weet hoe je eet weet hoe je eet® Laatste aflevering in serie over normer Als je Weet hoe je eet® hoef je nooit meer op dieet! Het gelijk Meer? Cursus brengt orde in chaotisch huis Geld voor vliegende start Nassim Uit volle borst zingen met het leger FIJNAART - Het is een behoorlijke hype aan het worden, het Weet-hoe-je-eet®-programma van Coby Bouwkamp uit Drenthe. Saskia Rijken, Weet-hoe-je-eet®-begeleider in int. Annaland, is er dan ook razend enthousiast over. De hoofdreden: het programma is direct en resultaat gericht. Weet-hoe-je-eet® is gebaseerd op gezond eten, bewegen en gebruik maken van al het goede in de natuur. Deelnemers wordt geleerd hoe ze hun lichaam weer in balans kunnen brengen... én houden! Weet-hoe-je-eet® werkt. Overduidelijk. Vraag het elkee willekeurige deelnemer en je krijgt de meest bijzondere resultaten en ervaringen te horen. Alda Dekker (zusje van Coby Bouwkamp) is een van de vele deelnemers die kan meepraten over haar herwonnen gezondhe Als geen ander weet ze hoe erg het is om niet meer goed te kunnen functioneren vanwege gezondheidsklachten en gebrek aan energie. Het programma heeft me alles teruggegeven wat ik in de loop der jaren had ingeleverd. Bovendien ben ik ook nog teruggegaan van maat 50 naar maatje 38. Blijvend! Ik ben nu al 4 jaar blij met mijn nieuwe ik!" "Wat is het belangrijkst?" vraagt Coby Bouwkamp, "Je uiterlijk of je gezondheid?" Het lijkt een eenvoudige vraag. Vrijwel iedereen zal de gezondheid belangrijker vinden. Toch is niet de gezondheid maar het uiterlijk bijna altijd de reden waarom mensen aan een dieet beginnen. Met de bekende gevolgen van dien: het beruchte jojo-effect. Ongezond voor lichaam en geest, vindt Coby Bouwkamp: "Je stofwisseling gaat steeds slechter functioneren. Afvalstoffen slaan zich op in ons lichaam. Op een gegeven moment is de emmer vol en loopt-ie over. En dan zit je écht met de ellende. Dan komen de zwakke plekken boven. Allergieën, hoofdpijn, constante moeheid, darmklachten, gewrichtsklachten. Ook ons hart- en vaatstelsel kan het zwaar te verduren krijgen als we ons lichaam overbelasten. En dan vragen we ons af hoe dit nu zou komen? Aanleg? Genetisch bepaald? Wat moet je doen? Symptoombestrijding of écht leren hoe we met ons lichaam moeten omgaan? in het Weet-hoe-je-eeF-programma vluchten we niet maar gaan juist positief in de aanval waar je blijvend resultaat mag verwachten: je leert hoe je stofwisseling functioneert en wat je kunt doen om deze op een gezonde manier bij te sturen," Inzicht en stabiliteit Het belangrijkste in deze periode is, dat je inzicht krijgt in je stofwisseling, wat gebeurt er in je lichaam en hoe kun je op eenvoudige wijze bijsturen in de verbranding? En welke voedingsstoffen hebben hierop een positief effect? Het antwoord is heel eenvoudig. Je leert hoe je gezonde ingrediënten - en dus ook de ongezonde - herkent en hoe je ermee om kunt gaan. Wij zorgen ervoor dat het lichaam in de schoonmaakperiode in balans wordt gehouden met gerichte bijvoeding. Dit komt heel nauwkeurig en hier ligt dan ook de sleutel naar blijvend resultaat. Het lichaam kan alleen goed stabiel worden en blijven, als het exact in balans wordt gehouden. Heiaas zijn er inmiddels ook 'kopieën' van de aanbevolen Weet hoe je eet4' voedingspreparaten op de markt. Zij leveren echter nooit blijvend resultaat. Mensen die extreem gewicht verliezen met exact de juiste bijvoeding krijgen hun natuurlijke lichaamsvormen terug. Mensen die niet de juiste adviezen opvolgden, kregen te maken met een vetschort. Dit bewijst hoe gevoelig het lichaam is voor