaarden schenking Lions Vlissingen. Govan Mbekizaal 20.00 -21.30 uur Raadsvoorstel Beleidsplan Sociale Dienst Walcheren (SDW). Raadsvoorstel Begrotingswijzi ging 2006 SDW. Raadsvoorstel Minimaregelin gen 2006. Raadsvoorstel wijziging gemeenschappelijke regelinq GGD Zeeland. Raadsvoorstel benoeming lid bestuurscollege Scheldemond. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad GEEN INTERNET? GEEN NOOD! Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan nöar het stadhuis, biblio theek 't Spui of bibliotheek Oost- Souburg, daar kunt u Vlissingen. nl gratis bekijken.

de Faam | 2006 | | pagina 8