Ja of nee tegen 8,5 miljoen porties friet svrz Aankoop van gronden stopgezet U bent mantelzorger van een persoon met dementie en heeft even behoefte aan rust en ruimte voor uzelf? 5VRZ reikt u daarbij de hand, met een unieke voorziening: Het logeerhuis van SVRZ. Dat doet een mens goed! nriwaaiffiffiiDe Faam 'Overheid heeft Anti-ontpolderaar Piet Hupkens: 'Zeeuwse burgers zijn onduidelijk en onvoldoende voorgelicht' FOTO: JMP WOLTERBEEK waar de mens iemand is Mensen met dementie zijn er, vanaf 20 november 2006, voor een korte of langere periode welkom. Hun partner of andere naaste kan daardoor met een gerust hart even afstand nemen van zijn of haar vaak zware verzorgingstaak. DOOR ELLY DE FEIJTER VLISSINGEN - Op de dag dat een delegatie Zeeuwen in den Haag het manifest te gen ontpoldering en meer dan 27.600 handtekenin gen overhandigde aan de voorzitter van de Kamer commissie, vertelt ingeni eur Piet Hupkens uit Vliss- ingen het verhaal van een zeer verontruste burger. Ingenieur Piet Hupkens is gebo ren in Edam en heeft een deel VLISSINGEN - Op donderdag 21 september debatteerde de Tweede Kamer over de ontpol dering van 600 hectare land bouwgrond rondom de Wester- schelde. Zeeuwse demonstran ten overhandigden 27.647 handtekeningen om te laten zien dat een groot gedeelte van de Zeeuwse bevolking fel tegen ontpoldering is. De demon stranten eisen een referendum. De verrassende uitkomst van het debat: het Rijk stelt een commissie van deskundigen in die gaat kijken of de getijdenna- tuur kan worden aangelegd zonder landbouwgrond te ont- polderen. De aankoop van gronden is voorlopig stopgezet. van zijn leven in Wageningen aan de landbouwuniversiteit gestudeerd en gewoond. "Mijn vrouw was Zeeuwse. Ip 1963 kwamen we in Vlissingen wo nen". "Zeeland is een prachtige pro vincie, waar de natuur geeft en neemt. En dat moet zo blijven. Ik ben een anti-ontpolderaar. Natuurlijk moeten we onszelf beschermen en de natuur waar mogelijk ondersteunen. Maar wat de natuur ons geeft, moeten we zo laten. Het verdrag met België werd opgesteld toen er nog bootjes van 4 bij anderhalf meter door de Westerschelde voeren. Nu zijn het container schepen van 350 bij 30 meter. Hoe groot willen we gaan? De overheid is met slappe knietjes aan het onderhandelen. Waar om moet Nederland zoveel toe geven aan Antwerpen? Boven dien zijn de Zeeuwse burgers onduidelijk en onvoldoende voorgelicht. 4000 Folders van het Schelde Informatie Cen trum voor 350.000 Zeeuwen"! Een oplossing heb ik in mijn eentje ook niet, maar alternatie ven moeten op z'n minst wor den onderzocht!" MIDDELBURG - Is Zeeland nu vóór of tégen ontpolderen? De discussie wordt veelal met heel wat emoties gevoerd. Die men sen dan, die in '53 het leven lie ten in het wassende water? En die mensen dan, die het water terugdrongen, dijken bouw den de deltawerken opricht ten? Op basis van die gevoelens zou je denken dat de meeste Zeeuwen totaal niets voelen voor het teruggeven van land aan het water. Een enquête in opdracht van de Provincie laat zien dat er inderdaad een meerderheid tegen ontpolde ring is. Maar die groep is niet zo groot zoals de hoogoplopende emoties doen vermoeden. 44 procent zegt: 'Nee'. Van 27 procent ven de Zeeuwse bevol king mag de natuur wat land- bouwgronu terugkrijgen. Een derde van de Zeeuwen is noch voor, noch tegen. Volgens de plannen gaat zeshonderd hec tare landbouwgrond verloren. Tegenstanders zeggen dat dat een verlies van twee miljoen li ter bio-brandstof, 1 miljoen ki lo fruit, 8,5 miljoen porties friet, 600.000 kilo suiker en 1,5 mil joen broden betekent. Het logeerhuis van SVRZ: is gesitueerd op het terrein van Ter Valcke, centrum voor zorg en reactivering in Goes staat open voor mensen met dementie uit heel Zeeland biedt plaats aan maximaal zes personen, met voor ieder een eigen kamer met sanitair en een gezamenlijke huiskamer Veelzijdige zorg op maat Ter Valcke beschikt over een aantal uitstekende voorzieningen, waaronder: een gevarieerd activiteitenprogramma een restaurant en Grand-café een welvoorziene winkel Ook de logés kunnen hiervan gebruikmaken. De deskundige mede werkers van het logeerhuis streven ernaar hun gasten een zo prettig mogelijk verblijf te bieden. Huiselijkheid en aandacht voor persoon lijke wensen en behoeften staan daarbij centraal. Indicatie Voor het logeerhuis is een indicatie voor verblijf en behandeling van het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) nodig. Meer weten? Joris Haeck, de maatschappelijk werker van Ter Valcke, vertelt u graag meer over de mogelijkheden en voorwaarden. Telefoon: 0113 31 53 41. E-mail: j.haeck@svrz.nl. Logeerhuis SVRZ Louise de Coiignylaan 4.13 4461 SP Goes Telefoon: 0113 31 53 00. E-mail: tervalcke@svrz.nl

de Faam | 2006 | | pagina 43