SB Cursusaanbod Zorgstroom Jeugdgezondheidszorg 0-4 jaar Voorwoord f Zorg op Afroep in nieuwe autovs de voordeelpas van Zorgstroom Film over het leven in Sint Jans hospice De Casembroot Foutieve vermelding tel. n r MWW 0118-448844 zorgstroom Zorgstroom X-tra: Zorg wet respect, waar u ook mout Ondanks alle veranderingen in de Gezondheidszorg blijft Zorgstroom vasthouden aan drie belangrijke waarden, te weten: tevreden klanten; tevre den medewerkers en zoveel mogelijk van het beschikbare geld naar de zorg. Het voortdu rend verbeteren van de zorg is dan ook vanzelfsprekend. Zorgstroom is altijd op zoek naar nieuwe mogelijkheden om de klanten beter te kunnen hel pen. Waar mogelijk doen we dat in samenwerking met anderen. Dat wil zeggen met andere (zorg-)organisaties, maar ook bijvoorbeeld met de Walcherse middenstand en Zeeuwse ondernemers. Voorbeelden hiervan zijn het Zorgstroom X-tra pakket en de samenwerking met de Roompot op het gebied van toe risme en zorg. De samenwer king tussen de verschillende diensten van Zorgstroom wordt ook voortdurend verbeterd. Zo is er bijvoorbeeld de samen werking tussen diëtisten en diabetesverpleegkundigen of die tussen het Maatschappelijk Werk Walcheren, de Jeugdgezondheidszorg en de Gespecialiseerde Verzorging. Zorgstroom er dus niet alleen voor ouderen, maar voor elke leeftijdscategorie. Zorgstroom kan helpen bij voorkomen van problemen. Als die problemen er toch zijn, dan helpen we ze graag op te lossen of in ieder geval beperkt te houden. Peter de Boevere Raad van Bestuur Jeugdgezondheidszorg 0-4 richt zich op de allerjongsten en hun ouders. Net als voor gaande jaren biedt het ook dit en volgend jaar weer een veel voud aan cursussen aan. Hieronder een greep uit ons aanbod. Ontspannen Zwanger In deze cursus wordt, verdeeld over negen avonden, ingegaan op houding, ontspanning en ademhaling. Er worden gerich te oefeningen gedaan en hou dingsadviezen gegeven ter voorbereiding op de laatste weken van de zwangerschap en de bevalling. Gymnastiek na de bevalling In deze cursus worden oefenin gen gedaan om lichamelijk weer in een goede conditie te komen. Daarnaast wordt aan dacht besteed aan een goede lichaamshouding tijdens bij voorbeeld het voeden, wassen of dragen van de baby. Themabijeenkomsten borstvoe ding voor aanstaande ouders Deze avonden worden één a twee keer per maand georgani seerd op verschillende locaties. Tijdens de avonden wordt ondermeer gesproken over: het waarom van borstvoeding; de voorbereiding tijdens de zwan gerschap; borstvoeding en werk en de rol van de vader. Uiteraard worden er ook tal van praktische tips gegeven. Contact met uw baby Aan de hand van videobeelden wordt getoond hoe u signalen van uw baby kunt herkennen. Ook wordt ingegaan op de ont wikkeling en hoe er kan wor den omgegaan met huilen. De thema-avond is bedoeld voor ouders van kinderen tussen de nul en zes maanden. Shantala Babymassage Het doel van deze cursus is dat ouders op een ontspannen wijze leren communiceren met hun baby. Naast massage is er ook aandacht voor haptono- misch dragen; de houding van de ouder en onrustige baby's. Peuter in Zicht In vier avonden ontvangt u informatie over de ontwikke ling van uw kind; krijgt u tips over omgaan met peuters en kunt u ervaringen uitwisselen met andere ouders. De cursus is bedoeld voor ouders van kin deren van twee tot en met vier jaar. Eerste hulp bij kinderongeval len Naast kennis en vaardigheden draagt deze cursus ook bij aan het zelfvertrouwen om in een noodsituatie de juiste eerste hulp te verlenen. Ook leren ouders hoe ze de omgeving van het kind veiliger kunnen maken. Voor informatie over deze en andere cursussen kunt u con tact opnemen met: Zorgstroom-divisie JGZ 0-4 jaar Noordweg 133 