V ONDERGRONDSE AFVALCONTAINERS GEBRUIK ACHT VRIJE BOUWKAVELS NIEUWLAND-ZUID BIJEENKOMST VERKEERSWERKGROEPEN HOTEL ARNEVILLE Wijktafel Binnenstad vergadert Wijkopruimdag Stromenwijk Themabijeenkomst Media voor verenigingen TT^ï/"NT£iiilDe Faam Woensdag 27 september 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Op maandag 2 oktober houdt de wijktafel Binnenstad zijn verga dering. De bijeenkomst is in de schouwburg aan het Molenwater en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere het onderzoek naar parkeerbe lasting en de aankomst van Sinterklaas op 18 november. Een wijktafel vormt het overleg tus sen bewoners, gemeente, de wijk wethouder en diverse maatschappe lijke instellingen, zoals politie Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerpen die behandeld worden zijn de algemene gang van zaken in de wijk en de leefbaarheid in het bij zonder. De wijktafel is voor iedereen toegan kelijk. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u bekijken op www.middelburg.nl. Klik dan op de knop 'Wijkaanpak' en vervolgens op Wijktafels'. Op vrijdag 29 september zal een wijkopruimdag worden gehouden in de Stromenwijk. Om 9.30 uur wordt het startsein voor deze opruimdag gegeven door raads lid Menno Visser op het pleintje van de Woelige Werf aan de IJsselstraat. Na Dauwendaele, Middelburg Zuid en Nieuw Middelburg wordt er nu een wijkopruimdag in de Stromenwijk georganiseerd. Op deze dag slaan bewoners, gemeente, Woongoed, Groenbedrijf L'etE, Stichting Welzijn Middelburg en politie de handen ineen. Samen geven zij de wijk extra aandacht op het gebied van groen- en bestratingonderhoud. De instanties worden bijgestaan door leerlingen van groep 6, 7 en 8 van de Cederhof en Beverburch. Zij gaan het zwerfvuil opruimen. Woongoed doet een voor tuinactie met bewoners in samenwer king met Groenbedrijf L'etE. Het resul taat van die dag is hopelijk een scho ne opgeruimde wijk. De straten die dit jaar bij de wijkop ruimdag worden betrokken zijn Maas straat, Rijnstraat en Waalstraat. Steunt u deze dag? Geef u op als vrij williger. Alle hulp is welkom. U kunt zich opgeven bij Harry Siebelink, tele foonnummer 67 55 36 en bij Bram van Houte, telefoonnummer 67 57 Speciaal voor verenigingen orga niseren SportZeeland en de gemeente Middelburg op maan dag 9 oktober de themabijeen komst "Media". Deze bijeen komst wordt gehouden in wijk centrum "Palet", J. van Reigers bergstraat 2 en begint om 19.30 uur. Door middel van de themabijeen komst "Media" willen we graag meer inzicht geven in de werkwijze van de media en hoe u als vereniging om kunt gaan met pers. De volgende mediaorganisaties zullen tijdens de bijeenkomst aanwezig zijn: PZC, Omroep Zeeland en de Faam. Wilt u naar de bijeenkomst komen? U kunt uw vereniging inclusief het aantal personen tot 2 oktober 2006 via de mail aanmelden bij: p.de.guchteneire@middelburg.nl of d.winne@middelburg.nl. Als het voor u niet mogelijk is een opgave te doen via internet, kunt u bellen naar: Dennis Winne, telefoonnummer 67 56 76 of Patrick de Guchteneire, telefoonnummer 67 57 97. Het is bijna zover. Vanaf volgende week maandag kunnen bewoners van een gedeelte van de binnen stad de ondergrondse afvalcontai ners gaan gebruiken. Zij kunnen vanaf dat moment hun afval in de container kwijt. De containers zijn alleen te openen met een pasje dat de bewoners hebben ontvan gen. Het gaat om een proef in een gedeel te van de binnenstad. Op hoofdlijnen betreft de proef in de volgende stra ten: Bastion, Brakstraat, Breestraat, Dam (huisnummers 35-81) Ganzen- gang, Hof van Sint Pieter, Isabella- gang (huisnummers 2-5), J. Huizinga- laan, Koepoortstraat, Kraanstraatje, Lazarijstraat, Lutherse Kerklaan, M. Smallegangehof, Molenwater (huis nummers 105-135), Molstraat, Neder- straat, Nieuwe Oostersestraat, Oost kerkstraat, Oostkerkplein, Pijpstraat, Punt, Rotterdamsekaai, Schuitvlot- straat, Singelstraat, Veerse Bolwerk, Verwerijstraat en Zuidsingel (huisnum mers 19-75). Daarnaast nog Hof van Sint Jan, Sint Jansgang, Sint Janstraat (huisnum mers 25-64) en Zusterstraat (huis nummers 19-70). Waarom een pas? Er is voor