Kom naar onze nieuwe club! OPEN DAG 7 oktober €99,- korting! Staatssecretaris Ross bezoekt Middelburg van 11.00-16.00 uur De voorinschrijving is gestart! Kinderkledingbeurs een 10 rittenkaart Power Plate cadeau t.w.v. 25,-* Bel: 0118-430816 De Faam Uit: 'De Verboden Vallei' Anneke Wiltink schrijft weer een spannend jeugdboek voor een afspraak of kom langs bij Achmea health spa Center Vlissingen Baskensburgplein 2, 4383 NE Vlissingen, Tel. 0118 430 816 urn Woensdag 27 september 2006 - Pagina 19 Deze week ligt het nieuwe boek van Anneke Wiltink in de schappen van de Nederlandse boekwinkels, foto: jaap wolterbeek Er zit niets anders op dan het terug te brengen naar de tem pel in de verboden vallei. Maar daar is nog nooit iemand le vend vandaan gekomen. Win een boek De Faam heeft vijf exemplaren van het nieuwe boek De Verbo den Vallei in bezit gekregen. Die mag de redactie van de schrijfster weggeven. Wil je we ten hoe het spannende kinder boek afloopt? Beantwoord dan de volgende vraag: Hoe heet de hoofdpersoon in het boek? Sms het antwoord naar 2121. Begin het bericht met de code WIN FGO VALLEI, gevolgd door het antwoord, je naam en adres. Ie krijgt dan een bericht terug (0,39 cent p.o.b.jom je deelna me te bevestigen. Winnaars krijgen persoonlijk bericht, de uitslag wordt niet gepubliceerd. Roos komt met verwarde ha ren naar buiten als ik op het terras zit. 'Gaaf, hier.' Ze wijst naar het prachtige uitzicht over de val lei. In de verte lijken de ber gen donkergrijs tegen de diepblauwe lucht. Halverwe ge de toppen hangt een grijze nevelsliert, als een ring om het gebergte. 'De Blauwe Bergen.' Mijn va der duikt naast ons op en wijst naar een piek die boven de anderen uittorent. 'Ze worden ook wel de Ne- velbergen genoemd. Vooraan zie je de Kai Sawan. Als je goed kijkt kun je de mist zien, die trekt nooit he lemaal op. Daarachter houdt de bewoonde we reld op.' 'Gaan we daar nog heen?' vraag ik. Mijn vader schudt zijn hoofd. 'Dat vraag ik me af. Het is nou niet bepaald een wandelinge tje voor je plezier en we heb ben maar vier wéken. Daarna moeten jullie de schoolban ken weer in.' 'Hou op!' roept Roos. 'Daar denk ik pas aan als het vijf voor negen is op de eerste schooldag na de vakantie.' En anders ik wel. Ik ga van el ke minuut hier genieten. 'Waarom komen daar eigen lijk helemaal geen mensen?' Mijn vader haalt zijn schou ders op. 'Het gebied is be hoorlijk onbegaanbaar, maar dat is waarschijnlijk niet de ware reden.' 'Wat dan wel?' dring ik aan. Mijn vader kijkt even over zijn schouder. 'Er doen aller lei wilde verhalen de ronde over de vloek van Zodi, de god van het Verdwijnen,' zegt hij zacht. 'Volgens de legende heeft Zodi de mensen verbo den om nog langer naai- de tempel in de Blauwe Bergen te komen.' 'Echt?' vraag ik. 'In de vierde eeuw heeft de hogepriester de koning laten vermoorden om de macht naar zich toe te trekken.' Aan mijn vaders stem kan ik ho ren dat hij het een prachtig verhaal vindt. 'Maar Zodi raakte verstoord en de pries ters vonden een voor een de dood. En ook de pelgrims! Geen van hen keerde meer terug uit de Blauwe Bergen. Niet lang daarna verdween de tempel, in de tijd dat ook de Daran-dynastie verloren* is gegaan. Sindsdien zijn de mensen er hier van overtuigd dat de Blauwe Bergen verbo den gebied zijn.' 