Waar gaat het met de bewegende Baden in licht, luxe en water Nog niet eerder vertoond: massief houten wastafels De keuken is in beweging. Althans volgens degenen die in de ontwikkelingen op keukengebied geïnteresseerd zijn, zoals ontwerpers, fabrikanten en architecten. Naar welke kant de keuken beweegt is nog niet duidelijk. Gaat onze kookplek volledig integreren in de woonruimte of blijft de keuken een aparte werkplaats in het huis? De meningen en ideeën zijn verdeeld. Lijmtechniek onderscheiden Een 'coole' wc met acryl bril Ouderwets ontbijten Het project van Dornbracht: de keukenschuur. maar slechts een beperkte ruimte tot z'n beschikking heeft. Voor degenen die in hun keu ken nestwarmte en geborgen heid willen vinden, is er de nieuwste bijdrage aan keuken ideeën -van (kranenfabrikant) Dornbracht. Ontwerper Mike Meiré doet met het project 'The Farm Project' een poging het le ven - dat door steeds minimalis- tischer wordende ontwerpen werd verbannen in kasten en onder werkbladen - terug in de keuken te halen. In een schuur- achtige ruimte installeerde hij een keuken die het eenvoudige leven laat zien. Met een gietijze ren fornuis dat warmte ver-, spreidt, een spoelbak van twee verdiepingen van roestvrij staal. Legende varkens, vogels, vissen en hooi; mestvorken en simpele zinken emmers vormen het de cor. Fijn servies is als toevallig in stapels neergezet. Een verrijd bare spoelunit completeert het beeld van de keukenschuur. Het is maar een idee, dus (nog) niet gerealiseerd. www.siematic.nl www.dornbracht.com keuken naar toe? Bij Siematic vragen ze zich af of een goede keuken er eigenlijk wel moet uitzien als een keu ken. En: is daar wel een aparte ruimte voor nodig of zouden we met het ondeiwerp veel soepe ler en flexibeler moeten om gaan? De modulekeuken van Siematic zou het antwoord kun nen zijn. Samengesteld uit keu kenmeubelen die mobiel ge maakt zijn. Die met de wensen van de bezitter meegroeien en zich geheel naar behoefte laten uitbreiden, veranderen, uitbou wen en meenemen. We kunnen ook kiezen voor het minimalisme. Strak en zakelijk, zonder overbodige franje. Geen opvallende opsmuk of decora tieve elementen. Een design van heldere vlakken en lijnen, volgens een steeds compacter concept. Zoals de SC serie van Siematic, die perfectig op een zeer kleine ruimte belooft. De minimalistische keuken voor degene die hoge eisen stelt, De flexibele modulekeuken SM 100 van Siematic. De minimalistische keuken 6006 van Siematic voor perfectie in de kleine ruimte. 'Cool' zitten op roestvrijstalen toilet met transparante bril. lekker kopje koffie. In het zwen kend koffiefilter zit een zogehe ten Flavor Savor-systeem dat uit elk koffiemelange een rijk aio- ma haalt. Zelfs de sterkte van de koffie is in te stellen: van extra mild tot pittig. Tijdens het kof fiezetten is inschenken mogelijk door de druppelstopfunctie. www.delonghi.nl Het douchewandenprogram- ma Cityline Top van Artweger is onlangs onderscheiden voor de vormgeving en voor de toege paste lijmtechniek. Deze tech niek zorgt ervoor dat de dou- chewanden bijzonder reini- gingsvriendelijk zijn omdat de binnenzijde helemaal vlak is en geen uitstekende delen bevat. De scharnieren worden niet meer op de wanden geschroefd maar direct op het glas gelijmd. Hetgeen de glazen wanden bo vendien nog transparanter maakt. www.artweger.com Als het aan het prille bedrijf Saniwood ligt, gaat haar product - massief houten wastafels - een complete revolutie op sanitairgebied teweeg brengen. Saniwood maakt verschillende mo dellen wastafels van hout - in berken en beu ken - in alle mogelijke kleuren en naar ieders wens. Directeur Thomas Wuestman: "Sani wood is het eerste bedrijf ter wereld dat houten sanitair op de markt brengt. Niemand heeft dat ooit aangedurfd. En dat is natuurlijk niet zo vreemd, want hout is de vijand van water. Maar we maken gebruik van geavanceerde technieken, zodat het hout bestand is tegen water en chemicaliën. Bovendien is het slijt-, kras- en stootvast". www.sandiwood.nl Franke, dé fabrikant van roest vrijstalen sanitair, heeft de col lectie uitgebreid met acryl ac centen. Zo is bij de wandhan- gende wc XINH 521 het 'coole' roestvrijstaal op een functionele wijze gecombineerd met trans parant acryl. De wc is uitge voerd in RVS, de zitting en dek sel in hoogwaardig transpa- rant acrylglas. Het RVS bij dit model is uitgevoerd in hoog glans finish en 'afdrukbesten- dig'. Wat wil zeggen dat er min der snel vingerafdrukken ach terblijven, bovendien is het makkelijk te reinigen. www.franke.nl Een verse kop koffie, thee of een sneetje geroosterd brood? Met het ontbijttrio Metropolis van De'Longhi begint de dag goed. De serie bestaat uit een koffie zetapparaat, waterkoker en Gewekt worden door een geurig kopje koffie. broodrooster. Opvallend is de afgeronde vormgeving in retro- stijl en de antracietgrijze kleur met zilveraccenten. Het koffie zetapparaat heeft een program meerbare timer met geluidssig naal; ideaal voor wie 's morgens gewekt wil worden door een Voorbij zijn de tijden van de donkere en te kleine natte cel. Laat licht, lucht en water uw badkamer binnenstro men. Een heel eind in de goede richting brengt ons de badkamerserie Starck X van Duravit, tijdloos en prak tisch met als stralend mid delpunt een door Philippe Starck ontworpen badkuip. De keramische onderdelen, meubelen en badkuipen van de serie zijn rechthoekig en in witte hoogglans uitge- voerd - met een zonnig gele, platina of zwarte binnenzij de. Het vrijstaande Starck X acrylbad kan in het omrin gende omloopsysteem een houten vlonder hebben, witte kiezelstenen of een module voor gekleurd licht, bevat het bad verschillende www.duravit.nl

de Faam | 2006 | | pagina 33