gekozen om in de binnen stad de containers af te sluiten om te voorkomen dat anderen ook afval in Particulieren kunnen zich in oktober, kosteloos en vrijblijvend, inschrijven als gegadigden voor bouwgrond in de tweede fase van het plan Nieuwland-zuid. In deze fase kunnen in totaal acht vrij staande woningen worden gebouwd. Op de aangeboden kavels mogen alleen woningen worden gebouwd, die bestemd zijn voor eigen bewo ning. Echtparen en samenwonenden op één adres kunnen zich slechts voor één kavel aanmelden. De aanmeldingsformulieren zijn vanaf 2 oktober 2006 verkrijgbaar: -via de dorpsvereniging Nieuw- en Sint Joosland (krinko@zeelandnet- .nl). - bij het wijkondersteuningspunt in het voormalige stadhuis aan de Langstraat 35 in Arnemuiden; - bij de vakbalie Ruimte in de centrale hal van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3; - op de website van de gemeente Middelburg, www.middelburg.nl Indien u belangstelling heeft voor een bouwkavel in Nieuwland-zuid dan dient u het voorbedrukte aanmel dingsformulier, zo volledig mogelijk, in te vullen en vóór 1 november 2006 in te leveren bij de afdeling Ruimtelijk Beleid van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Begin november stelt via loting een notaris de volgorde van belangstel lenden vast. De ingeschreven gega digden krijgen hiervan schriftelijk bericht. De acht mensen die ingeloot zijn kunnen een keuze maken uit één van de acht aangeboden bouwkavels in deze tweede fase. Voor meer informatie kunt u bellen met Piet van den Broek van de gemeente Middelburg, telefoonnum mer 67 52 04. Op woensdag 4 oktober komen alle leden van de wijkverkeers- werkgroepen uit Middelburg, Arnemuiden en Nieuw- en St. Joosland bij elkaar. In deze bij eenkomst zullen de thema's ver keersveiligheid en parkeren uit gediept worden. Ook de gemeen teraadsleden zijn uitgenodigd om deel te nemen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Op deze bijeenkomst geeft adviesbu reau SOAB uit Breda op een luchtige wijze informatie over de thema's ver keersveiligheid en parkeren. Op de tweede plaats vormt deze bijeen komst een mooie gelegenheid voor de leden van de verkeerswerkgroe- pen om met elkaar en met raadsle den van gedachten te wisselen over de Middelburgse verkeerssituatie. Het uiteindelijke doel is om de dia loog tussen de gemeente Middelburg en de verkeerswerkgroepleden zo optimaal mogelijk te laten verlopen. De wijkverkeerswerkgroep De wijkverkeersgroepen komen gemiddeld drie keer per jaar bij elkaar. Onder leiding van de gemeen te worden allerhande verkeersonder- werpen binnen de desbetreffende wijk besproken. De leden van de verkeerswerkgroep kunnen mede de inhoud van de agen da bepalen. Heeft u interesse om in verkeers- werkgroepverband mee te praten over het verkeer en vervoer in uw wijk dan kunt u zich aanmelden bij Rob Kosters, telefoon 67 53 18 of per e-mail R.Kosters@middelburg.nl. Waarom ondergrondse afvalinzameling? Afval in losse zakken zorgt met name op de inzameldagen voor stank, herrie en zwerfvuil. Met de ondergrondse containers behoort dit tot het verle den. Boven de grond ziet u alleen de inwerpzuil. De container zelf zit onder de grond. De ondergrondse contai ners zijn beter voor rug en ledematen van de mensen van de stadsreiniging. Bij het legen van de ondergrondse containers is tilwerk niet meer nodig. de container stor ten. Met de afval pas kunnen de betreffende inwo ners gebruik maken van alle ondergrondse afvalcontainers. Eind dit jaar zal een eerste evalu atie van de proef plaatsvinden. Afhankelijk van de uitkomsten zal dan of op een later tijdstip een afweging ge maakt worden voor uitbreiding van het aantal ondergrondse containers. Bij een positief resul taat zal invoering van het systeem in de rest van de binnenstad in overweging genomen worden. Dit kan dan in fasen over meerdere jaren plaatsvinden. Bedrijfscontainers Bedrijven met rolcontainers van de gemeente Middelburg kunnen voorlo pig op dezelfde wijze hun afval blijven aanbieden. Eind 2006 wordt bezien of zij ook kun nen overgaan op het gebruiken van de ondergrondse containers.

de Faam | 2006 | | pagina 9