'Nee, hè,' zeg ik. Roos kijkt om en fluistert dan: 'Spannend, zeg.' Veerse ontdekt verboden vallei VEERE - De Veerse schrijf ster Anneke Wiltink heeft haar tweede spannende kinderboek af. De Verbo den Vallei ligt vanaf deze week in de boekwinkels. Wiltink debuteerde in 2005 met het boek Het Gebarsten Kom pas. Daarnaast schrijft ze korte verhalen, zoals in BoekieBoe- kie, een literatuur tijdschrift voor kinderen, en in verhalen bundels. Ook schrijft ze teksten voor educatieve schoolmetho des en onlangs is in Veere een toneelstuk van haar hand op gevoerd. In 2004 werd de Zeeuwse genomineerd voor de Bibliotheek Nijmegen Litera tuurprijs. In april 2006 kende de Leeuwarder kinderjury de- eerste prijs toe aan Het gebar sten kompas. Naast schrijven geeft ze cursus sen aan kinderen tussen de acht en twaalf jaar zoals de cur sus 'Zelf schrijver worden' en 'Maak je eigen beeldverhaal'. Wiltink woont in Veere en werkt als universitair docent in Middelburg. Het verhaal Het verhaal van De Verboden Vallei draait om Jorre's vakan tie. Die verandert in een ge vaarlijke zoektocht als blijkt dat lorre iets heeft meegenomen waarvoor iedereen in Uretan bang is: een beeldje van de god van het Verdwijnen. actie geldig tot en met 7 oktober. www.achmeahealthcenters.nl MIDDELBURG - Staatsse cretaris Ross van volksge zondheid en welzijn komt woensdag 4 oktober voor een werkbezoek naar Mid delburg. De gemeente Middelburg heeft haar hiervoor uitgenodigd, om dat de gemeente graag wil overleggen over de gevol gen van de Wet maat schappelijke ondersteu ning. Alle gemeenten in Nederland krijgen vanaf 1 januari nieuwe verant woordelijkheden op het gebied van zorg en welzijn, die tot nu toe onder de lan delijke regeling van de AWBZ vallen. Deze ver schuiving wordt bepaald met de nieuwe wet, de Wet maatschappelijke onder steuning, die de Tweede en Eerste Kamer deze zo mer hebben aangenomen. Middelburg is bovendien een van de 26 proefge- meenten in Nederland die aan het uitwerken zijn hoe het beleid rond zorg en welzijn nog verder verbe terd kan worden. Middel burg was al bezig met de ontwikkeling van de woonservicezones. Op dit moment is zij een van de voortrekkers bij het vinden van een optimale nieuwe regeling rond de huishou delijke zorg voor minder validen. Als proeftuinge- meènte werkt Middelburg aan het verbeteren van de samenwerking tussen alle zorg en welzijnsorganisa ties. Om bij deze zaken vernieuwend te kunnen werken is goede afstem ming nodig met Den Haag over de details van de ver schuiving in verantwoor delijkheden. Middelburg werkt hierbij samen met andere Zeeuwse gemeen ten en met Zeeuwse zorg organisaties zoals GGD, MEE, SWM, AMW, Emer- gis, jeugdzorg en het cliën tenplatform. Voor het werkbezoek worden daar om ook afgevaardigden van deze gemeenten en organisaties uitgenodigd. De staatssecretaris zal op de dag van haai- werkbe zoek aan Zeeland tevens twee zorgcentra in Zee land openen. Een daarvan is de Zorgstroomlocatie Buitenrust in Middelburg, de andere is Ter Reede in Vlissingen. Mevrouw Ross heeft al aangegeven graag een kijkje te kunnen ne men in het gewone reilen en zeilen van Buitenrust. Buitenrust zal met trots de moderne opzet van het verpleegcentrum waarin bewoners in acht klein schalige woningen wonen laten zien. Er is ook een moderne grand café waar mensen uit de buurt kun nen komen eten, stagiaires van het ROC koken en waar wekelijks een kinder kookclub wordt georgani seerd. SEROOSKERKE - In peu terspeelzaal De Vrolijke Keet aan de Koepelsüaat 31a in Serooskerke is vrij dag 6 oktober een kinder kledingbeurs. De beurs is open van 14.00 tot 16.00 uur. Het is de bedoeling dat voor deze beurs win- terkleding wordt aange boden (leeftijd t/m 12 jaar). Ook speelgoed en boekjes zijn welkom. Van de verkoopprijs is 50 pro cent voor de peuterspeel zaal. Kleding en speel goed kunnen worden in geleverd op woensdag ochtend 4 oktober en donderdagochtend 5 ok tober van 11.00 tot 11.45 uur, in de speelzaal. Ook kinderwagens, kin derstoelen, boxen, bedjes en buggy's kunnen ge prijsd worden ingeleverd op vrijdagmiddag 6 okto ber van 13.00 uur tot 13.30 uur. Van deze opbrengst is 25 procent bestemd voor de peuterspeelzaal. Tijdens de beurs kunnen bezoekers koffie en limo nade kopen. En ook voor kinderen zijn er diverse activiteiten.

de Faam | 2006 | | pagina 19