AANDACHT VOOR VEILIGHEID ROND SCHOOL HET WOORD AAN RAADSLID JEANNETTE DE VIS VWWV.MIDDELBURG.NL Aanvragen subsidie voor evenementen 2007 A Werkzaamheden in centrale hal stadskantoor Nieuw rijbewijs op creditcardformaat Foto: Anja Kuijl In het kader van de landelijke actie "de week van de vooruit gang", werd vorige week donder dag een actiedag gehouden op de archipelschool "'t Vierschip" in Arnemuiden. Door middel van deze actie werd er aandacht gevraagd om het autogebruik te beperken en meer te gaan lopen, te fietsen of vaker gebruik te maken van het ojjenbaar ver voer. Om a'andacht te vragen voor deze actiedag waren de ouders van de kin deren door middel van een nieuws brief op de hoogte gebracht. In deze nieuwsbrief werd een oproep gedaan om de kinderen vooral met de fiets of lopend naar school te laten komen. Hier werd groot gevolg aangegeven. De kinderen die afgelopen donder dag op school kwamen, kregen de vraag hoe ze op school waren geko men. Afhankelijk van het antwoord kregen de kinderen een flyer uitge reikt met voeten, een fiets of een auto. De onderwijzers hebben vervol gens in de klas aandacht besteed aan het belang van deze actiedag. Het is gezonder als je vaker gaat lopen of de fiets pakt. Het wordt rondom de school veiliger en het komt ten goede van een schoner milieu. Wethouder Frank Streng sprak de leerlingen van '"t Vierschip" op het schoolplein toe. Daarna reikte hij aan de leerlingen, als herinnering aan deze dag, fietsbellen uit. Als u in 2007 voor een evenemen tensubsidie in aanmerking wilt komen, verzoeken we u om uw subsidieaanvraag vóór 9 oktober 2006 op te sturen. Hoe gaat de aanvraag daarvoor in zijn werk? Voor een aanvraag evenementensub sidie dient u gebruik te maken van het formulier "Subsidieaanvraag even ementenbudget 2007". Het formulier kunt u vinden op de website van de gemeente Middelburg, www.middel- burg.nlAunst en cultuur/formulieren. Desgewenst kunt u dit formulier toe gestuurd krijgen. Aan welke criteria moet uw aan vraag voldoen? Bij de beoordeling van uw aanvraag zullen wij vooral kijken of uw aanvraag aansluit op het door de gemeente Middelburg vastgestelde evenemen- tenbeleid, het stadspromotiebeleid en het binnenstadsbeleid. De criteria waaraan de aanvraag aan moet vol doen kunt u vinden op de website, www.middelburg.nl. Hoe gaat het nu verder? Burgemeester en wethouders zullen op 5 december 2006 een besluit nemen over de ingediende subsidie verzoeken voor 2007. U krijgt voor 1 januari 2007 van de gemeente een brief waarin staat of uw subsidiever zoek is gehonoreerd. Aanmelding evenementen en vergunningaanvraag Het aanvragen van een subsidie bete kent niet dat uw evenement automa tisch opgenomen wordt op de eve nementenkalender. Daarom vragen we u om buitenevenementen voor 1 november 2006 aan te melden bij de afdeling Vergunningverlening en Handhaving. Een toekenning van sub sidie betekent niet dat automatisch een vergunning wordt verleend voor uw evenement. U moet minimaal acht weken van tevoren de vereiste ver gunning (en/of ontheffing) schriftelijk aanvragen. Voor zowel de aanmel ding voor de evenementenkalender als de aanvraag voor een vergunning kunt u zich richten tot Peter Maas of David van de Voorde van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, telefoonnummer 67 53 05. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Tony van den Buuse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoonnummer-67 56 41 of per e-mail a.van.den.buuse@middel- burg.nl. De nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) heeft op dit moment mijn aandacht. Vaak heb ik gehoord dat de WMO ruimhartig zal/moet worden toegepast. Maar wat is ruimhartig? Het woordenboek zegt hierover: niet streng, ruim van opvatting. Ruim, ruimer ruimst, je kunt het niet meten. Doel van de WMO is om de zorg dich ter bij de mensen te brengen. Klinkt mooi, maar het is vooral een verkap te en onverstandige bezuinigingsope ratie. Maar het is onvermijdelijk en we zullen het beste er van moeten maken. De WMO is gelukkig toch meer. Er zijn negen prestatievelden, te weten: 1. leefbaarheid van