complete voeding! Juiste begeleiding Samen met Coby Bouwkamp heeft Nettie Bom uit Fijnaart een heel team van mensen opgeleid tot WHjE:it-begeleider. Deze begeleiders staan deelnemers waar nodig bij. Zij zijn er goed in om mensen op eenvoudige wijze bewust te maken van hun lichaam. Het Weet hoe je eet® programma werkt! We moeten wel een kanttekening plaatsen, je doet het goed of je doet het niet! Aanrommelen helpt niet. Het programma Weet-hoe je-eeb is een combinatie van je lichaam schoonmaken en onderhouden. Het hart van het programma is de eerste periode van 42 dagen. Hierin worden opgeslagen afvalstoffen uit het lichaam afgevoerd. Deze zijn vooral opgeslagen in de darmen, bloedvaten en vetreserves. Dit 'schoonmaken' doet het lichaam zelf, mits de benodigde ingrediënten maar in het lichaam komen. We gaan uit van gezond en lekker eten. Het lichaam mag absoluut geen hongergevoel hebben, want dit vertraagt de schoonmaak. Het doel? Een schoon lichaam, waardoor de zelfhelende werking van ons lichaam wordt vergroot. Als je meer wilt weten over het gezondsprogramma Weet-hoe-je-eet®, kijk dan op de site: www.weethoejeeet.nl. Ben je op zoek naar een begeleider bij jou in de buurt, mail naar saskia.rijken@weethoejeeet.nl of bel naar 0118-653678 Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 40 Blauw afbekken... door bett1e hollestelle MIDDELBURG - Je zult maar politieman zijn. Ne derlanders schreeuwen massaal om 'meer blauw op straat', maar als je je daar dan vertoont, word je soms uitgescholden of zelfs be laagd. En dan die eeuwige discussies. "Ga toch boeven vangen", is de reactie als je een bekeuring uit schrijft. Brigadier Theo de Bie grijnst. "Dat ben ik net aan het doen, zeg ik dan altijd." De Bie werkt al dertien jaar bij de politie. Eerst in Amsterdam, nu in de ge meente Reimerswaal. Hoewel ook hij soms met geraas en getier te maken heeft, tilt hij er niet zo zwaar aan. "Het hoort erbij. Ze hebben het niet tegen mij, maar tegen het uniform. Als ik het 's avonds uittrek ben ik gewoon weer Theo." Hij kent de berich ten over de maatschappij die verhardt en de toename van zin loos geweld. "Ik hoor het vaker, maar ervaar dat niet zo. Mis schien zoeken mensen het te genwoordig vaker op." Inciden ten verspreiden zich snel via de media en internet, sensatiezucht en borrelpraat doen de rest, denkt hij. "Het misdaadcijfer daalt, toch voelen mensen zich onveiliger. Dat komt door het negatieve beeld dat wordt neer gezet." Onveiligheid blijkt bo vendien een relatief begrip. De Bie: "Verkrachting en moord ko- De wetenschap dat je gelijk hebt. Niet onbelangrijk voor een agent die bekeuringen uitdeelt voor het rijden zon der gordels of het fietsen zonder licht. Theo de Bie: "Mensen erva ren dat vaak als gezeur. Maar zoiets kan wel je leven red den." Soms wordt het ook een politieman wel eens te veel. Ooit zagen De Bie en een collega een moeder met een kind los op schoot in de auto rijden. "Mijn collega trok het portier open en zei 'doe dat kind maar weg. Je bent er toch niet zuinig op.' Wat bleek: hij had in korte tijd twee onge lukken meegemaakt waarbij een kind door de voorruit was gedrukt." men relatief weinig voor, maar daar wordt over gepraat. We kla gen over zinloos geweld, maar duizendverkeersslachtoffers per jaar, dat wordt kennelijk geac cepteerd, daar hebben we het niet over." Geweld onder jonge ren is iets van alle tijden. Zo wa ren er vroeger massale vechtpar tijen tussen 'Yerseke en Ame- muiden'. De Bie: "Je ziet nu wel meer jongere jongeren met heel veel alcohol op. Die worden bal Steeds vaker krijgen