subsidie voor bodemsanering middelburgse bedrijven het woord aan raadslid arnold rots f wvwv.middelburg.nl dé Weekkrant De Faam Maak kennis met sport Commissievergaderingen in oktober Gevolgen blauwtongvirus voor Middelburg Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 10 Voor de sanering van ernstige bodemverontreiniging op bedrijfs terreinen kunnen bedrijven subsi die aanvragen bij de Provincie Zeeland. Eén van de voorwaarden is dat de aanmelding van de loca tie plaatsvindt voor 1 januari 2008. Om de omvang van de bodemveront reiniging in Nederland in kaart te bren gen zijn in het kader van het Nationale Milieubeleidsplan 3 (NMP3) archiefin ventarisaties uitgevoerd. Bij deze inventarisaties is gekeken naar moge lijke bodembedreigende (bedrijfsmati ge) activiteiten die zijn opgenomen in bijvoorbeeld Wet milieubeheer ver gunningen of Algemene maatregelen van bestuur Wet milieubeheer (voor heen Hinderwet), archieven van de Kamer van Koophandel en het Kadaster. Met behulp van archiefinventarisaties is door het Ministerie van VROM beke ken waar nog iets aan de bodem moet gebeuren, bijvoorbeeld het uit voeren van een bodemonderzoek of een bodemsanering. Deze inventari satie van locaties wordt het 'Lands- dekkend Beeld Bodemverontreiniging' genoemd. Op circa 400 van de 1.300 verontreinigde locaties binnen de gemeente Middelburg is op dit moment een Kamer van Koophandel inschrijving aanwezig. Het kan bij voorbeeld zo zijn dat op een locatie waar nu een drogist zit vroeger een benzinepomp heeft gestaan. In 2030 moeten uiteindelijk alle ernstige geval len van bodemverontreiniging zijn gesaneerd dan wel beheersbaar zijn gemaakt. Subsidie Voor de sanering van ernstige bodemverontreiniging op bedrijfster reinen kan op basis van het 'Besluit financiële bepalingen bodemsanering' een subsidie worden aangevraagd bij de Provincie Zeeland. Eén van de voorwaarden is dat de aanmelding van de locatie plaatsvindt voor 1 janu ari 2008, tenzij aannemelijk wordt gemaakt dat door bijzondere omstan digheden aanmelding voor die datum STADSTROTS Of stadstrots een echt Nederlands woord is, weet ik niet. Meestal heb ben we het over "city promotion". Maar concreter ingevuld: dat we tevreden en trotse inwoners zijn en dat ook aan anderen laten 'merken. Daarover wil ik het graag met U heb ben Natuurlijk is alle gepaste kritiek op fouten mogelijk. Want daar kunnen we altijd ons voordeel mee doen, lijkt me. Maar dat de positieve dingen gaan overheersen. Dat is een stre ven. Vaak komt uit gesprekken en in geschriften een negatief beeld over de maneblussers (=Middelburgers) van trotse diknekken.Terecht of nietde toon is gezet. Als de naam Middelburg valt, weet men de plaats wel goed te lokalise ren. Want over de ligging weet men vaak wel "ergens in Zeeland of "bij die eilanden en dat water". In Neerlands "mental map" je eigen kaartbeeld van de wereld) ligt het altijd ver weg. Maar een duidelijk beeld over hoe de stad er uit ziet, is er nauwelijks. Alleen het Zeeuws Meisje zag je nog wel eens op tv. En de stormvloedkering met mosselen. Laten we dat nou eens gaan veran deren bij Nederlanders. Promoot onze stad. Misschien bent U afgelopen zomer in de gelegenheid geweest zelf eens andere steden te bezichtigen of als U zelf niet in die gelegenheid was, heeft U toch wel een beeld van andere (oude) steden. Opvallende verschillen: andere accen ten, zoals kleur, vorm en gebruik van oude gebouwen. Heel verschillend straatbeeld dan we gewend zijn in Middelburg. En juist dan merken we de verschillen, de complementariteit, het andere van het buitenland heel goed. Soms is er wat te leren, soms juist niet. Als we goed rondkijken, ontdekken we dat er in Middelburg (met meer dan duizend monumenten) zoveel moois, verrassends en interessants te zien valt. Het onderhoud van het 1000-tal vergt veel aandacht en kost veel geld; we moeten het cultuur goed koesteren. En dus ook voor een oude spoorbrug een mooie plek zoeken. Maar er is meer dan steen alleen. Denk maar eens aan de sfeer, de uit straling; de levenswijze en gastvrij heid van haar inwoners. Het stads beeld is al veranderd door de hon derden studenten van de Roosevelt Academy. Deze jongeren brengen steeds meer levendigheid in het straatbeeld Bij de stad horen ook evenementen en