wijken 2. preventieve jeugdzorg 3. bieden van informatie en cliënten ondersteuning 4. ondersteunen van mantelzorgers en vrijwilligers 5. sterker maken van mensen met een beperking 6. voorzieningen verstrekken aan mensen met een beperking 7. maatschappelijke opvang, aanpak huiselijk geweld 8. openbare geestelijke gezond heidszorg 9. verslavingsbeleid. Eén van de prestatievelden die mijn bijzondere aandacht heeft is: Ondersteuning van mantelzorgers en vrijwilligers die actief zijn in welzijns werk of zorg. Mantelzorger, daar kies je niet voor, dat krijg je op je bordje. Soms gaat het stap voor stap, in andere geval len plotseling. Door mijn werk kom ik veel met mantelzorgers in aanraking. Deze mensen hebben het zwaar, vaak zelfs heel zwaar. Meestal reali seren deze mensen dit zelf niet: "Het is toch heel normaal dat je voor je geliefden zorgt". Bijna veertig jaar geleden koos ik voor een beroep in de zorg. In die tijd leerde je dat als je niet voor jezelf zorgde je ook niet voor een ander kon zorgen. Dat hield in, datje moest zorgen voor voldoende slaap, goede voeding, genoeg ontspanning en lichaamsbeweging. De gemiddelde mantelzorger scoort op deze vier punten slecht, of u moet de televisie als ontspanning aanmer ken en het op het neer hollen van de trap als lichaamsbeweging. Waar bijvoorbeeld de vrijwillige thuis zorg aan huis komt zie je dat terug in het welbevinden van de mantelzor ger. Eens naar de kapper kunnen, zelf winkelen, een rondje over de boulevard, naar biljartclub, naar je sportclub enzovoort. Heel gewone dingen die de vrijwilligers mogelijk maken. Deze vrijwilligers kunnen dit niet zon der goede ondersteuning. Mantelzor gers en vrijwilligers die hun onbetaal de werk met liefde en plezier doen verdienen onze steun. En ik hoop dat er zo snel mogelijk in de wijken en kernen van onze stad steunpunten komen voor mantelzorgers en vrijwil ligers. Jeannette de Vis - Berrelkamp SP Middelburg jeannette@hcdevis.demon.nl De komende weken wordt er hard gewerkt aan de bouw van de loop brug vanuit de centrale hal in het stadskantoor naar één van de torens. De loopbrug is nodig voor de beursvloer van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). Zoals al eer der in deze rubriek gemeld gaan het Op 1 oktober aanstaande wordt een nieuw rijbewijsdocument ingevoerd. Het huidige papieren rijbewijs wordt vervangen door een plastic kaart op creditcard formaat. Belangrijke wijzigingen ten opzichte van het oude rijbewijs zijn: geen klaar-terwijl-u-wacht-service meer, er zitten vijf werkdagen tus sen aanvraag en uitreiking spoedaanvraag mogelijk identificatie is verplicht bij aan vraag én bij uitreiking rijbewijs één goedgelijkende pasfoto in kleur (zelfde strengere eisen als bij paspoort) geen uittreksel GBA vereist bij vermissing is proces-verbaal Nederlandse politie vereist nieuwe (sub)categorieën; zo wordt het bromfietscertificaat rijbewijs categorie AM. Een rijbewijs gaat vanaf 1 oktober aanstaande 33 euro kosten. Heeft uw aanvraag een spoedeisend karak ter dan kost dat 40 euro extra. CWI, de sociale dienst Walcheren en het UWV samenwerken en dat gebeurt vanuit het stadskantoor. De komende weken wordt er getim merd, materialen aangevoerd en der gelijke. Dat gaat natuurlijk gepaard met enige overlast. Daarvoor graag uw begrip. Nederlandse rijbewijzen afgegeven voor 1 oktober 1996 en buitenlandse rijbewijzen mogen niet als identiteits bewijs worden geaccepteerd. Houders van bromfietscertificaten worden na invoering van het nieuwe rijbewijs gedurende drie jaar in de gelegenheid gesteld het certificaat om te zetten in een rijbewijs AM. Dit kost 33 euro. ledereen die na 1 oktober 2006 nog niet in het bezit is van een rijbewijs en in het bezit wenst te worden gesteld van de categorie AM zal daartoe het desbetreffende (theo- rie)examen moeten afleggen. Geen aanvraag en afgifte op 29 september Ter voorbereiding op het nieuwe rij bewijs kunnen op vrijdag 29 septem ber geen rijbewijzen worden aangevraagd en afgegeven. Houdt u hier rekening mee. Uitgebreide informatie kunt u vinden op www.rijbewijs.nl.

de Faam | 2006 | | pagina 8