van Postbaga euro nu ia,» euro u 13,euro nu 10,» euro Lange Zelke 7 4381 EW Vlissingen 0118-414595 €21,00 "De Meerkoet" Zeeuwse wint met haar bordercollie het Nederlands kampioenschap Restaurant, Paviljoen MAANDMENU OKTOBER Italiaanse salade of Groene asperges met zalmsnippers Heldere ossenstaartsoep of Knoflooksoep Oerhammetje met Jagersaus of Gebakken Red Snapper met witte-wijnsaus Caramel cremé brulee met vanilleijs en slagroom of Vanilleijs met boerenmeisjes Steengrillen Obedience Het ras Te Quiero zingt: Weer of geen weer Zen in Zeeland begint weer PlïfHiliT De Faam Woensdag 27 september 2006 - Pagina 38 ÜQ 5 en 6 oktober hele dag GESLOTEN i.v.m. besloten party kkkkkk vanaf 2 personen a 17y50 Schelphoekweg 3 Wolphaartsdijk Tel. 0113-586035 Scooby Doo't het! door c0rina de vos GOES - Lekker smikkelen en smullen van heerlijke worst omdat je Nederlands kampioen bent. Het over kwam bordercollie Scooby Doo. Samen met zijn baasje Marianne van der Ster uit Goes won de hond op zon dag 10 september het Ne derlands Kampioenschap obedience in Oudenbosch. "We hadden Scooby al toen hij nog maar een pup was", vertelt Van der Ster. "Al ruim tien jaar trainen we samen." De Goese doet al zestien jaar mee aan wedstrijden. "Je begint in de laagste klasse en je kunt alleen hoger komen door de wedstrij den te winnen", legt ze drukge- barend uit. Tijdens het kam pioenschap moesten verschil lende onderdelen gedaan wor den zoals apporteren, vooruit sturen, volgprogramma, blijfoe- feningen en sorteren. De tweeënvijftigjarige hondenlief hebster had niet verwacht dat ze zouden winnen. "Het was een hele opluchting toen ik de uit slag hoorde. Iemand tilde mij gelijk in de lucht." Ze vertelt dat Scooby erg goed was bij het sorteren. Het harige dier moest vreemde geuren sor teren. Het volgprogramma ging iets minder goed. "De hond moet jou daar in alle posities Een hogeschool van gehoor zaamheid voor honden. Dat is obedience. Het is een vorm van dressuur, verge lijkbaar met die van paar den. Het is de bedoeling om in teamverband nauw sa men te werken met je hond. Dit gaat heel geleidelijk op eigen tempo. Het leren gaat vrijwillig, want de hond krijgt geen enkele correctie. Doordat de juiste trainings technieken gebruikt wor den, werken in deze sport veelal supergemotiveerde honden. Ingrediënten voor een obediencetraining zijn een relatie opbouwen met je hond, weten wat je hond als beloning ervaart, veel kennis hebben over leerprocessen en gemotiveerd zijn om te willen trainen. Voor meer in fo: www.obedience.nl. volgen. Met iedere stap geef je dan een signaal af en je mag niets zeggen. Daar verloren we wat punten doordat ik af en toe wat haperde in de bochten." De Zeeuwse winnares vertelt dat hun drie honden in de eerste plaats huishonden zijn. "Het is geen materiaal", zegt ze terwijl ze Scooby, die nieuwsgierig komt kijken, over zijn kop aait. "Mijn man en ik leren de hon- Spelenderwijs je hond dingen leren. Het gaat immers om het plezier, meent hondentrainster Ma rianne van der Ster. foto: feuce buonadonna den spelenderwijs van alles aan tijdens de wandelingen." Vroe ger volgde Van der Ster wel eens een cursus met haar hond, maar Scooby heeft ze helemaal alleen getraind. Trots Ze geeft nu ook zelf puppycur sus, gehoorzame huishonden training en obedience. "Ik er vaar Scooby echt als een cadeau. Hij is heel ontvankelijk en wil dingen heel graag goed doen. Hij vindt het erg als hij iets niet begrijpt", legt ze uit. Van der Ster maakte al heel wat mee met de zwart-witte viervoeter. "Ik hou erg van bloemen. Toen Scooby nog pup was, pikte hij soms een bloem uit een vaas. Daar liep hij dan heel trots mee door de ka mer. Dan zei ik: 'Wat heb je een leuke bloem geplukt', en kreeg hij wat lekkers. Hij is een echte komiek." Bordercollies zijn echte schapendrijvers. Dit hon denras is onvermoeibaar en erg slim. De honden leren snel en moeten lichamelijk en geestelijk altijd wat te doen hebben. Als ze niet ge noeg uitdaging zien, verto nen ze neurotisch gedrag. SEROOSKERKE - Algemeen gemengd koor Te Quiero pre senteert zaterdag 30 septem ber het concert 'Weer of geen Weer'. Zoals de titel al sugge reert, draait alles in de voor stelling om het weer. Aanvang: 20.00 uur, in de Zandput in Serooskerke. Sinds de oprichting in 1999 staat het koor onder leiding van Léon Bours. Eén van de doelstellingen van het koor is om een zo breed mogelijk re pertoire op te bouwen. Van Mozart tot de Beatles en van gregoriaans tot jazz. De toegangsprijs is 6 euro. Kaarten zijn vooraf te bestellen bij Lonia Rijnberg tel. 616041 of via loniarijnberg@hotmail.com. Aan de zaal een kaartje kopen, mag ook. MIDDELBURG - De wekelijkse meditatiegroep Zen in Zeeland komt vanaf donderdag 5 okto ber weer bijeen in Pakhuis 22, aan het Oostkerkplein 22 te Middelburg. Tijdstip: 20.00 tot 21.35 uur. Zen in Zeeland'startte in 2003 met de eerste zengroep in Zee land. De training is gebaseerd op de oude Chinese en Japan se zentraditie en ontwikkelt zich hier verder in de Neder landse cultuur van de 21ste eeuw. Samen met anderen zen beoe fenen ondersteunt en verdiept de individuele training. Voor meer informatie en opgave kunnen belangstellenden bel len met Jeanette Kuiper, tele foonnummer: 0118-636380.

de Faam | 2006 | | pagina 38