politieagenten tijdens het uitoefenen van hun functie scheldpartijen naar hun hoofd geslingerd, foto: pr orig, agressief of supervervelend. Dan is niets zo leuk als een schop tegen een politieauto geven of een middelvinger opsteken. Als je dan vraagt of ze het ook met twéé vingers kunnen, schrikken ze zich kapot." Humor helpt. Uitleggen ook. En vooral: "Men sen benaderen zoals je zelf be handeld wil worden." Soms loopt het toch bijna uit de hand. "Er was een opstootje waar mijn collega en ik toevallig als eersten bij kwamen. We had den het meteen al gedaan: de groep keerde zich direct tegen ons. Vijfentwintig man tegen over ons tweeën. Ze zijn nooit al le vijfentwintig tegen jou. Die paar waar het omgaat pik je eruit, daar doe je zaken mee. De rest trekt zich terug. Die weten: ze kunnen de slag wel winnen, maar de oorlog niet. Want als we ze vandaag niet pakken, dan morgen wel." Moet er meer blauw op straat komen? Brigadier Theo de Bie: "Vanuit de werkvloer is het gevoelsma tig nooit genoeg. Als er een inbraak is, wil iedereen er naar toe. We willen namelijk allemaal graag boeven van gen." MIDDELBURG - Een einde maken aan een chaotisch huishouden kan vanaf woensdag 11 oktober met de nieuwe cursus van de Zeeuwse Volksuniversiteit. In drie lessen krijgen deelne mers tips hoe een goede ba lans te krijgen in een gejaag de tijd waarin ook het huis houden een plaats moet krij gen. De eerste les is op 11 ok tober om 19.30 uur. Opge ven kan via 0118-634800 of vu-zeell@csnet.nl. VLISSINGEN - De Stichting Vrienden van Nassim houdt zaterdag 14 oktober een rommelmarkt op het par keerterrein van de Gamma aan de Govert Flincklaan in Vlissingen. Van 9.00 tot 16.00 uur pro beert de stichting zo veel mogelijk geld bijeen te bren gen voor Nassim de Jong uit Vlissingen en zijn gezin. Nas sim is piloot en vliegtuig monteur. Hij heeft zijn roe ping gevonden bij United In dian Mission. De UIM werkt onder andere onder de in dianen in Mexico. Nassim vertelt op de rommelmarkt ook over zijn werk in Mexico. WEST-SOUBURG - Het Le ger des Heils korps Walche ren houdt op zondag 8 okto ber om 16.00 uur een sing- inn in de Adventkerk aan de Kerklaan in West-Souburg. Gospelkoor The Revivals zorgt voor de muziek. Coby Bouwkamp (47, foio) grondlegger van het programma Weet-hoe-je-eetTijdens haar revalidatie na een ernstige bum-out ontdekte ze het laatste stukje van de puzzel, de relatie voeding en gezondheid. Ze combineerde wetenschappelijke kennis en de zekerheid van de natuur met haar eigen gezondheidservaringen. Met succes. Afvallen was voor mij niet nodig, ik wilde een gezond lichaam. Déér wilde ik aan werken. Mijn zus. die wél leed aan overgewicht, steunde mij in mijn herstel en ging meedoen. De kilo's vlogen eraf bij haar. En ze bleven eraf. Gewoon, omdat ze leerde hoe ze moest eten. We hebben het programma toen ook bij anderen geïntroduceerd. Vanaf dat moment is het heel snel gegaan Doorslaand succes De reden waarom het Weet hoe je eef-programma zo'n succes is, is dat het dicht bij de mensen staat. Het leert iets goeds en blijvends. Het programma is gemakkelijk te doen en je kunt het inpassen in elke levensstijl. Dat is ook belangrijk, vindt Coby Bouwkamp, want het leven moet ook leuk zijn: "Je leeft niet om af te zien. Het is mijn grote ideaal om mijn kennis en ervaring te mogen overdragen aan een breed publiek, zodat een ieder in staat is om eigen keuzes te maken als het gaat om de relatie voeding en gezondheid. Te vaak is de commercie de lachende derde. Voor mij staat gezondheid op de eerste plaats."

de Faam | 2006 | | pagina 40