Lezingreeks als een afscheidspresentje LABELS IS TERUGU1 Pabo-studenten helpen jeugd met beeldvorming BHVTraininrf papago ilocal Zeelana Mare Cain Orwell Xandres Dolce Gabbana Versace Jeans Airfield Girbaud Armani Jeans Hampton Bays Iceberg Jeans Tommy Hilfiger Just Cavalli Bellerose La Martina etc., etc., etc. Labels, dé winkel met de GROOTSTE merken aan de kleinste prijsjes Waar? Kortemeestraat 19, Bergen op Zoom Wanneer? Vanaf woensdag 4 oktober a.s. Elke dinsdag t/m zaterdag van 10.00 - 17.30 uur Zolang de voorraad strekt. hovenier Goes bedrijven slUvtqeimuleK zoeken MIDDELBURG - Bij het verhaal vorige week In De Faam over een nieuw project bjj de Stads RIng is niet de juiste foto geplaatst. Wethouder De Vries bezocht het project waarbij Walcher- se 'risicojongeren' hun agressie kwijt kunnen in verschillende vechtsporten. Het project van bu do/boksschool De StadsRing is een succes omdat jongeren er zich 'kalm kunnen knokken' en zich leren te beheersen, foto: mischa demuynck Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 49 x MIDDELBURG - De Provin cie Zeeland heeft drie ge renommeerde sprekers uit genodigd om dit najaar hun visie te geven op thema's die voor Zeeland belangrijk zijn, zowel nu als in de toe komst. De lezingen worden gegeven in het kader van het afscheid van Commis saris van de Koningin, Wim van Gelder, die op 1 febru ari 2007 met pensioen gaat. Op woensdag 25 oktober komt Wilffied Martens naai" Middel burg. Hij is oud-premier van België en voorzitter van de Eu ropese Volkspartij. Martens geeft een lezing over 'Europa en Grens-overschrijdende Samen werking'. Op donderdag 16 november is het de beurt aan professor dr. Herman Pleij, hoogleraar Histo rische Nederlandse Letterkun de. Hij vertelt wat meer over 'Immaterieel Erfgoed'. Tot slot zal professor dr. Jan Stel, hoog leraar Oceanische Ruimte en Menselijke Activiteit, op woens dag 13 december een beschou wing geven over het thema wa ter. Geïnteresseerden die één ol meerdere lezingen willen bij wonen zijn op de genoemde da ta om 19,00 uur welkom in de Filmzaal van de Provincie Zee- land aan de Abdij. Na de lezing is tot 21.00 uur gelegenheid om na te praten in de foyer. Vanwe ge de beperkte capaciteit van de filmzaal, is aanmelden noodza kelijk. Een plaatsje reserveren kan via representatie@zee- land.nl of 0118-631895. bedrijven, producten en diensten Maatwerk in bedrijfshulpverlening op uw eigen locatie! Basisopleiding BHV 14 21 november nog enkele plaatsen beschikbaar! BHV herhalingsdag 13 november nog enkele plaatsen beschikbaar! Basisopleiding BHV - ploegleider BHV - reanimatie (BLS) - kinderreanimatie (PBLS) hulpverlener AED, levensreddende handelingen, bediener kleine blusmiddelen, herhalingslessen BHV ploegleider BHV Voor meer informatie of een vrijblijvende offerte: www.bhvtrainingzeeland.nl. e-mail: info@bhvtrainingzeeland.nl. telefoon 0118-216133 MIDDELBURG - In het kader van het project 'Inclusief Be leid' van Stichting Het Klaver blad Zeeland, wordt dit school jaar op verschillende basis scholen in Zeeland les gegeven over beeldvorming. Derdejaars Pabo-studenten van de Hoge school Zeeland gaan kinderen uitleggen dat mensen met een beperking ook gewone mensen zijn die een gewoon leven wil len leiden. Vrijdag 6 oktober, tijdens de week van de toegankelijkheid, wordt in het Provinciehuis te Middelburg het startsein gege ven voor de lessen. Gedepu teerde Van Heukelom zal dan samen met de heer Grip van Care 2 Move, dertig leskisten met hulpmiddelen voor men sen met een beperking, officieel overhandigen aan de studen ten. Begin 2006 is Het Klaverblad, op verzoek van de Provincie Zeeland, gestart met het project 'Inclusief beleid'. Dit project houdt in dat volwaardig bur gerschap voor iedereen een mogelijkheid moet zijn. Rand voorwaarden en voorzieningen moeten zodanig ingericht zijn dat ook mensen met een beper king deel kunnen nemen aan manifestaties en evenementen in Zeeland. Iedereen dient zich ervan bewust te zijn dat langs de zijlijn staan niet leuk is. Om ook bij kinderen deze be wustwording te bereiken is een lespakket ontwikkeld. Het les materiaal bestaat onder andere uit een DVD en een gastles ver zorgd door mensen die zelf met een beperking te maken heb ben. Om de lessen verder vorm te geven heeft Het Klaverblad, in samenwerking met Jere- miasse Care 2 Move, leskisten samengesteld met materialen waar mensen met een beper king zich zelfstandig mee kun nen redden. De samenstelling van de kisten is financieel mo gelijk gemaakt door de Provin cie Zeeland en Care 2 Move. In november zal één klas Pabo- 3 studenten het lesmateriaal testen. In de periode februari tot juli 2007 zal dit onderwerp deel uitmaken van het lespro gramma 'omgaan met verschil len'. Ongeveer honderd Pabo studenten brengen het onder werp dan bij hun stageschool onder de aandacht tijdens de lessen. zoekt u op www.Hocal.nl

de Faam | 2006 | | pagina 49