NPlil rï Expositie en optreden over twintig jaar Ballustrada Kiekjes van toen doen het verleden weer herleven 1 -Mi? irowickni Officiële Mededelingen GRATIS pakje knaagsticks (2 stuks), houtvezel en zak voer a 850 gram voor konijn of cavia naar keuze, bij aankoop van een konijnen- of caviakooi. GRATIS GRATIS Tulv/"NN/TnlDe Faam Woensdag 27 september 2006 - Pagina 13 Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Provincie Zeeland DOOR ELLEN DE VRIEND VLISSINGEN - Gemeen tearchivaris Adrie Meer man overhandigde don derdag negen fotomap pen met historische fo to's aan de bewoners van het verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen. Dit gebeurde in het kader van de Wereld Alzhei- merdag. De medewerkers van het ar chief van de Gemeente Vlis singen hebben speciaal voor het verpleeghuis twee honderdtachtig foto's uitge- ZIERIKZEE - Nog tot 30 september is in galerie Ga lerij in de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee een tentoonstelling te zien naar aanleiding van het 20-jarig bestaan van Ballustrada. Het enige literaire tijd schrift in Zeeland groeide na de oprichting al snel uit naar een niet alleen Zeeuws-Vlaams initiatief. Inmiddels is het eerste nummer van de twintigste jaargang verschenen. Beel dend kunstenaar Ko de Jonge ontwerpt vanaf de tweede jaargang de omslag van het periodiek. In het zocht. De foto's zijn inder tijd gemaakt in Vlissingen, Souburg en Ritthem en zijn nu opgedeeld in thema's: de boulevard, de Schelde, de binnenstad, de oude haven, visserij, de sluizen en over zichtsfoto's. Gezien de his torie en de thema's ver wacht locatiemanager Fer de Bruin van Ter Reede dat zij de bewoners aanspreken en herinneringen doen her leven. De foto's zijn tussen 1900 en 1960 gemaakt en to nen gebouwen, straten en bekende situaties. Een aan tal foto's komt vergroot in de gangen van het verpleeg- najaar van 2006 zal het vierde lustrum worden ge vierd met een speciale uit gave die 'Laaglandse Ver halen' als titel krijgt. In de schoolgalerie wordt vrijwel de complete serie omslagen van Ballustrada getoond en ook zijn illus traties uit het blad te zien zijn. Het gaat daarbij voor namelijk om in Ballustrada verschenen artstamps van Jan Verschoore, van wie evenals van Ko de Jonge al eerder werk in galerie Gale rij werd tentoongesteld. De redactie van het literai re tijdschrift geeft op huis te hangen. Tijdens de Wereld Alzheimerdag werd in het verpleeghuis ook de aftrap gegeven voor het pro ject Verborgen Verlangens. Daarbij kunnen de bewo ners van het verpleeghuis hun lang gekoesterde dro men en wensen kenbaar maken. De Stichting Werkt voor Ouderen gaat dan elke week één droom realiseren. De organisatie verwacht dat de wensen erg uiteenlopen. Er zijn al wensen geopperd als een ritje op een motor, Vlissingen vanuit de lucht willen zien en zelf een schil derij maken. woensdagmiddag 20 sep tember acte de présence. Dichter André van der Vee- ke, columnist van Omroep Zeeland Theo Raats en de stadsdichter van Middel burg Jan J.B. Kuipers lezen dan uit eigen werk en ook Ko de Jonge, is aanwezig. Belangstellenden die dit optreden voor de leerlin genvan de bovenbouw van Pontes Pieter Zeeman wil len bijwonen zijn van harte welkom. De expositie in galerie Galerij is toeganke lijk tijdens schooluren in Pontes Pieter Zeeman, ge bouw zuid, Hatfieldpark 2. Besluit accepteren melding van Autodemontage- bedrijf G. Netten Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accep teren van de melding Wet milieubeheer van Auto- demontagebedrijf G. Netten gevestigd aan de Poortersweg 29 te Vlissingen. De melding heeft betrekking op het bouwen van een nieuwe loods op het aangrenzen de perceel. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 30 oktober 2006 bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8.00 -17.00 uur en desgevraagd bui ten kantooruren en; - het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügersfraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00 -16.00 uur en op donderdag van 9.00 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 30 oktober 2006 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt (tel. 0118 - 631986). Vergunning voor OVET B.V. milieubeheer met voor schriften ter bescherming van het milieu verleend voor diverse wijzigingen waaronder het plaatsen van een grotere drijfkraan, het verplaatsen van een propaantank, het aanleg gen van een vloeistofdich te vloer en het plaatsen van een ondergrondse die seltank. De inrichting van OVET is gelegen aan de Monacoweg te Vlissingen- Oost. De vergunning ligt van 28 september 2006 tot en met 8 november 2006 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkda gen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantoo ruren. - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergun- ning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te heb ben ingediend over de ont- werp-vergunning kunnen tot en met 9 november 2006 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 10 november 2006 van kracht, tenzij overeenkom stig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en ko pieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). Belanghebbenden die Gedeputeerde Staten van zienswijzen hebben inge- Zeeland hebben aan OVET djend over de ontwerp-ver- B.V. een vergunning Wet gunning, de adviseurs die Konijnenkooi Nero Complete kooi met hooiruif, voederbak, drinkfles en nachthok. Nu met P*, L- Draadkooibed Comfort in dezelfde afmeting- (.r mmmKÊÊM A r o Biokat's Classic Zak a 20 kg. Nu met GRATIS katten mand en speelhandschoen t.w.v. 18,45 2-deurs draadkooi Verkrijgbaar in diverse afmetingen. Royal Canin Selection Croc Zak van 15 kg Medium adult Maxi junior Maxi adult Giant adult 51,95 59,95 51,45 50,45 t?WoV, bij aankoop van i zak Royal Canin Selection Croc. Kattentoilet Wiva Cat teW.v. 13,95 bij 3 zakken Biokat's Classic Hoek klimmeubel In beige of donkerblauw. Hoogte 132 cm.

de Faam | 2006 | | pagina 13