markten. Deze staan bij binnen komst al aangegeven. Maar ook de bereikbaarheid is ontzaglijk belang rijk: de files moeten weg. Want een uur in de hitte is geen goede start van een Zeeuws verblijf. De N57 moet er snel komen. En ZEP en het Zeeuws Museum en... Middelburg promotie doet veel, maar er is nog veel te verbeteren en aan te vullen: Een paar nieuwe ideeën zijn er al: Standplaats voor campers, een audio-monumentenroute, meer ver tier bij het water, kunst in de wijken. Maar heeft U meer goede invallen: meld die ons. Geen idee is te gek.ln de nieuwste reisgids van Zeeland staan we er als stad goed op. Het kan nog beter: De tv-uitzending op zaterdag 18 november met de intocht van Sinterklaas moet vanuit zeker alle uithoeken van ons- konink rijk nieuwsgierige bezoekers trekken, zo lijkt me. Want wat is daar in Middelburg zoveel te zien en te doen!!! Ja, toch. Of niet soms: doet U mee? We stellen Uw suggesties en invallen op prijs. Bel me gerust: 64 26 99 of mail naar rots@zeelandnet.nl. Arnold Rots Christenunie niet mogelijk was. Om de bedrijven erop te wijzen dat de subsidiemoge lijkheid bestaat en de aanmelding voor 1 januari 2008 plaats dient te vinden, informeren wij u via deze weg. De aanmelding waarborgt de moge lijkheid tot het verkrijgen van subsi die, maar betekent niet dat het bedrijf er ook recht op heeft. Informatie Meer informatie over het Besluit finan ciële bepalingen bodemsanering is te vinden op de websites www.senterno- vem.nl/bodemplus en www.vrom.nl en bij de provincie en gemeente. Een aanmelding voor subsidie moet wor den gestuurd aan Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, Afdeling Milieuhygiëne, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Bij aanmelding moet een bodemonderzoek van de locatie zitten. Dit dient minimaal een verkennend bodemonderzoek te zijn. Verder moeten de adresgegevens van de eigenaar/erfpachter en de kadastrale gegevens van het bedrijfsterrein worden aangeleverd. leder schooljaar worden in Middelburg samen met de Middel burgse sportverenigingensportken- nismakingsactiviteiten georgani seerd. Alle leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 van het basisonder wijs kunnen hieraan gratis meedoen. Wanneer je kennis wilt maken met een sport en een vereniging, kijk dan in de agenda op www.middelburgin- beweging.nl en geef je op. Je kunt je ook opgeven bij Dennis Winne, tele foon 67 56 76. In oktober kun je kennismaken met korfbal (KV Swift), wedstrijdzwem- men (Luctor et Emergo) en Reddend- zwemmen (Van Dixhoornbrigade). Voorafgaand aan de maandelijkse gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze com missies worden geen besluiten geno men. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 23 oktober. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. U bent welkom om de vergade ringen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissie Ruimte vergadert op maandag 9 oktober. Een dag later komt de commissie Algemeen Bestuur bij elkaar. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert woensdag 11 oktober. Op een bedrijf in IJzendijke is bij een schaap blauwtongvirus geconstateerd. Minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft daarom een 20-kilometergebied inge steld. In dit gebied valt ook een gedeelte van Middelburg. Om verspreiding van de blauwtongvi rus tegen te gaan heeft minister Veerman maatregelen genomen. Het 20-kilometergebied waarbinnen de maatregelen gelden ligt gedeeltelijk binnen de gemeente Middelburg. De maatregelen gelden voor het gebied ten westen van de lijn Schroeweg, Het Groene Woud, Looierssingel, Walensingel, Seis- singel, Sandberglaan, Leliëndaalse- weg, Noordweg (Sint Laurens). De belangrijkste maatregelen zijn: - herkauwers moeten 1 uur voor zonsondergang tot 1 uur na zons opkomst in de stal worden gehou den - herkauwers, hun stallen en de omgeving moeten worden behan deld met insectwerende middelen - vervoer van herkauwers naar buiten het 20-kilometergebied is verboden - herkauwers mogen binnen het 20- kilometergebied vrij worden ver plaatst. Voor nadere informatie kunt u terecht op de website van het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwali teit, www.minlnv.nl of u kunt bellen naar LNV-loket 0800- 223 33 22.

de Faam | 2006 | | pagina 10