Moules a la diable L L L r T 6 9 8 7 9 2 5 3 7 2 6 4 1 2 _5_ 4 _3_ 3 6 1 1 8 4 3 Maagd Horoscoop m lp Boogschutter —y— www.wijnbelevenis.nl i 1 m rravfmTFintDe. Faam Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 52 t;r Ram U krijgt de indruk dat iedereen iets van u wil. Probeer die onrust wat te kanaliseren en verstandige beslissingen te nemen. Het is geen week om impulsieve dingen te doen. Laat uw hoofd niet op hol brengen. Iets in uw omge ving zorgt voor een positieve wending. Stier Een vruchtbare week, maai- een drukke week met wat kritiek van anderen. De keuze is aan u om in de tegenaanval te gaan. Probeer niet kwaad te worden en u niet te ergeren, met uw gevoel voor humor komt u immers overal uit? Tweelingen In uw werk loopt alles beter, maar nog niet zoals u echt wilt. Soepelheid in de omgang is daarbij uw beste troef. Ga niet in op voorstel len van anderen, maar maak zelf uw plannen. U kunt dan nog altijd zien hoe u het één en an der met vrienden of kennissen combineert. Kreeft Humor en wat afstand zullen deze week goed werken in het contact met anderen. Maak plannen, nodig uit, maar houd de sfeer in eigen hand. Er zouden wat strubbelingen kunnen komen met een ram, maar ook een dierbaar contact. f: Leeuw U hebt te maken met iemand die op zijn of haar eigen voordeel uit is. Het zou verstan dig kunnen zijn om u daarover eens uit te spre ken en daar is deze week gunstig voor. U zult een gewillig oor vinden. £§2 Weegschaal jsfcr ^eze g0e(j profiteren van karaktertrekken die bij uw teken horen. Een goed aanvoelen van de dingen maakt, dat u anderen tot steun bent omdat u de dingen goed begrijpt. Schorpioen U hebt veel te regelen voor iemand die op het moment een beetje is vastgelopen. Dat geeft u afleiding. U hebt goed inzicht in een kwestie die speelt en in de loop van de week zal blijken hoe u kunt handelen. Een oplossing komt, maar niet snel. U moet u wat plooien naai- de verlan gens van uw omgeving, ook al denkt u dat u dat nu niet kunt opbrengen. Het is geen gemakke lijke opgave, maai- u moet geduld hebben met mensen die een minder uitgesproken mening hebben. Steenbok v Begin van de week is er een hoop druk te, het lijkt wel een lawine. Geef toch tijd aan uw geliefde. U hoeft niet altijd zo flink en be schikbaar te zijn, u bent er aan toe om uw ei gen accu op te laden. Er is een belangrijke ge beurtenis op komst. De kreet; de R is in de maand, dus er zijn weer mosselen is volkomen flauwekul. Er zijn ook mosselen in de maanden zonder R. We hebben er wel wat langer op moeten wachten, maar de kwa liteit is nu naar behoren. Mosselen bederven snel dus koop ze het liefst op de dag van bereiding bij een goede vishandel. De supermarkt heeft ze ook wel, maar let dan goed op de houdbaarheidsda tum. Mosselen zijn erg gezond, maai- ze bevatten heel veel eiwit en sommige mensen zijn daar overgevoelig voor. Iemand die nog nooit mosse len gegeten heeft en ontdekt hoe lekker ze zijn kan daarom beter niet meteen onbeperkt begin nen. Met mosselen kun je veel doen. Onder meer be reiden als duivelse mosselen. De rode peper zorgt hier voor een pittig nabrandertje. Ingrediënten: anderhalve kilo mosselen, een ui, twee teentjes knoflook, fikse scheut goede olijfo lie, 300 gram tomatensaus, versgehakte peterse lie, peper en zout, wat saffraan en een stevige scheut droge witte wijn. Bereidingswijze: Was de mosselen, hak de ui en de knoflook en fruit ze in de olijfolie. Voeg er dan de tomatensaus bij, de gehakte peterselie en de halve peper. Peper en zout toevoegen. Tegen de kook aanbrengen en de wijn en de saffraan toevoegen. De saus laten inkoken. Kook de mosselen in weinig water gedu rende 5 a 6 minuten (vooral niet te lang anders worden het gümmiballetjes!) op hoog vuur. Afgieten, op voorverwarmde borden leggen en flink wat saus er over gieten. Dan de rest van de peper er over heen snipperen. Wel eerst de zaad jes verwijderen, anders wordt het wel erg diable! Geef er mooi al dente gekookte spaghetti bij en serveer als drank eens bokbier. Anneke Kaiser Waterman Te veel thuis zijn, daar houdt u niet van. Een goede planning is noodzakelijk, uw rustige aanwezigheid is van belang. Laat wat ruimte aan jongeren en doe uw voordeel met hun fris se ideeën. Vissen Kans op wat deining in de werksfeer. Er speelt een netelige kwestie die moet worden opgelost. U krijgt enige kritiek deze week en dat is niét alleen moeilijk voor u, maar ook voor anderen. Het zal u wel verder brengen als u over deze hobbel heen bent. Creëer een plek voor uzelf. U komt een beetje In de verdrukking, ook door de rommel die er om u heen is. Maak nu eerst een gezellig hoekje van waar uit u de wereld en u zelf kunt beschouwen. pll77pl 111 pp' DruivenP|ukkers gezocht I lij IJ! V Ijl In Europa is men op dit moment volop bezig betaald wordt. Toch zou daar wel eens ver kat looMo „on Aa T.ni'nnnrrrf Tïot Horlnu in Vim non Vmnon loof boom vaartuig ver vuilde mist stad in Japan dwaas hitte dwalen thans sieraad borrel grond toon achter op brengst lange, smalle groef P"|zig Oudnoors hof dichter pijlstift vreugde meer in Amerika kiel water 10 stekel- huidig dier water stand zuilen gang zee bocht Kaapse ezel vogel drukte licht- eenheid geleerd heid voor zetsel ~~T~ vorsten- titel paardje gesloten schar nier entstof vreemde munt koppel voor zetsel familie lid macho ver losser vreemd onder wereld lof ~V~ In Europa is men op dit moment volop bezig met het laatste gedeelte van de wijnoogst Het plukken van druiven een heerlijke bezigheid, mits het niet regent. Lekker midden in de na tuur op een berg tussen de wijnranken strui nen, genieten van prachtige vergezichten, trossen selecteren en afknippen, en op naar de volgende rij. Tussendoor pauze houden met vers brood, heerlijk beleg en natuurlijk een slokje wijn of een zelf gestookt destillaat. Toch zijn er in steeds meer wijnproducerende landen steeds minder mensen te vinden die dit werk willen doen. Het is en blijft natuuifrjk zeer tijdelijke arbeid, die ook nog eens matig betaald wordt. Toch zou daar wel eens veran dering in kunnen komen. In Amerika zijn er dit jaar voor het eerst ook enorme tekorten ontstaan aan plukkers. En anders dan in Europa waar er vanuit de ooste lijke EG-lidstaten nog enige arbeid aangevoerd kan worden, ligt de inschakeling van buiten landse (Mexicaanse) arbeid in Amerika erg ge voelig. De consequentie hiervan is dat de lo nen zullen moeten stijgen, of dat niet alle drui ven op tijd geoogst kunnen worden om er wijn van te kunnen maken. Waarmee het tekort aan druivenplukkers wellicht een gunstige in vloed heeft op het terugbrengen van de over productie van wijn. Puzzelland.com 1 23456789 10

de Faam | 2006 | | pagina 52