Peter Ko| Fins alternatief droomt van Juventus I Jamaïque Vandamme valt op in Kerkrade GA VOOR MEER VOETBALNIEUWS WWW.VI.N dé Weekkrant De Faam Riemer van der Velde (65, foto) is al bijna een kwarteeuw het boegbeeld van SC Heerenveen. De markante voor zitter vindt het na 23 jaar tijd om te stoppen. A 3P Telex Drama voor El Hamdaoui Adriaanse praat met China Koné bevrijd Woensdag 27 september 2006 - Pagina 37 Hij is de meest opvallende speler in het elf- tal van het gepromoveerde Excelsior. Lui- gi Bruins (19, foto) lijkt via de kleinste W profclub van Rotterdam de top te gaan halen. 'Ik ben een echte Rot- p' terdamse jongen, geboren en geto- gen in het centrum, vlak bij de Oude Haven', vertelt de aanvallende mid- denvelder over zijn afkomst. 'Voetballen deed ik op straat en op mijn zesde ben ik bij Excelsior gaan voetballen.' Via de Kralin- gers hoopt de zoon van een Italiaanse moeder door te stoten naar de Serie A. 'Ik wil ooit voor Ju ventus spelen, dat is altijd al mijn club geweest. Als kleine jongen liep ik al in dat prachtige zwart-wit.' De man die de pompeblêden nieuw leven inblies en de Friese club transformeerde tot een bloeiende subtopper, neemt ko mende zondag afscheid. 'Het samen werken met al die mooie mensen en bij die club te horen, was een feest. Mijn hoogtepunt is de totaliteit. Hoe we een club, met elkaar, op alle fronten naar een hoger ni veau hebben gekregen. Het voetbal, het stadion, de com mercie, de traditie, fatsoen, veiligheid; we hadden over- zwa FC Utrecht nam afgelopen zomer linksbuiten Peter Kopteff (foto) over van het Engelse Stoke City. Jaren geleden werd de 27-jarige Fin door FC Zwolle afgetest, vanwege zijn alternatieve ui terlijk. Jan Everse, de huidige trainer van de eer- stedivisionist, begrijpt daar niets van. 'Dat slaat toch nergens op? Al draagt een speler een korte broek en een burka, als-ie maar kan voetballen. Kopteff was en is gewoon een goede voetballer, maar je moet talent wel weten te herkennen. FC Utrecht heeft het heel goed gezien. Ze gaan nog veel plezier van die jongen hebben.' Voor Mounir El Hamdaoui (22) zit het voetbalseizoen er waarschijnlijk nu al op. De talentvolle aanvaller van Willem II liep vorige week in het bekerduel met Flevo Boys (0-2 winst) een zware knieblessure op. Uit een kijkoperatie is geble ken dat hij een kruisband in zijn linkerknie heeft af gescheurd. Volgens de me dische staf van de Tilburg- se club is de Rotterdammer zes tot acht maanden uit de roulatie. El Hamdaoui keerde afgelopen zomer te rug in Nederland na een te leurstellende periode zon der al te veel speeltijd bij het Tottenham Hotspur van trainer Martin Jol. Hij was het seizoen erg goed begonnen. In de eerste vier competitieduels maakte hij drie goals. Co Adriaanse (59) was eind vorige week in onderhan deling met de voetbalbond van China over. een meer jarig contract. De Chinezen zullen flink moeten betalen om de trainer naar het Ver re Oosten te kunnen lok ken. De salariseisen van Adriaanse waren de voor naamste sta in de weg voor een akkoord tussen de twee partijen. De bedoe ling is dat de Amsterdam mer het nationale elftal richting het WK van 2010 zal leiden en tevens de structuur van het Chinese voetbal zal moderniseren. De late 0-1 van Arouna Koné in de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys was afgelopen woensdag niet alleen voor PSV een grote opluchting, maar ook voor de aanvaller zelf. De Ivori- aan maakte met zijn treffer een einde aan een reeks van 798 minuten zonder doelpunt. Patrick Kluivert, die in de basis begon, scoorde niet. De Eindhove- naren wonnen uiteindelijk met 0-2. Timmy Simons zorgde zeven minuten voor tijd uit een strafschop voor de tweede goal. Belgen bescheiden en een tikje kleurloos? Het zal best, maar de stereo typering is niet van toe passing op Jamaïque Vandamme (21, foto). De aanvaller van Roda JC scoort al met zijn opval lende uiterlijk en wil nu ook voetballend de aan dacht trekken. 'Hier bij Roda JC wordt veel zotter gedaan dan ik gewend was', zegt Vandamme. 'Er wordt muziek ge draaid, gedold en gela chen. In Nederland zijn mensen ook wel wat gewend, kijken niet zo snel meer op van iets of iemand. In België denken ze nogal gauw dat je arrogant bent als je afwijkt van de norm. Ik ben wel eens geweigerd bij een bar vanwege mijn haarstijl. Het kan in mijn voordeel werken dat mensen mij eer der op uiterlijk dan op voetbalkwaliteiten beoordelen, zo kan ik ze juist verrassen.'

de Faam | 2006 | | pagina 37