4353 AV Serooskerke Tel. 0118-597300 Zorgstroom X-tra, zo heet de voordeelpas van Zorgstroom. Voor slechts 7,25 per jaar heeft u voordeel voor het hele gezin. Kijk maar eens naar de onderstaande voorbeelden en lees hoe snel u de aanschaf van de pas heeft terugverdiend. Jongeren Na het stappen met korting in de taxi Steps bij sportinstituut Smid Verwendag in de sauna +/-€5,00 (25% korting!) €10,00 korting €10,00 korting UW VOORDEEL Volwassenen Zwangerschapszwemmen in het Vrijburgbad Aankoop borstkolf bij Thuiszorgcentrum Zeeland Aankoop van een bril (Focus Optiek) €25,00 EURO €3,75 korting €7,90 korting +/-€20,00 (10% korting) UW VOORDEEL €31,65 EURO Ouderen Een dagje naar de kleinkinderen met de taxi +/-€10,00 (25% korting!) Personenalarmering Zeeland korting op de aansluitkosten €9,10 korting Aankoop collator bij Th uiszorgcentrum Zeeland €7,50 korting UW VOORDEEL €26,60 EURO In 2007 zal Zorgstroom X-tra nog veel meer voordeel bieden!. Op 7 oktober 2006 wordt, ter gelegenheid van de Internatio nale Dag van de palliatieve zorg, de film "Sint Jans Hospice de Casembroot" ver toond. Dit gebeurt om 10.00 uur in de Filmtheaterzaal van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. De film, opgenomen in de zomer van 2005, laat zien wat er zich afspeelt tussen de muren van het Sint Jans hospi ce De Casembroot. De film registreert de dagelijkse zorg voor iemand in haar laatste weken, dagen en uren. Naast de aandacht voor de dagelijkse gang van zaken als de verzor ging en het bezoek van familie, wordt er ook aandacht besteed aan het verhaal van het leven en het naderend sterven van de bewoonster. Het resultaat is een indrukwekkende film die een goed beeld geeft van de bijzon dere band die ontstaat tussen bewoonster, familie, verpleeg kundigen en vrijwilligers. Om de vertoning bij te wonen, dient u zich inschrijven. Dit kan, tot 5 oktober, via nummer 0118-681688. v aa^scmppeujk wakheren In de Vlissingse gemeente- gids van dit jaar staat het telefoonnummer van Maatschappelijk Werk Walcheren te Vlissingen ver keerd vermeld. Het juiste nummer is: Al weer bijna twee maanden rijden de medewerkers van Zorg op Afroep in de nieuwe bedrijfsauto's. Op woensdag 16 augustus overhandigde de Middelburgse Hyundai dealer Molenaar de sleutels. Speciaal voor de gelegenheid deed hij er ook een bosje bloemen bij. De meeste mensen kunnen op de hulp van buren, vrienden of familie rekenen. Maar wat als deze ver weg wonen of, tijde lijk, niet in staat zijn te hel pen? Dan biedt Zorg op Afroep professionele hulp, zowel over dag, vs avonds als 's nachts. Met één druk op de knop van een speciaal zendertje, wordt één van de medewerkers gewaarschuwd en zijn ze onderweg. Het kan bijvoor beeld zijn dat iemand gevallen is en niet meer op kan staan, maar Zorg op Afroep is er ook voor mensen die niet zonder ondersteuning naar het toilet kunnen. Op dit moment werkt Zorg op Afroep met twee teams voor Middelburg en omstreken en één voor Vlissingen. Bel voor meer informatie over Zorg op Afroep in Middelburg met Ida Hoogedeure of Monique van der Maas: 0118- 655600, voor Zorg op Afroep op het platteland kunt u via dit zelfde nummer spreken met Karin Uijl. Voor Zorg op Afroep in Vlissingen kunt u bellen met Herman Rakers: 0118-486400. Zorg mei respect, waar u ooiwoont Zorgstroom Voor verpleging, verzorging en hulp thuis; Zorgcentra en Verpleeghuizen; Maatschappelijk Werk Walcheren; het Consultatiebureau en het Thuiszorgcentrum Zeeland voor de uitleen, verkoop en verhuur van arti kelen voor verpleging, verzorging, comfort en gemak thuis. B reestraat 15 Postbus 323 4330 AH Middelburg telefoon: 0118-684000 fax: 0118-684204 internet: www.zorgstroom.nl e-mail: info@zorgstroom.nl

de Faam | 2006 | | pagina 47