Carlos Salcido klusjesman Afspraken over Nederlandse clubs blijven meedoen sc Heerenveen blij met Oostenrijkse stofzuiger www.vi.nl [-►ga voor meer voetbalnieuw dé Weekkrant De Faam tUf Telex Nederland en België maken werk van WK FC Twente lang zonder Gerritsen Didulica bedankt voor Kroatië Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 55 y B6&: Tien jaar geleden vulde Carlos J Salcido (26) nog zijn dagen in een wasstraat in de Mexicaanse miljoenenstad Guadalajara. Nu is hij een vaste waarde voor PSV. Voor die club knapt hij het vui- Ie werk in de achterhoede op. 'Tot mijn zestiende heb ik grote bussen gewassen, zegt Salcido. 'Daarna heb ik een jaar gewerkt in een fabriek. Ik had in die tijd weinig contact met mijn familie en die merkten tot hun verrassing dat ik op een dag profvoetballer was geworden. Op een dag liep mijn vader over straat en zag mij in een café voetballen op tv. Toen dacht hij: "Hé, dat is mijn zoon."' plaats weer le ren kennen.' De Belgische voetbalbond KBVB wil er serieus werk van maken met de KNVB het WK in 2018 te organiseren. Alain Courtois, de gangmaker van België, presenteerde zijn plannen aan het uitvoerend comité van de Belgische voetbalbond. Hij wil dat Bel gië drie nieuwe stadions bouwt en er twee vernieuwt. Courtois was zes jaar geleden al toernooidirecteur van Eu ro 2000. De FIFA heeft liever één organiserend land, maar België en Nederland denken onder de naam Benelux toch een serieuze kans te maken. De FIFA beslist in 2001 wie het WK zeven jaar later mag organiseren. KNVB-direc- teur Henk Kesler: 'Het is weer een kleine stap vooruit. We moeten nu onderzoeken hoe we verdergaan. In 2000 hebben we al bewezen dat we een groot toernooi kun nen organiseren.' FC Twente kan de komende maanden geen beroep doen op Paüick Gerritsen (19). De aanvaller brak in een duel van Jong FC Twente zijn rechter scheen- en kuitbeen. De jeugdinternational kwam in botsing met SC Heeren veen-doelman Boy Water man. Gerritsen stond op het punt zijn contract met FC Twente te verlengen tot 2010, maar de beenbreuk staat de nieuwe overeen komst niet in de weg. AZ-doelman Joey Didulica stelt zich voorlopig niet be schikbaar- voor het Kroati sche elftal. De 28-jarige keep er wil zich volledig op zijn club richten: 'Het is voor mij een heel moeilijke beslissing geweest, maar ik heb er toch voor gekozen volledige prio riteit aan AZ te geven. We hebben een druk program ma in de komende maanden en ik ben ervan overtuigd dat AZ zal profiteren van mijn besluit. Ik hoop dat de sup porters van Kroatië mijn be slissing begrijpen.' ramadan Naar aanleiding van de competitienederlaag tegen AZ (0-2). heeft Roda JC-trainer Huub Stevens vori ge week speciale afspraken gemaakt met spelers, onder wie Adil Ramzi (foto) die zich houden aan de ramadan, de jaarlijkse vastenmaand voor mos lims. 'Ze dachten dat het niet nodig was te eten op wedstrijddagen, maar tegen AZ (0-2 nederlaag, red.)- misten een aantal van hen toch de frisheid', verklaarde de Limburger. 'Daarom hebben we nu afgesproken dat ze voortaan gewoon mee-eten en -drinken op de dag van de wedstrijd. Dat mag ook volgens hun geloof. Die dagen kunnen ze later een keer inhalen.' AZ, Ajax, Feyenoord en SC maar een doelpuntloos gelijk- Heerenveen weten vandaag spel bleek net voldoende voor (dinsdag) wie hun tegenstan- plaatsing. De Rotterdammers ders worden in de poulefase kwamen een paar keer goed van het UEFA Cup-toernooi, weg, waren zelf nauwelijks Alleen FC Groningen slaagde gevaarlijk voor het Bulgaarse er niet in ten koste van Parti- doel en waren na afloop daar- zan Belgrado de volgende ron- om vooral opgelucht over het de te bereiken. PSV zette in bereiken van de groepsfase. Europa als eerste de toon Feyenoord (met rechts op de met een knappe overwinning foto Karim Saidi in duel met in de Champions League op Ivo Ivanov) speelt in ieder ge- Bordeaux. Daarmee lijkt de val nog vier Europese wed- club op weg naar de volgende strijden dit seizoen waarvan ronde. Feyenoord had een twee in eigen stadion. Drt moeilijke avond in de eigen geldt ook voor de andere Ne- Kuip tegen het lastige Loko- derlandse ploegen die door motiv Sofia uit Bulgarije, zijn in het UEFA Cup-toernooi. Carlos Salcido V klusjesman PSV Jamaïque Vandamme geeft Roda JC kleur Frans Adelaar blij met ADO Den Haag Thomas Prager, stofzuiger van SC Heerenveen Thomas Prager (21) staat in de schaduw van de aanval lende sterren, maar is een van de hoofdschakels van SC Heerenveen. De Oostenrijkse stofzuiger was vijftien toen hij jjj^H vanuit zijn geboorteland naar Nederland kwam. Na drie seizoenen in de A-selectie heeft hij een basisplaats te pakken. 'Fn in mijn ogen niet HMf op de minst belangrijke posi- 1 tie, die van verdedigende ■Éfe Éi* 1 middenvelder. Ik sla meestal tegenover de beste speler van de tegenstander. Mounir El Hamdaoui, Adil Ramzi, Tom Caluwé...' Prager acht de Friezen in staat boven Feyenoord te eindigen. 'We hebben een klasseploeg. Kijk maar naar sommige namen. Afonso Alves, Paul Bosvelt, Lasse Nilsson... Met zulke voetballers is een stunt mogelijk. De eerste vijf is voor mij een must, maai* eigenlijk vind dat we, nu de kans er is, een keer boven Feyenoord moeten eindigen.'

de Faam | 2006 | | pagina 55