Most extreme touchable? Markt boortoestellen in beroering de Weekkrant De Faam Podium Scholen Moslimraad Imam Haselhoef positief over Dag van Respect op Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 46 De hoortoestellenmarkt in Ne derland is wakker geschud door prijsvechter Hans Anders. De keten stelt het prijsbeleid van de verschillende hoortoestelaan- bieders aan de kaak. Met een prijsvergelijkend onderzoek van het onafhankelijk onderzoeks bureau ITC International BV, laat Hans Anders zien dat ver scheidene hooroplossingen el ders ongehoord duur zijn. De beweging die Hans Anders in gang zet is positief ontvangen door ouderenbonden en zorg verzekeraars. Directrice oude renbond ANBO, Liane Wubbels reageert: "De ouderenbond AN BO maakt zich als belangenbe hartiger van senioren onder meer sterk voor hun financiële situatie. Wij vinden dat de zorg betaalbaar, bereikbaar en van goede kwaliteit moet zijn." Voor meer informatie kunnen klanten bellen met de Hans An ders Hoortoestellenlijn: 0800- 0027 (gratis). Meer informatie over het prijs- vergelijkingonderzoek is te vin den op een speciale website www.hoortoestelprijzen.nl. Nu de vakanties voorbij zijn gaan we allemaal weer naar school of aan het werk. En dus komen de broodtrommeltjes weer uit de kast. De warme bak ker heeft veel smakelijke en ge zonde lunchtips die u zullen verrassen. Of nog makkelijker lunchen kan ook. De warme bakker heeft tal van lekkere en gezonde broodjes, vers uit de oven die je zo uit de hand opeet. Denk aan een lekkere warme kaascroissant, een saucijzen broodje of een smakelijke Een dubbele bruine boterham met kaas is gezond en lekker, maar je kunt ook denken aan een combinatie van een sneetje walnootbrood en een sneetje rozijnenbrood belegd met brie. De warme bakker heeft veel ver- Wie doet er mee? TMF en New Wave Touchables zijn op zoek naar de meest extreem aaibare date. Je kunt tot en met 6 okto ber online een fotot van jezelf of van een ander sturen naar www.extreemaaibaar.nl De twee leukste inzendingen win nen een VIP treatment voor de TMF Awards. De winnaars wor den thuis verrast door een TMF VJ. Ze komen alleen in aanmer king voor de super VIP treat ment als ze ter plekke binnen vijf minuten hun haar er ex treem goed uit kunnen laten zien door de nieuwe New Wave Texture producten. De nieuwe New Wave lijn aan haarproduc- ten 'is sinds september te koop en de advies verkoopprijs is 4,19 per product. schillende broodsoorten in huis die van iedere lunch een feestje maken. Van stevig waldkorn- brood tot smakelijk vloerwit. Van een heerlijk belegd ciabat- tabroodje tot een trendy bagel. Stap een warme bakker bij jou in de buurt binnen en laat je verleiden door de heerlijke geu ren en smaken in de winkel. Zie ook: www.warmebakker.nl Respect voor actie VRIJDAG Wissenkerke, Onder de To ren, Muziekver. Apollo en Muziekver. Concordia, con cert, 20 u Borssele, Dorps huis Vijverzicht, De Bergmu- ziekanten, 19.30 u Goes, 't Beest, Ronald Goedemondt, theater, 20.30 u Vlissingen, Arsenaaltheater, Flushing Trouble, blues, 16.45 u Vlis singen, .café Hoppit, The Doo Ron Rons, pop, 20 u Vlissingen, café Groen Licht, It Takes Two, punk, 21 u Vlissingen, café The Wicked, Denfer, rock, 22 u Vlissin gen, café Fraggles, KD/De Dikke De Dunne, rap, 23 u Vlissingen, De Piek, Crims on Black, metal, 23 u, Rez- nik, rock, 0.00 u Vlissingen, Ter Reede, The Saints, mu ziek, 19.30 u Middelburg, Doopsgezinde Kerk, leen de Broekert, pianoconcert, 20 u Nw.