Bij uw Escura Apotheek WEBSITE Kom naar onze nieuwe club! OPEN DAG 7 oktober €99,- korting! ZVU houdt cursus over wonen in monument Het laatste Avondmaal onderwerp van lezing PIL: de grootste Escura Apotheek zorgt ervoor. van 11.00 -16.00 uur De voorinschrijving is gestart! een 10 rittenkaart Power Plate cadeau t.w.v. 25,-* Bel: 0118-430816 iïffl ilium! De Faam over chronische ziekten Vraag naar uw GRATIS toegangscode. voor een afspraak of kom langs bij Achmea health spa Center Vlissingen Baskensburgplein 2, 4383 NE Vlissingen, Tel. 0118 430 816 Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 38 Patiënten Informatie en Lifestyle Apotheek Escura Apotheek Walcheren Middelburgsestraat 94, 4371 EV Koudekerke, Tel: 0118 - 552 900 Escura Apotheek Van de Sande Badhuisstraat 30-36, 4381 LT Vlissingen, Tel: 0118 - 412 066 www.apotheekvandesande.nl actie geldig tot en met 7 oktober. W W W ACHMEAHEALTHCENTERSJ.NL De SesSaKidZ uit Vlissingen zijn afgelopen weekend Nederlands kampioen street- dance geworden. FOTO: PR VLISSINGEN- De SesSa KidZ uit Vlissingen zijn afgelopen weekend in Steenwijk Nederlands kampioen streetdance geworden. De kinderen in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar krijgen les van Vanessa Hoornick, bij dansschool Sessadance in Vlissingen. "Streetdance is ook een top sport", stelt de trotse Hoor nick. "Er zit vele uren trai ning in en de hele week door wordt gewerkt aan een knal lende choreografie om die vervolgens door heel Neder land te laten zien." Maar streetdance is meer dan sport alleen. "Je doet het vooral vanuit je hart. Voor velen is het een uurtje hob by in de week, een uitlaat klep of een uurtje helemaal uit je dak dansen met mei den en jongens die lekker hun zelf kunnen zijn. Van de tachtig teams afgelopen weekend streden in de cate gorie Kids uiteindelijk vijf teams voor de titel Neder lands Kampioen. Hoornick: "Na bijna twee uur werd de uitslag van deze categorie bekend gemaakt. De krie bels gingen van kop tot teen. Wat een spanning. Toen de kampioen bekend werd ge maakt sprongen de SesSa KidZ een gat in de lucht." GOES - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt begint in oktober sa menwerking met de Stichting Cultureel Erf goed Zeeland en het Ge meentearchief Goes de cursus Wonen in een monumentenpand/ in een monumentenstad: Goes. De cursus is al eerder suc cesvol geweest in Middel burg, Vlissingen, Veere en Zierikzee en dit jaar is Goes gekozen als monu mentenstad. De cursus bestaat uit een serie van vijf lezingen en een excur sie. De start is op dinsdag 31 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. Na een inleiding waarin de geschiedenis van Goes als monumentenstad in vo gelvlucht wordt belicht, volgt een aantal bijeen komsten die sterk op de praktijk zijn gericht.. Aan de hand van archiefstuk ken wordt, in het gemeen tearchief, de weg gewezen om de geschiedenis van Goese monumenten te ontrafelen. Vervolgens wordt er gekeken welke geheimen over de bouw geschiedenis van een huis opgesloten kunnen liggen in het pand zelf. Tijdens een stadswandeling wordt bouwhistorische uitleg ge geven. Aan de hand van concrete voorbeelden wordt geïllustreerd wat men zoal aan de weet kan komen over individuele monumentenpanden in Goes. De laatste avond be handelt alle mogelijke technische vragen rond onderhoud, restauratie en advies. Voor meer infor matie 0118-634800 of vu- zeell@csnet.nl. VLISSINGEN- Zon vijf honderd jaar geleden schilderde Leonardo da Vinei het fresco Het Laatste Avondmaal. Anno zondag 8oktober is er een lezing over en wel van 10.30 tot 16.30 uur in het Centrum voor Integrale Gezond heid aan de Edisonweg 41 in Vlissingen. Het Laatste Avondmaal toont een twaalfvoudige uitdrukking in de tijd, in de vorm van de twaalf aposte len, symbolisch verbonden met de twaalf tekens van de dierenriem. Wat eigen lijk wordt uitgebeeld is een bewustzijns- en bewust wordingsproces, in één vloeiende stroom. Met na me de zeer mystieke bood schap - de weg van Petrus naar Johannes, de ontmoe ting tussen west (Petrus) en oost (Johannes), de verbin ding van het verlichte den ken (Petrus) en het hogere voelen (Johannes) - ligt als een wonder verborgen in dit fresco. Carien Rietberg is de spreker. Zij gebruikt astrologie als een hulpmid del om in andere dimen sies te komen. Ze verbindt astrologie met de Kabbala en het Nieuwe Testament. Een grote inspiratie voor haar was Ronald Beesley, wiens White Lodge-cur- sussen ze volgde. Carien Rietberg geeft lezingen, cursussen en consulten en werkt ook met droomgroe- pen. De lezing van de Spiri tuele Sociëteit Zeeland kost 22,50 euro.

de Faam | 2006 | | pagina 38