- en St. Joosland, De Wegwijzer, Ernst van der Pasch, cabaret, 20.30 u Veere, Grote Kerk, Tomoko Mukaiyama, concert, 20 u ZATERDAG Goes, 't Beest, André Wil liams, muziek, 21 u Veere, Grote Kerk, Tomoko Mu kaiyama, piano, 20 u ZONDAG Vlissingen, Ter Reede, Ma rietta Petkova, piano, 16 u Middelburg, 't Schuttershof, Leona, muziek, 17 u Elle- woutsdijk, 't Kerkje, Cham pagne Charlie, blues, 14.30 u WOENSDAG Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 u Goes, Am bachtscentrum, Poppen theater Sim Bolus, voorstel ling, 15 u Veere, Grote Kerk, Lau Chor-wah en Sou Si-tai, klassieke muziek, 20 u zien", licht hij toe. "Overal waar mensen een andere naam, reli gie of gewoonte hebben, komen groepen tegenover elkaar te staan. Denk aan supporters van Ajax en Feyenoord of Vlissin- gers en Middelburgers." Het is niet altijd het gevolg van een an dere cultuur." Kinderen zijn een belangrijke schakel voor het creëren van wederzijds begrip en respect. Het groepsgesprek op school is hiervoor nog altijd het beste middel. Binnen de groep corri geren kinderen elkaar terwijl ze zich buiten op straat eerder on verschillig opstellen. Haselhoef: "Respect kun je niet opleggen. Maar je kunt kinderen wel vra gen stellen. 'Wat is volgens jou respect? Hoe wil je dat anderen met jou omgaan? Hoe ga jij met anderen om?' Kinderen zijn daarin vaak veel eerlijker dan volwassenen." Als de imam in gesprek is met kinderen, haalt hij er alledaagse voorbeelden bij. "Wat denk je als je iemand met een hoofddoek ziet of een kerkganger in een zwart pak? Kijkje alleen naar de buitenkant of zie je ook de persoon achter de hoofddoek of de hoed?" Ha selhoef steunt de Dag voor Re spect van harte. "Respect is niet vanzelfsprekend", vindt hij. "El ke vorm van aandacht of erbij stilstaan is een goed initiatief." Abdullah Haselhoef is on langs benoemd tot voorzit ter van de Nederlandse Moslim Raad. Hij kreeg lan delijke bekendheid door zijn toespraken na de aanslagen in New York en zijn bijdrage aan diverse tv-program- ma's. door anoeska guzel KRABBENDIJKE - Kleding, geloof, uiterlijk, gewoon ten, seksuele voorkeur, so ciale positie. Ze kunnen al lemaal aanleiding zijn tot kwetsende opmerkingen en respectloos gedrag. Op 5 oktober, de Dag van Re spect, gaan basisschoolleer lingen - ook in Zeeland - met elkaar in gesprek over respect hebben. Hoe is het gesteld met het respect in Nederland en is zo'n dag nu echt nodig? "Er is veel respect in Neder land", vindt imam Abdullah Ha selhoef uit Krabbendijke. "Er is respect voor dieren: bio-indus- trie wordt aangepakt en de par tij voor dieren heeft veel sym pathisanten. Er is respect voor de natuur. Maar," benadrukt hij, "wat betreft respect voor de medemens en voor de directe omgeving kan er nog veel ver beterd worden." Haselhoef denkt dat het ontbreken van re spect veroorzaakt wordt door angst voor het onbekende. Mensen camoufleren die angst door provocerend gedrag. De oplossing ligt daarom in het be vorderen van wederzijds begrip. Dat men daarbij in eerste in stantie denkt aan begrip tonen voor andere culturen, is volgens de imam onterecht. "Je moet het in een bredere context Op 5 oktober wordt op hon derd basisscholen in Neder land de eerste Dag van Re spect georganiseerd. De bedoeling is om aan kin deren te laten zien hoe be langrijk en hoe leuk het is om met elkaar om te gaan op basis van vriendschap en respect. Het thema dit jaar is sport. De leerlingen krijgen eerst een gastles van een bekende Nederlander. Aansluitend volgt de actie 'Ik geef respect' waarbij ieder kind een button overhandigt aan iemand voor wie hij re spect heeft. De Dag van Respect is een initiatief van Het Fonds Hoop voor Kinderen en wordt een jaarlijks terugke rend evenement. Imam Haselhoef: "Wat betreft respect voor de medemens en voor de directe omgeving kan er nog veel verbeterd worden." foto: anoeska guzel

de Faam | 2006 | | pagina 46